czujnik parkowania przodem podczas jazdy

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
lmok
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2019, 10:02
model samochodu: KIA Sportage 2019

czujnik parkowania przodem podczas jazdy

Post autor: lmok »

witam, spotkał się ktoś z takim problemem - czujnik parkowania przodem wlacza mi się podczas normalnej jazdy, chodzmy na autostadzie przy większych prędkosciach. Mysłałem ze to ma działać tylko przy parkowaniu. Serwis twierdzi ze podczas jazdy przy hamowaniu tez, ale jest to o tyle dziwne ze wlaczaja sie podczas jazdy nawet jak nie ma przedemna zadnej przeszkody i nie hamuje.
saw
Posty: 3
Rejestracja: 21 lip 2019, 22:33
model samochodu: Kia ProCeed 2019

Re: czujnik parkowania przodem podczas jazdy

Post autor: saw »

Witam
Mam ten sam problem.Przedni czujnik parkowania potrafi uaktywnić się podczas jazdy na ułamek sekundy.
Mój serwis fabryczny nie stwarzał żadnych problemów i nie próbował mnie ściemniać.
Przy czym ja swoją reklamację od razu poparłem stosownym nagraniem.
Po zgłoszeniu auto od razu zostało wezwane na serwis celem dokonania diagnozy.
Na chwilę obecną dwie wizyty w serwisie ale problemu nie udało się jeszcze rozwiązać.
Za pierwszym razem korekta ustawienia konta pod jakim zostały zamontowane czujniki.
Za drugim razem wymiana "centralki sterującej" układem.
Po drugiej wizycie problem pojawia się rzadziej ale nadal występuje.
Mechanik który próbuje rozwiązać problem poinformował mnie, iż czujniki powyżej prędkości 10km/h
powinny się dezaktywować ale z jakichś nieznanych przyczyn czujniki się wzbudzają powyżej tej prędkości.
Więc jeśli problem pojawia się powyżej 10 km/h a już szczególnie przy prędkościach autostradowych to trzeba reklamować.
Czy kolega ma czujniki zamontowane fabrycznie czy doinstalowane przez serwis ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”