Lusterka boczne a wsteczny

forum użytkowników modelu Optima
Avaxus
Posty: 50
Rejestracja: 27 lis 2021, 20:09
model samochodu: Kia optima gt line

Lusterka boczne a wsteczny

Post autor: Avaxus »

Witam. Podpowie ktos czy da rade wyregulowac lusterka boczne przy wlaczonym wstecznhm? Aktualnie po wlaczeniu R lusterka opadaja w dol ze widac tylnie kola, wolal bym widziec wiecej czy auta nie ma za mna jakiegos itp. Da rade to jakos ustawic?
janek
Posty: 5
Rejestracja: 28 sie 2019, 19:35
model samochodu: Optima SW 1.7 crdi
Niro HEV

Re: Lusterka boczne a wsteczny

Post autor: janek »

W Optimie co prawda nie mam tej funkcji, ale w Niro uaktywnia się jeśli przełącznik od lusterek jest w pozycji L lub R. Jeśli jest pośrodku (pozycja neutralna) oba lusterka pozostają w normalnej pozycji.
BasMar
Posty: 74
Rejestracja: 30 kwie 2019, 22:53
model samochodu: Optima SW 2019 1.6 T-GDI 7DCT GT Line <TECH, NAVI>

Re: Lusterka boczne a wsteczny

Post autor: BasMar »

Dokładnie tak, jak post wyżej. Pogmeraj przyciskami sterowania lusterek.
MarcinIKS
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2020, 13:16
model samochodu: Kia Optima SW 1,6 T-GDI GT Line+TECH+SRF '18 Gravity Blue

Re: Lusterka boczne a wsteczny

Post autor: MarcinIKS »

W Optimie nie da się ustawić tego, jak bardzo lusterka mają się przestawiać w stosunku do pozycji wyjściowej. W niektórych autach można zaprogramować ustawienie lusterek przy cofaniu. Tu przestawiają się o stały kąt.
SnajperGT
Posty: 67
Rejestracja: 04 kwie 2021, 17:19
model samochodu: OPTIMA SPORTSWAGON GT

Re: Lusterka boczne a wsteczny

Post autor: SnajperGT »

MarcinIKS pisze: 02 gru 2021, 19:53 W Optimie nie da się ustawić tego, jak bardzo lusterka mają się przestawiać w stosunku do pozycji wyjściowej. W niektórych autach można zaprogramować ustawienie lusterek przy cofaniu. Tu przestawiają się o stały kąt.
Dokładnie tak, pochylenie lusterek po wrzuceniu wstecznego jest stałe i niema możliwości regulacji. Pamiętaj, że przycisk wyboru lusterka L=R musi być przestawiony w jedną z pozycji, czyli albo lewe albo prawe. Wtedy pochylają się oba lusterka. Niestety, lewe u mnie działa wybiórczo, właśnie dziś umówiłem się do ASO na naprawę w ramach gwarancji, zobaczymy co wyjdzie...
Avaxus
Posty: 50
Rejestracja: 27 lis 2021, 20:09
model samochodu: Kia optima gt line

Re: Lusterka boczne a wsteczny

Post autor: Avaxus »

Ok dzieki za info. Ja bylem dzisiaj w aso bo mi nie dziala regulacja lusterka lewego i powiedzieli mi zebym popsikal wd40... 😆 Albo ze moglo przymarznac hehe
MarcinIKS
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2020, 13:16
model samochodu: Kia Optima SW 1,6 T-GDI GT Line+TECH+SRF '18 Gravity Blue

Re: Lusterka boczne a wsteczny

Post autor: MarcinIKS »

SnajperGT pisze: 03 gru 2021, 18:04 Dokładnie tak, pochylenie lusterek po wrzuceniu wstecznego jest stałe i niema możliwości regulacji. Pamiętaj, że przycisk wyboru lusterka L=R musi być przestawiony w jedną z pozycji, czyli albo lewe albo prawe. Wtedy pochylają się oba lusterka. Niestety, lewe u mnie działa wybiórczo, właśnie dziś umówiłem się do ASO na naprawę w ramach gwarancji, zobaczymy co wyjdzie...
Żeby chociaż pochylało się tylko to lusterko, na które ustawiony jest przełącznik, a nie zawsźe oba na raz. Czyli wjeżdżam tyłem na kopertę w lewo, to ustawiam przełącznik na lewo. Słabo akurat to pomyślane.
Avaxus
Posty: 50
Rejestracja: 27 lis 2021, 20:09
model samochodu: Kia optima gt line

Re: Lusterka boczne a wsteczny

Post autor: Avaxus »

Popieram slabo to rozwiazane bo nic kuzwa nie widac w tych lusterkach jak sie obniza
maciej.pyza
Posty: 51
Rejestracja: 10 wrz 2021, 18:01
model samochodu: Optima JF SW 2017

Re: Lusterka boczne a wsteczny

Post autor: maciej.pyza »

Nie wiem czemu u was nie działa, ale u mnie jest możliwość regulowania jak maja być ustawione lusterka po wrzuceniu wstecznego.
MarcinIKS
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2020, 13:16
model samochodu: Kia Optima SW 1,6 T-GDI GT Line+TECH+SRF '18 Gravity Blue

Re: Lusterka boczne a wsteczny

Post autor: MarcinIKS »

A jak to robisz? Może po prostu nie rozgryzłem tego?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”