Nowa Kia sportage

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Morecus
Posty: 13
Rejestracja: 27 paź 2021, 20:23
model samochodu: KIA SPORTAGE 2021 177KM 4x4 7DCT
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: Morecus »

Sorry ale ten S-cross wieloma parametrami poprostu odstaje od Sportage. Niby japończyk ale dupy nie urywa.
endzi63
Posty: 11
Rejestracja: 29 wrz 2021, 08:09
model samochodu: Kia sportage II 4x4 2009

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: endzi63 »

Czekałem na cennik z nadzieją na przystępne ceny. Byłoby to moje trzecie sportage. Cennik wyleczył mnie z marzeń . Sportage był dobrym samochodem w dobrej cenie, dziś jest również dobrym, ale w tej cenie jest w czym wybierać.
Przymierzam się do zakupu dwu trzyletniego peugota 3008 z silnikiem 1.6 180KM gt pack z masującymi fotelami i rewelacyjnym systemem hi-fi FOCAL
POZDRAWIAM
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: Pazdzioch »

O nie wiem czy Peugot by mnie skusił tymi masażami itp , chyba że byłaby prawdziwa masażystka i auto z gwarancją , to przemyslalbym
StonicScross
Posty: 696
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: StonicScross »

Gdyby porównywać niektóre aspekty cennikowo (peugeot dawał wprawdzie lepsze rabaty, ale teraz to nie bardzo chyba i strasznie długo się czeka chyba niestety), to tej Kii Sportage bliżej puga 2008, a nie 3008.
Arghorn
Posty: 38
Rejestracja: 31 sty 2021, 16:58
model samochodu: Kia Sportage IV BE+ 177 KM 7DCT 2WD 2021. Kia Cee'd SW FL 1.6 CRDi 115 KM 2011

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: Arghorn »

Peugeot mi się wizualnie bardziej podoba z zewnątrz. W środku mniej, bo cenię sobie fizyczne przyciski do wszystkiego. Niestety zrezygnowałem z rozważania tej marki z powodu historii dotyczącej silników. THP są ponoć bardzo awaryjne, a PureTech to nie są całkiem nowe silniki. To lekko poprawione THP. Gdzieś widziałem informacje, że nie poprawili wszystkich bolączek, a jedynie te największe. Nie wiem jak Was, ale mnie to mocno zastanawia.
Kia Cee'd SW 2011 FL CRDi 115 KM
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: Pazdzioch »

Milamber
Posty: 144
Rejestracja: 17 wrz 2019, 09:02
model samochodu: Optima 1.6 GT line SRF, TEC, Red.

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: Milamber »

Za 200k mamy dopiero auto, które ma sensowne osiągi.
Czekam na Mazdę CX-60.
StonicScross
Posty: 696
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: StonicScross »

Arghorn pisze: 01 gru 2021, 09:30 Peugeot mi się wizualnie bardziej podoba z zewnątrz. W środku mniej, bo cenię sobie fizyczne przyciski do wszystkiego. Niestety zrezygnowałem z rozważania tej marki z powodu historii dotyczącej silników. THP są ponoć bardzo awaryjne, a PureTech to nie są całkiem nowe silniki. To lekko poprawione THP. Gdzieś widziałem informacje, że nie poprawili wszystkich bolączek, a jedynie te największe. Nie wiem jak Was, ale mnie to mocno zastanawia.
Nie zgadzam się z ale biorę pod uwagę tego typu wypowiedzi. Dlaczego? Ano dlatego że chodzi także o to by auto sprzedać II właścicielowi. I co jeśli Kie sprzedam 3 razy szybciej niż peugeot czy citroen? Poza tym silnik 1.2 130 do p.3008, c5 aircross czy opla grandland (od 124 k najtanszy) to trochę przesada. Wiec zapatrywania innych są dla mnie ważne bo to potencjalni II właściciele.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: lukasmasdes »

Arghorn pisze: 01 gru 2021, 09:30 Peugeot mi się wizualnie bardziej podoba z zewnątrz. W środku mniej, bo cenię sobie fizyczne przyciski do wszystkiego. Niestety zrezygnowałem z rozważania tej marki z powodu historii dotyczącej silników. THP są ponoć bardzo awaryjne, a PureTech to nie są całkiem nowe silniki. To lekko poprawione THP. Gdzieś widziałem informacje, że nie poprawili wszystkich bolączek, a jedynie te największe. Nie wiem jak Was, ale mnie to mocno zastanawia.
Nie zgodzę się z powyższą wypowiedzią. Z silnikami THP były problemy do 2014 roku. Od modelu 508 FL z silnikiem 1.6 e-THP 165 km nie było już problemów. Sam miałem takie auto i zrobiłem nim ponad 100 k km i nigdy nie miałem żadnego problemu. Przez okres 4 lat nigdy nie dolałem nawet grama oleju. Dodatkowo był bardzo oszczędny i dynamiczny. Nie słyszałem również, aby od tej generacji silników były z nimi jakieś problemy. Powielane informacje dotyczyły wersji 156 km produkowanej do początku 2014 roku.
StonicScross
Posty: 696
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: StonicScross »

Pazdzioch pisze: 01 gru 2021, 13:24 https://www.wyborkierowcow.pl/kia-sport ... -i-cennik/


Za 105 tys nieźle wyposażona
No M plus Smart powiedzmy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”