Kia Sportage 2.0 CRDI 136 - wymiana koła dwumasowego

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Awatar użytkownika
Jolesiuk
Posty: 3
Rejestracja: 03 lis 2021, 07:30
model samochodu: Kia Sportage

Kia Sportage 2.0 CRDI 136 - wymiana koła dwumasowego

Post autor: Jolesiuk »

Cześć!
Słuchajcie, jestem nowa bo od 2 tygodni mam swoją Kijankę :) Oczywiście szczęście nie trwa wiecznie i muszę się nią zaopiekować :lol:
Kupiłam Kię Sportage 4 z małym przebiegiem niestety bez gwarancji ale nie jest w ogóle zużyta. Jak nowa. Tylko sprzedawca powiedział, że pewnie niebawem sprzęgło będzie do wymiany i dogadaliśmy się, że obniży mi cenę o 3 tys zł żebym mogła je sobie wymienić.

Ale wczoraj kolega powiedział mi że sprzegło wymienia się w tym aucie z jakimś kółkiem dwumasowym i to będzie droższa naprawa. To prawda? Co to takiego? o ile drożej może to kosztować? Jest jakaś strona z częściami żeby to sobie sprawdzić?
Awatar użytkownika
Jolesiuk
Posty: 3
Rejestracja: 03 lis 2021, 07:30
model samochodu: Kia Sportage

Re: Kia Sportage 2.0 CRDI 136 - wymiana koła dwumasowego

Post autor: Jolesiuk »

Widzę, że temat tutaj nie ruszył, ale jeśli ktoś będzie mial podobny problem to opowiem coś o kosztach.
W serwisie KIA ceny części mnie przeraziły. Taką wycenę dostałam (3 inne sa na bardzo podobnym poziomie)

koło dwumasowe - 6586,40 zł brutto /na zamówienie - brak dostępności

śruba koła 8 szt = 96,73 zł brutto /na zamówienie -2 dni

docisk sprzęgła+tarcza - 1733 zł brutto /na zamówienie -ok 6 dni

wysprzęglik 706,21 zł brutto /na zamówienie 2 dni

robocizna 1500 zł brutto

Całkowity koszt 10622,34 zł brutto.

Części na zamówienie- wpłata zaliczki/zadatku w wysokości 60% wartości.


a to oznacza, że wymiana sprzęgła i tego koła kosztuje prawie 11 tys. zł.... w serwisie oczywiście.

ZAMIENNIKI

Niestety do tej pory nie znalazłam jeszcze tanich zamienników. W dwóch sklepach za samo koło chcą prawie 6 tys. zł.

sprzegla24.pl/samochod/dwumasa-kia-sportage-iv-2-0-crdi-diesel-136-km-od-2015/13618978

sprzeglo.com.pl/czesci/kolo-dwumasowe-kia-sportage-iv-2-0-crdi-diesel-136-km/13618978

Ale mają dosłać mi jeszcze wycenę po numerze VIN. zobaczymy
ChanaKi
Posty: 3
Rejestracja: 15 gru 2021, 21:25
model samochodu: Kia Sportage 3 Platinum 2,0 CRDI 184 KM 2015 rok.

Re: Kia Sportage 2.0 CRDI 136 - wymiana koła dwumasowego

Post autor: ChanaKi »

Witam
A może warto pomyśleć o regeneracji dwumasy
Ja tak zrobiłem w innym aucie i jeździ 8 lat i jak do tej pory nic się nie dzieje
W razie potrzeby mam kontakt gdzie to regenerowałem
ChanaKi
Posty: 3
Rejestracja: 15 gru 2021, 21:25
model samochodu: Kia Sportage 3 Platinum 2,0 CRDI 184 KM 2015 rok.

Re: Kia Sportage 2.0 CRDI 136 - wymiana koła dwumasowego

Post autor: ChanaKi »

Witam
A może warto pomyśleć o regeneracji dwumasy
Ja tak zrobiłem w innym aucie i jeździ 8 lat i jak do tej pory nic się nie dzieje
W razie potrzeby mam kontakt gdzie to regenerowałem
Arghorn
Posty: 38
Rejestracja: 31 sty 2021, 16:58
model samochodu: Kia Sportage IV BE+ 177 KM 7DCT 2WD 2021. Kia Cee'd SW FL 1.6 CRDi 115 KM 2011

Re: Kia Sportage 2.0 CRDI 136 - wymiana koła dwumasowego

Post autor: Arghorn »

Jaki przebieg ma ten samochód? Bo jeśli mały to dziwi mnie, że ma być potrzeba wymiany sprzęgła. Manual czy automat? Może właściel katował ten samochód. Zastanowiłbym się nad wymianą dwumasy. Najlepiej by było zerknąć czy rzeczywiście ona się już nie nadaje. Samochód ma jakieś objawy?
Kia Cee'd SW 2011 FL CRDi 115 KM
bombaj
Posty: 11
Rejestracja: 28 sie 2021, 03:30
model samochodu: Kia Sportage QLE 1.7

Re: Kia Sportage 2.0 CRDI 136 - wymiana koła dwumasowego

Post autor: bombaj »

Jeśli chodzi o części to polecam Carspeed Lublin lub Fox Rzeszów. Korzystam od bardzo dawna z uslug i jestem zadowolony.
Awatar użytkownika
Jolesiuk
Posty: 3
Rejestracja: 03 lis 2021, 07:30
model samochodu: Kia Sportage

Re: Kia Sportage 2.0 CRDI 136 - wymiana koła dwumasowego

Post autor: Jolesiuk »

Sprawa wygrana. Zwrot pieniędzy za auto wraz z uwzględnieniem straty jaką poniosłam inwestując w to auto. Finalnie zasądzono mi kwotę o 20 tys. zł większą niż kupiłam auto, bo przez ten czas te auta poszły w górę i nie kupiłabym już takiego auta w tej cenie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”