Nowa Kia sportage

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: kon »

nagdob pisze: 16 sty 2022, 10:49 Przez większość życia jeździłem dieslami więc czas na zmianę. Mam dość bądź co bądź głośnego silnika, a teraz jeszcze ździwianego jakimiś dodatkami adblue, straszeniem, że wyjdą z użytku, coraz większymi ograniczeniami wjazdu do niektórych obszarów miast itd. itp. Chociaż uważam, że te nowoczesne wcale nie odbiegają emisją CO2 od benzynowych. No cóż, taka polityka. Mógłby być jeszcze elektryk albo PHEV, no ale w daleką trasę elektryk odpada, a cena PHEV (elektryka z resztą też) to jakaś farsa.
Postanowione, że będzie tak: 1.6 T-GDI 230 KM 6 AT AWD, wersja Business Line + lakier + dach + AE+ + HAR + LTH, czyli full opcja. Do tego dojdzie jeszcze hak, ale nie mają jeszcze w dodatkowym wyposażeniu.
Jeśli Adblue to dla Ciebie udziwnienia, to chciałbym przypomnieć, że kupujesz turbodoładowaną hybrydę z bezpośrednim wtryskiem. Diesel z Adblue to przy tym prosta konstrukcja ;) nawet MHEV. Uczeń już dawno przerósł mistrza.
Dla mnie sama idea doładowanej hybrydy jest śliska. Wolałbym żeby ktoś inny przetestował to w boju. Zwłaszcza że masz zamiar jednak tym trochę jeździć, a nie trzymać pod płotem.

Rozumiem że można nie lubić diesla, ale myślę do takiej jazdy będzie on najlepiej dopasowany i najtańszy (uwzględniając też cenę zakupu).
A jak wejdą u nas jakiekolwiek ograniczenia dotyczące wjazdu do miast, to hybryda tak samo nie wjedzie jak diesel.
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: nagdob »

Każdy ma swoje preferencje, ja chcę spróbować coś "nowego", no może innego. Hybrydy z turbodoładowanym silnikiem jeżdżą już kilka lat i chyba nic się złego za bardzo nie dzieje. Nawiasem mówiąc to teraz wszystko robione jest maksymalnie na kilka lat, w sensie trwałości, nie tylko samochody. Dają gwarancję, więc najwyżej serwis będzie częstszy.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Box
Posty: 129
Rejestracja: 28 wrz 2021, 20:57
model samochodu: KIA PROCEED GT

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: Box »

Od Diesla w EU się odchodzi. Te silniki jako pierwsze padną ofiarami EKO - mowa o autach osobowych.
Sid
Posty: 367
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: Sid »

Polecam za tydzień kupno "Auto Świata". Ma być test i porównanie z Hyudaiem Tucsonem.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: nagdob »

Wiele rzeczy można porównać sobie samemu. W necie jest mnóstwo filmów o jednym i drugim, oczywiście o nowej sportage jest siłą rzeczy mniej, bo to model tegoroczny właściwie, ale filmy już są i codziennie przybywa.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: dejmieno »

Już pomijając kwestie hybrydy z turbo, dlaczego pakują tam skrzynie 6AT? KIA posiada fajną 7DCT, więc czemu nie dali tej skrzyni? 6AT działa tragicznie a przynajmniej ta w Tusconie a podejrzewam że to będzie to samo.
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: nagdob »

A jeździłeś w ogóle tym autem? tzn. Kią?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: kon »

Produkowana przez KIA skrzynia DCT raczej byłaby za słaba do tego napędu. Nigdy nie była zestawiana z silnikiem o porównywalnej mocy i momencie.
Diesel 1.7 / 1.6 to dla niej duże wyzwanie.
Budowa większej, mocniejszej wersji pewnie nie ma sensu dla tak wąskiego zastosowania.
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: dejmieno »

No tak moment obrotowy... a szkoda, aktualnie z 7DCT jestem bardzo zadowolony w ProCeed. Chociaż może w Sportage będzie to lepiej działać niż w Tusconie.
Newbieee
Posty: 2
Rejestracja: 19 sty 2022, 09:12
model samochodu: Kia Sportage

Re: Nowa Kia sportage

Post autor: Newbieee »

Jestem nowy , proszę o wyrozumiałość . Odbyłem jazdę próbną silnikiem benzynowym 1.6 Mhev 180 koni w automacie DCT . Przyjemna jazda , wszystko super . Zastanawiam się jednak nad wersją hybrydowa tego samochodu . 230 koni ze skrzynia AT . Jest to skrzynia hydrokinetyczna . Ktoś coś więcej może powiedzieć o tej skrzyni ? Jak wygląda to z żywotnością ? Żeglowanie ? Jak to wygląda w porównaniu do DCT ?

Bardzo dziękuję za pomoc .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”