Nowa Kia sportage

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
StonicScross
Posty: 707
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: StonicScross »

"Na Wegrzech" produkuje Suzuki. Ale tylko dlatego "na" bo trudniej powiedzieć we Węgrzech. My tych większość na Litwie na Słowacji wzięliśmy stąd ze nie uważaliśmy ich za niepodległe.
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: Pazdzioch »

Już wiemy że ceny mają być w tym miesiącu podane.
Ma kosztować mniej jak 105 tys podstawowa wersja.
No to czekamy
StonicScross
Posty: 707
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: StonicScross »

I może (ta podstawa - prawdopodobnie wersja M) być czymś między M a L w Xceedzie. Innymi słowy, auto moze być niewiele droższe niż Xceed.
KrzysiekG
Posty: 11
Rejestracja: 24 sie 2021, 11:29
model samochodu: Kia Sportage IV

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: KrzysiekG »

Pazdzioch pisze: 18 lis 2021, 09:35 Już wiemy że ceny mają być w tym miesiącu podane.
Ma kosztować mniej jak 105 tys podstawowa wersja.
No to czekamy
Tak samo mówili wcześniej we wrześniu, że ceny podadzą w październiku. A potem przez cały październik mówili, że ceny są już tuż tuż za rogiem :D
Nie ma co wierzyć w ich słowa, jak będą to będą :)
Morecus
Posty: 13
Rejestracja: 27 paź 2021, 20:23
model samochodu: KIA SPORTAGE 2021 177KM 4x4 7DCT
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: Morecus »

Generalnie to nowa Kia będzie miała wiele oszczędności względem obecnej by skompensować wydatki na dodatkowe bajery. Podobno ma być cennik w tym m-cu co wszędzie jest potwierdzane. Natomiast prawdopodobieństwo że wersję testowe pojawia się w salonach na ten rok wynosi ok 30%. A to że niektóre salony nie sprzedają już aut, nie wynika z żadnego przekroczenia emisji CO2 a tym że niektóre salony wykonały plan zakontraktowany na obecny rok i nie dostaną ani jednego auta więcej. Kia w tym roku była jedną z niewielu marek które miały ciągłość dostaw i miały co sprzedać, przez co rok dla wielu salonów jest rekordowy. Jeśli ktoś nie może kupić auta w jednym salonie w tym roku, proszę pytać w innym być może będą coś mieć od ręki.
Ja generalnie nadal czekam na obecny model i nie zamieniam go na nowy. Pierwszy rok dopiero będą się ujawniać usterki jakie obecny model z pewnością posiadać będzie. Nie wspominając o cenach części które do nowego będą znacznie znacznie droższe. Obecne wersję Black Edition kończące obecny model są naprawdę dopasione i w bardzo dobrych pieniądzach. A przy tym można zgarnąć naprawdę fajne rabaty.

Pozdrawiam!
StonicScross
Posty: 707
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: StonicScross »

Może i tak ale obecną generacja to lift auta z 2010 roku. Już to to się zdezaktualizowało.
KrzysiekG
Posty: 11
Rejestracja: 24 sie 2021, 11:29
model samochodu: Kia Sportage IV

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: KrzysiekG »

StonicScross pisze: 19 lis 2021, 17:39 Może i tak ale obecną generacja to lift auta z 2010 roku. Już to to się zdezaktualizowało.
Mała korekta, obecna wersja jest produkowana od 2015 roku :)
Morecus pisze: 19 lis 2021, 16:04 Generalnie to nowa Kia będzie miała wiele oszczędności względem obecnej by skompensować wydatki na dodatkowe bajery. Podobno ma być cennik w tym m-cu co wszędzie jest potwierdzane. Natomiast prawdopodobieństwo że wersję testowe pojawia się w salonach na ten rok wynosi ok 30%. A to że niektóre salony nie sprzedają już aut, nie wynika z żadnego przekroczenia emisji CO2 a tym że niektóre salony wykonały plan zakontraktowany na obecny rok i nie dostaną ani jednego auta więcej. Kia w tym roku była jedną z niewielu marek które miały ciągłość dostaw i miały co sprzedać, przez co rok dla wielu salonów jest rekordowy. Jeśli ktoś nie może kupić auta w jednym salonie w tym roku, proszę pytać w innym być może będą coś mieć od ręki.
Ja generalnie nadal czekam na obecny model i nie zamieniam go na nowy. Pierwszy rok dopiero będą się ujawniać usterki jakie obecny model z pewnością posiadać będzie. Nie wspominając o cenach części które do nowego będą znacznie znacznie droższe. Obecne wersję Black Edition kończące obecny model są naprawdę dopasione i w bardzo dobrych pieniądzach. A przy tym można zgarnąć naprawdę fajne rabaty.

Pozdrawiam!
Ja też czekam na obecny model od lipca chociaż jak dowiedziałem się, że auto może przyjść dopiero w styczniu to przeszło mi przez myśl, żeby zrezygnować z mojej Black Edition i wziąć wersję V bo jej wygląd mi się podoba. Jednak przeważyły aspekty, o których wspomniałeś - usterki, które mogą wystąpić, a do tego wydłużyłby się czas czekania na auto. Zawsze można za rok/dwa zostawic auto w rozliczeniu i wziąć nowy model :)
StonicScross
Posty: 707
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: StonicScross »

Wiem ze od 2015, trochę przesadziłem ale w pewnym sensie "buda" podobna do 2010, zmieniono reflektory ale to tak bardziej ewolucja. Wiem że nowa generacja w 2015. I nawet fajny Sportage ale silnik 1.6 132 bez turbo, duża dopłata do 1,6 177 badz do diesla. Wygląd nawet jeszcze.
StonicScross
Posty: 707
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: StonicScross »

Ale za masywny jakos ten tyl. Przod w obecnej generacji fajny (choc pamiętam jak w 2015 w salonie mówiono ze klienci chcą koniecznie jeszcze generację 2010-15 bo te światła nowe jak w porsche nie przekonują:) Tyl w najnowszej tej od 2021 super, jak jakis lexus. A przod - jakos się przyjmie z tym bumerangiem. Ciekawe jak z kolorami, taki flagowy to chyba zielony, ale czasem turkusowy bardziej czyli niebieskawy, żółty widziałem w materiałach różnych, może być podobny do Xceeda, ciemniejszy od Stonica ale jaśniejszy od tego musztardowego w VW Troc.
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: Pazdzioch »

StonicScross pisze: 20 lis 2021, 23:41 Wiem ze od 2015, trochę przesadziłem ale w pewnym sensie "buda" podobna do 2010, zmieniono reflektory ale to tak bardziej ewolucja. Wiem że nowa generacja w 2015. I nawet fajny Sportage ale silnik 1.6 132 bez turbo, duża dopłata do 1,6 177 badz do diesla. Wygląd nawet jeszcze.
Sprzedam Ci swoje auto jak będzie możliwość kupna nowej generacji 😜
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”