Pytania dotyczące Sportage IV

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
KrzysiekG
Posty: 11
Rejestracja: 24 sie 2021, 11:29
model samochodu: Kia Sportage IV

Re: Pytania dotyczące Sportage IV

Post autor: KrzysiekG »

Na profilu KIA Polska na Facebooku odpowiadają ludziom, że w październiku będzie oficjalny cennik na Polskę, a pierwsze auta mają trafić do dealerów w grudniu zapewne na zasadzie aut do prezentacji
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Re: Pytania dotyczące Sportage IV

Post autor: Pazdzioch »

Salon mi tak odpisał że w październiku będzie a cenę dostałem od zagranicznego dealera
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Re: Pytania dotyczące Sportage IV

Post autor: Pazdzioch »

Będzie pewnie trochę tańsze 🥳
Arghorn
Posty: 38
Rejestracja: 31 sty 2021, 16:58
model samochodu: Kia Sportage IV BE+ 177 KM 7DCT 2WD 2021. Kia Cee'd SW FL 1.6 CRDi 115 KM 2011

Re: Pytania dotyczące Sportage IV

Post autor: Arghorn »

Swojego Sportka zamówiłem 12 lipca, odbieram w przyszłym tygodniu. W kraju był już od miesiąca, ale coś tam się przeciągało z dokumentami. Nie widać (póki co) by KIA była dotknięta problemem braku komponentów. Dziś zauważyłem, że zdjęli już ze strony internetowej konfigurator 4 generacji. Kto się wahał ten już nie zamówi. Szkoda, że kijowo rozwiązali kwestię konfiguracji bo brałem BE+ i chciałem też kamerę 360, ale się nie dało w tej wersji :/
Kia Cee'd SW 2011 FL CRDi 115 KM
swiz
Posty: 9
Rejestracja: 13 lip 2017, 12:43

Re: Pytania dotyczące Sportage IV

Post autor: swiz »

Zamawiałeś wersję 177KM? Daj znać jak już będziesz miał.
KrzysiekG
Posty: 11
Rejestracja: 24 sie 2021, 11:29
model samochodu: Kia Sportage IV

Re: Pytania dotyczące Sportage IV

Post autor: KrzysiekG »

Wersja tez jak najbardziej istotna w kwestii czasu oczekiwania. Ja tez zamawialem w lipcu ale podejrzewam, ze przez opcje Black Edition jeszcze troche poczekam.

Jak kolega swiz zapytal o silnik to ja dorzuce jeszcze pytanie o wersje wyposazenia jaka brales? I czy przed produkcja dostales telefon z salonu odnosnie terminu wjazdu auta na tasme produkcyjna czy dopiero teraz do Ciebie zadzwonili z terminem odbioru?
Arghorn
Posty: 38
Rejestracja: 31 sty 2021, 16:58
model samochodu: Kia Sportage IV BE+ 177 KM 7DCT 2WD 2021. Kia Cee'd SW FL 1.6 CRDi 115 KM 2011

Re: Pytania dotyczące Sportage IV

Post autor: Arghorn »

Tak - 177 KM 7DCT 2WD. Wersja Black Edition Plus. Tapicerka skórzana, karmelowa. Lakier Infra Red. Już odebrałem.
Co do statusu - spodziewałem się, że będę informowany na bieżąco, ale też nie chciałem zawracać dupy co chwilę więc cierpliwie czekałem. W połowie sierpnia dostałem info, że produkcja powinna zakończyć się w ciągu miesiąca i odbiór we wrześniu, choć formalnie termin odbioru był na połowę października. W praktyce opóźnienia były nie z powodu fabryki lecz jakichś dokumentów, plus przeciągała się sama rejestracja - nie wiadomo dlaczego.
Kia Cee'd SW 2011 FL CRDi 115 KM
KrzysiekG
Posty: 11
Rejestracja: 24 sie 2021, 11:29
model samochodu: Kia Sportage IV

Re: Pytania dotyczące Sportage IV

Post autor: KrzysiekG »

