Pytania dotyczące Sportage IV

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Pytania dotyczące Sportage IV

Post autor: FISH »

Hyundai może i ładny, ale niebieskie podświetlenie deski oczy wypala :(
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
jarmaj
Posty: 6
Rejestracja: 05 mar 2021, 20:02
model samochodu: Kia Sportage 2020 1,6 AWD Biznes Line II, automat

Re: Pytania dotyczące Sportage IV

Post autor: jarmaj »

Co do spalania to w mieście niżej 10 - 11 nie ma co liczyć. Na trasie mało pali przy włączonym tempomacie. Mam w mieście spory odcinek do przejechania, to też stosuję tempomat (szeroka arteria po 2 pasy w każdą stronę). Wtedy pali oszczędnie - w miarę. Na razie mam przebieg 3,5 tys km i średnie spalanie wyszło mi na poziomie marketowym - 9.98 l/100 km. Mam wersję Biznes Line 2 a automatem i napędem na 4 koła. Ale jazda jest naprawdę komfortowa, brak mi tylko dobrej nawigacji, bo ta firmowa jest do niczego. Prowadzi "pod włos" na jednokierunkowych, gubi się często. Android auto umożliwia korzystanie z map Google. Brak jest możliwości doinstalowania innego oprogramowania. A to przecież system Android, co by szkodziło dać uprawnienie do wymiany tego badziewnego systemu na inny? To jedyny słaby punkt tego auta. Sporo jest udogodnień, duża dbałość o bezpieczeństwo kierowcy.
Arghorn
Posty: 38
Rejestracja: 31 sty 2021, 16:58
model samochodu: Kia Sportage IV BE+ 177 KM 7DCT 2WD 2021. Kia Cee'd SW FL 1.6 CRDi 115 KM 2011

Re: Pytania dotyczące Sportage IV

Post autor: Arghorn »

Z wysokim spalaniem jakoś się pogodzę, coś za coś. Jakbym liczył każdą złotówkę to bym nie myślał o leasingu :-) Nawigacja wbudowana mnie nie interesuje bo i tak zawsze korzystałem z Map Google w telefonie. Bardziej mnie interesuje co innego - czy system inforozrywki działa płynnie i bez błędów?

Ostatnio rozmawiałem z jednym serwisantem odnośnie Sportage. Mówił, że to bardzo dobre auta, że poleca. Ze wszystkich aut jakie klienci im podrzucili to nie było żadnych poważnych awarii (wspominał o przebiegach aut 80 000 - 100 000 km). Najpoważniejsza usterka dotyczyła cewek zapłonowych. Nie pamiętam o co dokładnie chodziło, ale to był jednostkowy przypadek. Powiedział tylko, żeby nie nastawiać się na dobre wyciszenie bo podobno nie będzie dużo lepsze niż w moim Cee'D, chyba miał na myśli głównie głośność silnika. Trudno powiedzieć czy ma rację bo dużo aut przez nich przechodzi, łatwo coś źle skojarzyć. To akurat sam sprawdzę na jeździe próbnej.

Narzekał dużo na BMW, Audi, Alfę Romeo i VW. Chwalił głównie koreańskie auta. Naprawiają auta chyba wszystkich marek, zawsze mają mnóstwo klientów więc raczej wiedzą co mówią.

Tak czy siak dobrze przed zakupem auta zrobić wywiad w serwisie.

