Wysokie obroty po odpaleniu

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
mirek11610
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2021, 20:15
model samochodu: Kia sportage 1.6gdi

Wysokie obroty po odpaleniu

Post autor: mirek11610 »

Witam otóż jestem właścicielem nowej kia sportage 1.6gdi przejechane 4 tyś km otóż po odpaleniu silnika auto ma wysokie obroty 2 tys po jakies minucie wracają do 900 czy ktoś miał identyczne objawy w swoim autku czy to normalne otóż dodam że pojawiło się to niedawno do 3 tys km palił normalnie nie miał wysokich obrotow
Arghorn
Posty: 38
Rejestracja: 31 sty 2021, 16:58
model samochodu: Kia Sportage IV BE+ 177 KM 7DCT 2WD 2021. Kia Cee'd SW FL 1.6 CRDi 115 KM 2011

Re: Wysokie obroty po odpaleniu

Post autor: Arghorn »

Prawdopodobnie chodzi o temperaturę - silnik wchodzi na wyższe obroty, żeby dogrzać katalizator. Sprawdź czy tak samo się zachowa po przejechaniu dłuższego dystansu (gdy silnik osiągnie typową temperaturę pracy). Zgaś go, odczekaj chwilę i odpal ponownie - czujniki powinny wykryć wyższą temperaturę i obroty powinny być niższe. Tak mi się przynajmniej wydaje - mechanikiem nie jestem ;-)

Zobacz np. tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=kE_sBuAvHU8

Raczej jest ok. Martwić się możesz jeśli obroty będą falować, albo będą się utrzymywać na tym poziomie (lub wyższym) znacznie dłużej. Obrotami na biegu jałowym steruje silniczek krokowy, ale tak z grubsza - wszystkim steruje komputer, a swoje decyzje opiera na podstawie danych z czujników. Wystarczy nawet nieszczelność by zwiększył obroty - ale to raczej nie ta sytuacja, którą opisujesz bo raz podwyższone obroty raczej by nie spadły.
Kia Cee'd SW 2011 FL CRDi 115 KM
mirek11610
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2021, 20:15
model samochodu: Kia sportage 1.6gdi

Re: Wysokie obroty po odpaleniu

Post autor: mirek11610 »

Dzięki panowie za odpowiedzi dużo jeżdżę więc szybko zrobię 15 tys km i udam się do salonu na wymianę oleju więc może podepna pod kompa może coś pokaże narazie cieszę się z jazdy więc nie będę się zamartwiał ok dzięki :😁😁😁
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”