Problem z poborem prądu

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
jarek62
model samochodu: Kia Sportage III

Problem z poborem prądu

Post autor: jarek62 » 08 wrz 2019, 10:35

Cześć, od 2 miesięcy borykam się z problemem poboru prądu przy zamkniętym aucie, akumulator(nówka) rozładowuje się w przeciągu kilku dni, był w ASO 3-krotnie na diagnostyce i nic nie wyszło, kijanka według serwisu pobiera prąd na czuwaniu standardowo, czy miał ktoś może z was podobny problem? Dodam tylko ze to nie wina akumulatora byl testowany przez tydzien na innym aucie i wszystko gralo idealnie
Bardzo PROSZE o pomoc, bo teraz korzystam z auta w smieszny sposob, musze z kluczykami nosic klucz do akumulatora, bo jedynie odkrecenie minusa odcina doplyw pradu do zamknietego auta
Pozdrawiam, Jarek

Piotrek
model samochodu: Kia Optima

Re: Problem z poborem prądu

Post autor: Piotrek » 09 wrz 2019, 07:18

Jeśli masz alarm to on może być powodem drenowania akumulatora. Ja miałem popodny przypadek - pojawiła się nieszczelność w syrenie od alarmu, wpadło tam troche wody I rozładowywało akumulator w dwa dni bo było zwarcie. Podobnie może byc z syreną od klaksonu.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb

jarek62

Post autor: jarek62 » 09 wrz 2019, 16:19

Dzieki za odpowiedz, gwoli scislosci jestem w stanie sam to sprawdzic czy jedynie wizyta u elektryka?
Pozdrawiam

Piotrek
model samochodu: Kia Optima

Post autor: Piotrek » 09 wrz 2019, 18:14

Jeśli masz odpowiedni miernik to możesz sprawdzić jaki jest pobór prądu na postoju -czyli po około 30 minutach od zamknięcia samochodu, jak wszystkie systemy sie już zazbroją a pozostałe wygaszą. Niestety nie podam Ci jaka powinna byc wartość oczekiwana bo nie pamiętam, a zmyślać nie chcę.
Jak zweryfikować czy np syrena alarmu nie jest zalana - nie wiem - u mnie robił to mechanic. 1,5 dnia szukali co to I znaleźli wspomnianą syrenę od alarmu.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb

jarek62

Post autor: jarek62 » 10 wrz 2019, 03:34

Ok, dzieki wielkie za podpowiedz :)

ODPOWIEDZ