Jeszcze jedno - jak oceniacie pozycję kierowcy w tym aucie? Siedzi się naprawdę wysoko, na tyle by robiło to sporą różnicę niż w Cee'D czy raczej nic specjalnego? Miałem się wybrać do salonu w tamtą sobotę, ale nie mogłem bo coś mi wypadło. W tę też nie, w następną również... Eh :-) Jak tak dalej pójdzie to może rzeczywiście więcej sensu będzie miało czekanie do kwietnia na premierę 5 gen. żeby zobaczyć od razu obydwie generacje.
Kia Cee'd SW 2011 FL CRDi 115 KM
jarmaj
Posty: 6
Rejestracja: 05 mar 2021, 20:02
model samochodu: Kia Sportage 2020 1,6 AWD Biznes Line II, automat

Re: Pytania dotyczące Sportage IV

Post autor: jarmaj »

Siedzi się naprawdę wysoko, jak się tego chce. W moim aucie jest system głośników JBL, więc na jakość nie narzekam. Wyciszenie jest naprawdę dobre, silnika prawie nie słychać, teraz mam zimowe opony, to troszkę "grzechocą". Odtwarzanie mp3 bez problemów. Mapy Google działają po podłączeniu telefonu z Androidem do złącza USB i uruchomieniu systemu Android Auto. Fotel kierowcy daje się regulować w dość dużym zakresie, w mojej wersji jest też regulacja wysokości fotela kierowcy. Trzeba tylko uważać przy wsiadaniu, żeby nie walnąć głową w obramowanie drzwi.
Arghorn
Posty: 38
Rejestracja: 31 sty 2021, 16:58
model samochodu: Kia Sportage IV BE+ 177 KM 7DCT 2WD 2021. Kia Cee'd SW FL 1.6 CRDi 115 KM 2011

Re: Pytania dotyczące Sportage IV

Post autor: Arghorn »

Tak trochę z nieco innej beczki - czy ktoś z Was zmieniał czynnik klimatyzacji na starszy czyli R134a? Pytaliście może o to w ASO? Wiadomo jak by zareagowali w razie zauważenia innych zaworków i oznaczeń? Olewka czy utrata gwarancji na klimę?
Kia Cee'd SW 2011 FL CRDi 115 KM
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Re: Pytania dotyczące Sportage IV

Post autor: Pazdzioch »

Pewnie zależy od salonu , w niektórych akceptują własny olej silnikowy w innych nie
Arghorn
Posty: 38
Rejestracja: 31 sty 2021, 16:58
model samochodu: Kia Sportage IV BE+ 177 KM 7DCT 2WD 2021. Kia Cee'd SW FL 1.6 CRDi 115 KM 2011

Re: Pytania dotyczące Sportage IV

Post autor: Arghorn »

Odbyłem już jazdę próbną i powiem tak - fantastyczne auto :)
Naprawdę - za te pieniądze absolutnie nie ma wiochy. Przyzwoicie wyciszona, zrywna, dobrze się prowadzi, a skrzynia działa delikatnie. Jeśli ktoś tak jak ja ma Ceed-a 1 generacji to w skrócie - między tymi autami jest przepaść. Wiedziałem, że będzie ale okazała się większa niż myślałem.

Zawieszenie ładnie wybiera nierówności, jest bardziej miękkie i komfortowe. Czuć, że to technologia o kilka generacji nowsza. Zamawiam 4 generację i w ogóle nie myślę o piątej.
Kia Cee'd SW 2011 FL CRDi 115 KM
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Re: Pytania dotyczące Sportage IV

Post autor: Pazdzioch »

Hehe no napewno różnica duża. Miałem cee'd z 2013 i kupiłem sportage 2020 rok temu , niebo a ziemia mimo iż cee'd była niebo a ziemia do fokusa 2005 którego miałem przed ceedem
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Re: Pytania dotyczące Sportage IV

Post autor: Pazdzioch »

Dzisiejsza jazda po mieście
Załączniki
IMG_20210713_132029631_1.jpg
IMG_20210713_133037705_HDR_1.jpg
seweryn
Posty: 14
Rejestracja: 19 lip 2021, 15:07
model samochodu: kia sportage IV 177 km wersja m

Re: Pytania dotyczące Sportage IV

Post autor: seweryn »

czy warto wykupic pakiet 4 przegladow gwarancyjnych w kia sportage 177 km
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”