Nowa Kia sportage

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
mnieteq
Posty: 48
Rejestracja: 19 maja 2021, 12:35
model samochodu: KIA Sorento PHEV

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: mnieteq »

Newbieee pisze: 19 sty 2022, 09:23 Jestem nowy , proszę o wyrozumiałość . Odbyłem jazdę próbną silnikiem benzynowym 1.6 Mhev 180 koni w automacie DCT . Przyjemna jazda , wszystko super . Zastanawiam się jednak nad wersją hybrydowa tego samochodu . 230 koni ze skrzynia AT . Jest to skrzynia hydrokinetyczna . Ktoś coś więcej może powiedzieć o tej skrzyni ? Jak wygląda to z żywotnością ? Żeglowanie ? Jak to wygląda w porównaniu do DCT ?

Bardzo dziękuję za pomoc .
Według mnie ta 6-biegowa skrzynia to jedna z lepszych jakimi jeździłem. W miarę szybka ale zarazem niesamowicie płynna zmiana biegów. Praktycznie nie czuć zmian przełożeń, jedynie przy mocnieszym przyspieszaniu.
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: nagdob »

Ja jeździłem HEV ze skrzynią 6AT i też jest bardzo dobrze. Żona jeździ Niro HEV 6DCT i też jest bardzo dobrze.
Co do wyboru MHEV czy HEV to też miałem dylemat. Przeważyło jednak HEV ze względu na to, że jednak 80% albo więcej jeżdżę po wolnych drogach powiatowych i wojewódzkich oraz w terenie zabudowanym i jeszcze górzystym i krętym. W zasadzie wszystko zależy od tego w jakich warunkach się jeździ. Ja robię dziennie około 110 km. Gdybym na tej trasie w proporcji 60 - 70% jechał szybką drogą (tak do 100 km/h) wybrałbym na pewno MHEV. To musisz sobie sam odpowiedzieć na to pytanie.
Co do skrzyni 6AT to taka sam jeździ w Sorento. Poczytaj tamten wątek, jest dużo na ten temat. Nie zauważyłem, żeby były jakieś problemy.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Newbieee
Posty: 2
Rejestracja: 19 sty 2022, 09:12
model samochodu: Kia Sportage

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: Newbieee »

Przejrzałem temat Sorento i prawie nic tam nie znalazłem. Jedyne co wyczytałem to fakt że w trybie Eco ma lagi ale to odczułem już w dwóch innych modelach którymi jeździłem wcześniej . Interesuje mnie jak bardzo ew.jak długo jest ona bezobsługowa ? Na kiedy jest wg.producenta planowana wymiana oleju ?
Dzięki
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: nagdob »

Trzeba popatrzeć pewnie do instrukcji obsługi, której jeszcze chyba nie ma, przynajmniej gdzieś do ściągnięcia z netu.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”