Nowa Kia Optima opinie

forum użytkowników modelu Optima
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: chudy »

W moim przypadku zamieszania przy pakiecie serwisowym, sprawa ASO <-> KIA załatwiona w 15 minut na telefonie
SW GTLine Black & SW GT Black
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Bandi »

I wszystko jasne dostałem odpowiedź od pani konsultant z Kia, a brzmi tak:
"Uprzejmie informujemy, że pakiet serwisowy obejmuje wymianę następujących filtrów: przeciwpyłowy, powietrza i paliwa zgodnie z instrukcją obsługi wybranego modelu oraz kartą przeglądową. W przypadku Pańskiego pojazdu filtra powietrza należy wymienić przy 60 tys. km lub 48 miesiącach w zależności które kryterium zostanie spełnione jako pierwsze. W przypadku, gdy filtr należy wymienić wcześniej to taka usługa jest odpłatna"
Bardzo ciekawe, jednak filtr jest dodatkowo płatny w dieslu przy wymianie na I serwisie, bo już na drugim jest w pakiecie. Co najmniej jest to nie poważne. Ale cóż czego można wymagać po tak szacownej firmie. :lol: :lol:
Kia Optima GT-Line SW
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: bidżej »

yyy... co jest w tym dziwnego? trzeba wymienić wcześniej niż zalecenia producenta, to dlaczego ma to być za darmo?
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Linkpl »

Piotrek pisze:bandi
Ja podczas przeglądu pytałem czy jak przywiozę np. swój olej to KIA zwraca pieniądze (skoro olej dostarczam sam a nie z magazynu ASO). Pan niestety nie był w stanie mi na takie pytanie odpowiedzieć bo nigdy się z takowym nie spotkał. Miał się dowiedzieć - niestety "dowiaduje się" już dwa tygodnie I nic.
Serio ?? a może za dojazd też powinni oddawać ??

Pozdrawiam
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Bandi »

Nikt tu nie mówi o wcześniejszych wymianach, czy dojazdach, żeby zwracali pieniądze, po prostu jak coś dają do samochodu i się tym szczycą i co ma być bezpłatne to niech tak jest. A tu jakieś dziwne ukryte koszty. Niech powiedzą że trzeba dopłacić do przeglądu , ale to nie bo już by nie brzmiało ładnie że darmowy?? A po drugie jak masz pakiet to też możesz niby za darmo zrobić serwis jak samochód prowadzisz w ciężkich warunkach, tu kieruje do instrukcji bo nie będę cytował co tam trzeba spełnić za wymagania, ale wtedy przegląd robisz co 15.000 lub 12 mieś. chodzi o diesla (starczy że jeździsz większość po mieście na krótkich odcinkach do 8 km i już są ciężkie warunki) a to tylko jeden z przykładów w instrukcji jest tego więcej. Więc wcale nie musisz trzymać się sztywnych wytycznych możesz wcześniej na tych samych zasadach zrobić darmowy przegląd serwisowy darmowy w cudzysłowie. :lol: :lol:
Kia Optima GT-Line SW
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Linkpl »

Masz dwa pełne serwisy, kiedy je wykonasz ... Twoja sprawa. Ja zrobię serwis na 30k i 60k, a pomiędzy wymienię sobie olej na oryginalnym filtrze olejowym. Na wiosnę pewnie zrobię wymianę filtra powietrza i filtra kabinowego. Nie mam z tym żadnego problemu. Jedź do salonu beemve ... tam wszystko jest za darmo ... i zwracają za olej ...

Pozdrawiam
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
devil1234
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:42
model samochodu: Optima GT
Venga

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: devil1234 »

Z tym oddawaniem kasy za przywiezienie własnego oleju to przypomina mi się sytuacja, jak kiedyś w pizzerii przyszedł koleś wybrał jakąś tam pizze, która w składzie miała pieczarki i powiedział, że prosi bez pieczarek. Jak kobieta mu powiedziała tą samą cenę jaka była w menu to zapytał ze zdziwieniem dlaczego mu za pieczarki nie odliczyła? :D
Kia Optima SW GT + TECH - 2017
Kia Venga 1.6 M+Smart - 2018
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Piotrek »

To może teraz pełna historia coby nie robić burzy w szklance wody o "zwrot za olej":
Na przeglądzie po 15k km poprosiłem o sprawdzenie filtra kabinowego. Okazało się że jest, tu cytat "cały czarny". Zapytałem więc czy mi go wymienią w ramach pakietu serwisowego. Pan w serwisie powiedział że nie. Zapytałem dlaczego skoro pakiet jest na serwis w kwocie 2500pln i teoretycznie mogę w tej kasie wymienić np amortyzator (nie dostałem nigdzie doprecyzowania, że pakie opiewa TYLKO na przeglądy - w książkę gwarancyjną mam wbite, że jest 2500zł do wydania na serwis w kia przez 4 lata lub do 60k km przebiegu). Pan mnie uświadomił, że pakiet jest tylko na przeglądy. W związku z tym zapytałem czy skoro tak gdy przywiozę na przegląd swój olej bo wolę Motul od Lotosu to czy w pieniądzach, za które powinien być olej wydadzą mi filtr kabinowy (będący w harmonogramie), bądź odpiszą mi kwotę przypadającą na olej i będę ją mógł wykorzystać na dajmy na to odgrzybianie klimatyzacji (czego w pakiecie nie ma). Pan w serwisie nie wiedział i miał się dopytać.

I tak właśnie wygląda historia ze zwrotem kasy za olej. Mam nadzieję, że uspokoiłem nią wasze zbulwersowane umysły - no bo jak to zwrot za olej?! Pewnie jeszcze frytki by chciał w zestawie 8-)

Linkpl kasy za dojazd oddawać nie muszą. Niemniej ford oferuje w pakiecie przeglądów odbiór samochodu spod domu i dostarczenie zastępczego na ten czas, więc jeśli szukasz takiej opcji to pomyśl o fordzie w przyszłości :twisted:
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Awatar użytkownika
vilip76
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2017, 10:51
model samochodu: C4 II VTi, Scenic Tce III

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: vilip76 »

Chyba jakiś statek z Korei niedawno przybił do brzegu, bo wokoło same optimy mnie mijają :D
vilip76
Optima SW GT (MY 2018)
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Piotrek »

W rzeczy samej końcem lutego miała być pierwsza dostawa optim anno domini 2018 :D
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”