Nowa Kia sportage

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
StonicScross
Posty: 716
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: StonicScross »

No brzydsza była czwarta generacja od Tucsona rówieśnika. A dziś? Znow ten przod ma Tucson jakby lepszy. Ale bok i tyl Sportage.
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: nagdob »

Nie ładne to co ładne, tylko to, co się komu podoba. Jeżeli prawdą jest to, że tucson daje 8% rabatu, to jest tańszy od sportage. Ale muszę sprawdzić.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
StonicScross
Posty: 716
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: StonicScross »

Modern może być tańszy od wersji M, ale daje mniej. Smart daje więcej niż M, ale mniej niż L. Więc trudno tak porównać.
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: Pazdzioch »

Tuscon brzydki na żywo . Jestem ciekaw kia na żywo jak
StonicScross
Posty: 716
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: StonicScross »

O gustach trudno dyskutować ale takie w miarę obiektywne spostrzeżenie- Tucson ma mało kolorow, a Sportage większy przekrój.
Niko123
Posty: 513
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: Niko123 »

Pierwszy test
, generalnie fajne auto dziwne że stinger ma od dawna hed up a nowy sportige dalej nie.
Auto bardziej mi sie podoba całościowo od tuscona.
Ta kamera 360 - genialna

https://www.youtube.com/watch?v=F0Ht7wODa8E
skodziarz
Posty: 2
Rejestracja: 08 sty 2022, 14:17
model samochodu: superb

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: skodziarz »

witam wszystkich mam pytanie jaką hybrydę kupić , która lepsza miękka czy hev?
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: nagdob »

Wczoraj wreszcie zobaczyłem na żywo nową Sportage w salonie. Wcześniej tylko w internecie. Czerwona, bez panoramy i pamięci foteli, wersja GTLine HEV. Pierwsze wrażenia są na prawdę dobre. Sylwetka auta jest super, środek też. Zegary robią lepsze wrażenie jak w sorento. Jest na prawdę dobrze i wygodnie. Siedziałem w niej długo i mogłem pobawić się wyświetlaczem :-). Miejsca z przodu i z tyłu jest dużo, choć dla kierowcy, na kolanka mogło by być ciut więcej. Ale nie jest źle. Na pewno jest lepiej niż w mazdzie cx5, gdzie nie ma gdzie odłożyć lewej nogi w tej niszy pedałów. Pod tym względem w sportage jest bardzo dobrze. Wystarczy lewą stopę skręcić w lewo i już jest na swoim miejscu na podstupniku. Tego się trochę obawiałem, ale jak piszę pierwsze wrażenia niezłe. Teraz czekam na jazdę próbną w przyszłym tygodniu i podejmę ostateczną decyzję. A jak ją już podejmę to będzie tak: 1.6 T-GDI MHEV 180 KM 7 DCT AWD, wersja Business Line + panorama + wszystkie systemy + harman kardon + czarna skóra, lakier penta metal. Pół roku czekania. No, ale jeszcze musi być wcześniej przejażdżka. Dlaczego MHEV? Bo jeżdżę głównie po trasie, nie autostradzie, górzysty, kręty teren. Dziennie ok. 110 km. Różnica do hybrydy to 10 tys. zł. (po rabacie). Za 10 tys. zł mamy około 1740 litrów benzyny. Zakładając, że spali o 1 litr więcej niż hybryda, co wcale nie koniecznie na trasie (hybryda jest cięższa o 70 kg), wychodzi, że ta różnica 10 tys. zł zwróciła by się po 174 tys. km. Zbyt długo uważam, żeby tyle przepłacać. Rocznie robię około 24 tys. km, więc trwało by to ponad 7 lat. Sądzę, że jak wszystko będzie dobrze to i tak po 4 -5 latach kupię coś nowego.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
skodziarz
Posty: 2
Rejestracja: 08 sty 2022, 14:17
model samochodu: superb

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: skodziarz »

na yutbe są nowe filmiki sportage
vaper76
Posty: 37
Rejestracja: 09 sty 2022, 11:18

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: vaper76 »

Dzień dobry. Pierwszy post, pierwsza Kia. Zamówiona w piątek BL bez żadnych dodatków. 1.6 180 KM. Czekania ponoć około 5 miesięcy. Wyrwałem za 147600 na leasing. Zależało mi na nagłośnieniu, ale trzeba by było dołożyć 10 tys na dodatki żeby dostać to na czym mi zależy. Za tą cenę to mam już porządne audio w miarę zrobione z wygłuszenie drzwi. Trochę chore moim zdaniem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”