Kia Sportage 2.0 CVVT (163 km) 2WD + automat

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
manka00
Posty: 1
Rejestracja: 24 paź 2021, 20:29

Kia Sportage 2.0 CVVT (163 km) 2WD + automat

Post autor: manka00 »

Witam,

Planuję zakup benzynowej Sportage z 2011 r. Interesuje mnie silnik 2.0 CVVT (163 km). Modele te pojawiały się także z automatyczną skrzynią biegów jednak niewiele o niej wiem. W internecie nie mogę znaleźć żadnych przydatnych informacji na temat automatów od Kii. Czy są godne uwagi? Czy często występują w nich usterki? No i jak to w ogóle będzie współgrać z takim silnikiem? Może macie jakieś doświadczenia?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, automat kusi ale czy nie będzie to strzał w kolano?
mercapan
Posty: 56
Rejestracja: 13 paź 2021, 09:48
model samochodu: Iksik 1.5 T-GDI MT

Re: Kia Sportage 2.0 CVVT (163 km) 2WD + automat

Post autor: mercapan »

manka00 pisze: 24 paź 2021, 20:43 Witam,

Planuję zakup benzynowej Sportage z 2011 r. Interesuje mnie silnik 2.0 CVVT (163 km). Modele te pojawiały się także z automatyczną skrzynią biegów jednak niewiele o niej wiem. W internecie nie mogę znaleźć żadnych przydatnych informacji na temat automatów od Kii. Czy są godne uwagi? Czy często występują w nich usterki? No i jak to w ogóle będzie współgrać z takim silnikiem? Może macie jakieś doświadczenia?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, automat kusi ale czy nie będzie to strzał w kolano?
10 letni automat to może być strzał w kolano (obojętnie jakiej firmy). Naprawa skrzyń automatycznych to spore koszty. Oczywiście jest ryzyko jest zabawa ;), ale osobiście bym nie ryzykował.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”