Dziwny zapach z nawiewu

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Dziwny zapach z nawiewu

Post autor: Pazdzioch »

Witam. Od 2 dni mam dziwny zapach , jakby zepsute mięso ,przy włączeniu auta i nawiewów , z jednego nawiewu czuć jakby zepsute mięso . Pod maską w rogach zbierają się liście , to co mogłem usunąłem , reszta jakby mokra ciężko wydostać . Czy to może być powód?
Wczoraj byłem w lesie i też taki zapach czułem w jednym miejscu , czy możliwe że to gnijące liście?
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Dziwny zapach z nawiewu

Post autor: Piotrek »

Wyjmij filtr kabinowy i sprawdź czy nie masz na nim lokatora.
Ja ostatnio poczułem z nawiewu zapach dość leciwej ryby i okazało się że na filtrze mysz zrobiła sobie gniazdo ...
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Re: Dziwny zapach z nawiewu

Post autor: Pazdzioch »

Dzięki za pomysł . Narazie nic nie czuć nie wiem czy to efekt mrozów i zamarzniętych tych liści ale sprawdzę podpowiedź kolegi
Arghorn
Posty: 38
Rejestracja: 31 sty 2021, 16:58
model samochodu: Kia Sportage IV BE+ 177 KM 7DCT 2WD 2021. Kia Cee'd SW FL 1.6 CRDi 115 KM 2011

Re: Dziwny zapach z nawiewu

Post autor: Arghorn »

I jak? Znalazłeś przyczynę? Czyściłeś w ogóle klimę? Od siebie dodam, że warto zwrócić uwagę, czy filtr kabinowy nie jest wygięty i czy nie ma dziury. Jeśli ma, to pamiętaj, że pod nim znajduje się wiatrak - wszystko czego nie zatrzyma filtr może wpaść we wiatrak i armageddon gotowy :-)
W razie czego do wiatraka można się względnie łatwo dostać, ale trzeba sobie zarezerwować min. 1h na rozbiórkę całego schowka i kilku elementów blisko niego. Po lewej od wiatraka jest schowany parownik, ale żeby tam zajrzeć to trzeba by mieć kamerę inspekcyjną.
Kia Cee'd SW 2011 FL CRDi 115 KM
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Re: Dziwny zapach z nawiewu

Post autor: Pazdzioch »

Dzięki za rady
Nie wiem czy tak sam mogę to rozbierać jak auto na gwarancji , żeby później nic nie gadali. Jak - temperatury to nie czuć , dziś topnialo i troszeczkę było czuć znowu .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”