Arghorn pisze: 25 paź 2021, 22:44 Tak - 177 KM 7DCT 2WD. Wersja Black Edition Plus. Tapicerka skórzana, karmelowa. Lakier Infra Red. Już odebrałem.
Co do statusu - spodziewałem się, że będę informowany na bieżąco, ale też nie chciałem zawracać dupy co chwilę więc cierpliwie czekałem. W połowie sierpnia dostałem info, że produkcja powinna zakończyć się w ciągu miesiąca i odbiór we wrześniu, choć formalnie termin odbioru był na połowę października. W praktyce opóźnienia były nie z powodu fabryki lecz jakichś dokumentów, plus przeciągała się sama rejestracja - nie wiadomo dlaczego.
Dzięki za odpowiedź. Pozostaje pogratulować Ci nowego nabytku i oby służył bezawaryjnie :)

Ja to nawet jeszcze nie dostałem informacji o terminie produkcji ;)
Morecus
Posty: 13
Rejestracja: 27 paź 2021, 20:23
model samochodu: KIA SPORTAGE 2021 177KM 4x4 7DCT
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Pytania dotyczące Sportage IV

Post autor: Morecus »

Ja dziś zamówiłem Sportage IV BE 177KM 4x4 7DCT mimo zdjętego cennika. Auto odbieram 10-15 grudnia, bo tak mogą ją sprzedać. Wziąłem wersję demonstracyjną z salonu która ma obecnie najechane 500km. Biłem się myślami z zakupem Sportage V lub Pro'ceed, aczkolwiek nawet w salonie sprzedawca powiedział, że jeśli chce wziąć V, to żebym przyszedł w maju 2023, bo on nie chce bym go potem ganiał. Generalnie argumentacja handlowca była taka że tutaj kupuje pewne, sprawdzone auto, a V przez pierwsze 18 m-cy to jeżdżący prototyp na kołach. Mało tego, dostałem bardzo duży opust. Auto jest produkcji 07.2021
Mało tego, podobno IV jest na zawieszeniu Multilink a V wyjdzie z belką skrętną. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć przewagi Multilinka nad belką skrętną... Jeździłem belką, jeździłem i multilinkiem w innych autach, i za nic nie wziął bym belki w tak wysokim aucie.
KrzysiekG
Posty: 11
Rejestracja: 24 sie 2021, 11:29
model samochodu: Kia Sportage IV

Re: Pytania dotyczące Sportage IV

Post autor: KrzysiekG »

Morecus pisze: 27 paź 2021, 21:39 Ja dziś zamówiłem Sportage IV BE 177KM 4x4 7DCT mimo zdjętego cennika. Auto odbieram 10-15 grudnia, bo tak mogą ją sprzedać. Wziąłem wersję demonstracyjną z salonu która ma obecnie najechane 500km. Biłem się myślami z zakupem Sportage V lub Pro'ceed, aczkolwiek nawet w salonie sprzedawca powiedział, że jeśli chce wziąć V, to żebym przyszedł w maju 2023, bo on nie chce bym go potem ganiał. Generalnie argumentacja handlowca była taka że tutaj kupuje pewne, sprawdzone auto, a V przez pierwsze 18 m-cy to jeżdżący prototyp na kołach. Mało tego, dostałem bardzo duży opust. Auto jest produkcji 07.2021
Mało tego, podobno IV jest na zawieszeniu Multilink a V wyjdzie z belką skrętną. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć przewagi Multilinka nad belką skrętną... Jeździłem belką, jeździłem i multilinkiem w innych autach, i za nic nie wziął bym belki w tak wysokim aucie.
Prawda jest taka, że niestety zazwyczaj (nie mówię, że akurat ten) sprzedawca w salonie wciśnie Ci wszystko bylebyś kupił, tym bardziej jeśli chodzi o auto demonstracyjne, którego muszą się pozbyć najlepiej zanim wejdzie nowa wersja, więc może stąd to jego wychwalanie starszej wersji.
Niemniej jednak kupno nowego modelu zawsze wiąże się z jakimś ryzykiem bo nie wiadomo czy i jakie bolączki ma. Jeżeli to z belka skrętną się potwierdzi to już jedną rzecz mamy :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”