Aktualizacja Nawigacji

W tym dziale poruszamy wszelkie sprawy związane z CB-radiem, sprzętem audio, telefonami, nawigacją.
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: Bandi »

Nic tylko cierpliwie czekać na poprawki myślę że to ogarną. Grzesiu_j spoko że mamy na forum kogoś kto ma pojęcie o tej nawigacji, ja na początku byłem pełen obaw, że przy w graniu coś skopcę, ale poszło w miarę dobrze, a ty kopiesz w plikach, szacun dla ciebie oby tak dalej...
Kia Optima GT-Line SW
grzesiu_j
Posty: 56
Rejestracja: 28 lip 2021, 07:39
model samochodu: Kia Optima 1,7 DCT

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: grzesiu_j »

Dziś pisałem z niejaką Myriam Sultan. Też z pomocy kia. Za wcześniejszą namową pana Moustafa (konwersacja z piątku) nagrałem filmik obrazujący problem. Pani Miriam poprosiła o przesłanie filmiku, prosiła o podanie kilku szczegółów dot. oprogramowania, mapy, auta i mojego kraju. Potwierdziła że znają ten problem, że navi nie wyświetla ograniczeń z pamięci mapy tylko to co sam odczyta ze znaków drogowych. Otrzymałem nr mojej sprawy ( :D ) i mam się kontaktować ponownie w środę.
ch-tr-expert13
Posty: 23
Rejestracja: 13 sie 2019, 14:49
model samochodu: Kia Optima SW 1.6T DCT

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: ch-tr-expert13 »

Czy to jest taka sama wersja aktualizacji nawigacji jaka wgrywają w salonie (raz do roku gratis)?

Czy można fioletowy wygląd głównego widoku jakoś zmienić?

I czy można wrócić do starszej wersji w razie czego?
grzesiu_j
Posty: 56
Rejestracja: 28 lip 2021, 07:39
model samochodu: Kia Optima 1,7 DCT

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: grzesiu_j »

Odpowiadam szczerze:
1. nie wiem co wgrywają w salonie i pewnie mało kto będzie wiedział bo albo ma w aucie tą wersję z salonu albo sam sobie zaktualizował...
2. Szczerze to nie zauważyłem nawet że kolor jest fioletowy (może dlatego że jak większość mężczyzn rozróżniam trzy kolory: fajny, chu.owy i pedalski :P)
3. po moich próbach nie udało mi się przywrócić poprzedniej wersji (o czym pisałem kilka postów powyżej)
grzesiu_j
Posty: 56
Rejestracja: 28 lip 2021, 07:39
model samochodu: Kia Optima 1,7 DCT

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: grzesiu_j »

Tak więc dziś rozmowa z Oman Maher (pomyślałem że nazwisko jest dobrą wróżbą rozwiązania mojego problemu- ale nie!).
Inżynierowie Kia robią co w ich mocy aby rozwiązać problem, na chwilę obecną nic nie da się zrobić. Poprzedniej wersji (nawet z plików które posiadam z poprzedniej wersji skopiowanych z karty pamięci) też nie da się ożywić.

Pozostaje więc cierpliwie czekać...
Szymon105
Posty: 60
Rejestracja: 18 mar 2021, 21:13
model samochodu: Kia Optima

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: Szymon105 »

Zrobiłem aktualizację i wygląd to kwestia gustu, wygląda może troszkę nowoczesniej. Natomiast wkurza mnie to że zamula się przy android auto zmiana temperatury klimatyzacji. Zauważyłem że też na android auto z opóźnieniem włącza się obraz z kamery cofania. I jak mam włączona mapę google na satelita to dostaje jakiejś dziwnej pixelozy :/ mam nadzieję że wypuszcza jakiś update bo coś namieszali za mocno, tak mi się wydaje :(
magic01001
Posty: 13
Rejestracja: 19 lip 2021, 16:43
model samochodu: Kia Optima GT 2017

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: magic01001 »

W optimie MY17 wygląd został bez zmian, nadal szary, przynajmniej u mnie, ktoś może potwierdzić? Nie jestem pewien czy nie namieszałem na końcu procesu.
PiterW
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2018, 13:26
model samochodu: Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach (2022)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: PiterW »

grzesiu_j pisze: 24 lis 2021, 11:59 Tak więc dziś rozmowa z Oman Maher (pomyślałem że nazwisko jest dobrą wróżbą rozwiązania mojego problemu- ale nie!).
Inżynierowie Kia robią co w ich mocy aby rozwiązać problem, na chwilę obecną nic nie da się zrobić. Poprzedniej wersji (nawet z plików które posiadam z poprzedniej wersji skopiowanych z karty pamięci) też nie da się ożywić.

Pozostaje więc cierpliwie czekać...
Cześć, dziś też sobie poczatowałem z supportem, trafiłem na Ahmeda Moustafę, kontaktowy gość, opisałem mu "mój" przypadek z niepoprawnym działaniem pokazywania ograniczenia prędkości, przyjął zgłoszenie, wpisał do systemu i ma przekazać inyżynierom... Niestety w rozmowie Ahmed sprawiał wrażenie jakby po raz pierwszy o problemie słyszał... Widocznie takie mają wytyczne :-/
Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach, 2022
była: Kia Optima 2.0 DOHC + automat, L + NAV, snow white pearl, 2018
Radar41
Posty: 10
Rejestracja: 13 gru 2021, 19:53
model samochodu: Optima 2017

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: Radar41 »

Witam. Mam Optime od niedawna i ostatnio ściągałem mapę bodajże z tego linka co jest podany w 1 poście i to była chyba mapa kwietniowa albo lipcowa, nie pamiętam już, ale wtedy lekko zmieniły się ikonki i można było w opcjach zobaczyć co to za wersja mapy, a teraz ściągnąłem sobie z oficjalnej strony KIA NavigacjaUpdate i ściągnęło mi ok 21GB danych. Z tym że po aktualizacji w aucie zmienilo mi się troszkę menu jeśli chodzi o poprzednie i nigdzie nie ma co to za wersja mapy. Jest za to coś takiego. Czy to jest najnowsza wersja?
Załączniki
Screenshot_2021-12-13-20-00-45-263_com.miui.gallery.jpg
magic01001
Posty: 13
Rejestracja: 19 lip 2021, 16:43
model samochodu: Kia Optima GT 2017

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: magic01001 »

Radar41 pisze: 13 gru 2021, 20:01 Witam. Mam Optime od niedawna i ostatnio ściągałem mapę bodajże z tego linka co jest podany w 1 poście i to była chyba mapa kwietniowa albo lipcowa, nie pamiętam już, ale wtedy lekko zmieniły się ikonki i można było w opcjach zobaczyć co to za wersja mapy, a teraz ściągnąłem sobie z oficjalnej strony KIA NavigacjaUpdate i ściągnęło mi ok 21GB danych. Z tym że po aktualizacji w aucie zmienilo mi się troszkę menu jeśli chodzi o poprzednie i nigdzie nie ma co to za wersja mapy. Jest za to coś takiego. Czy to jest najnowsza wersja?
Porównując numery z moimi to wygląda na to że najnowsza wersja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt Audio, CB-radio, GPS, GSM”