Aktualizacja Nawigacji

W tym dziale poruszamy wszelkie sprawy związane z CB-radiem, sprzętem audio, telefonami, nawigacją.
RafalZiomek
Posty: 2
Rejestracja: 06 sty 2022, 22:26
model samochodu: Optima 2.0 245km

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: RafalZiomek »

RADA256 pisze: 14 gru 2021, 09:46 A czy ktoś ma tak, że po tej aktualizacji nie ma adresów w Polsce. Można wybrać tylko miejscowość, a ulica się nie uaktywnia.
Ja tak miałem.
Nie miałem w ogóle Polskich miast i ulic.
Pojechałem do salonu KIA, zgłosiłem problem, mechanik nasiedział się kilka godzin.
Niestety się nic nie udało.
Pan z obsługi pytał się jak ja to zrobiłem, że zaktualizowałem. Mówił, że do tego trzeba mieć "coś tam" serwisowego.
Odpowiedziałem, że zrobiłem tak jak jest na stronie KIA,
Goście nie mogą zrozumieć jak to uaktualniłem.
Dodatkowo powiedział, że teraz oprogramowanie wymaga większej karty niż 32GB, kupili większą i dalej nic.
Nie poradzili sobie.
Umówiłem się teraz na 10 stycznia na dalszą naprawę, ale po przeczytaniu tego postu to nie wiem czy nie odpuszczę sobie.
kazaa
Posty: 95
Rejestracja: 23 gru 2019, 22:07
model samochodu: Optima SW 1.6 T-GDI L + NAV + TECH
Lokalizacja: Wawa

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: kazaa »

a wersje macie cały czas z Maja 2021? Ja dałem na aktualizację, ale nie widzę w SW innej wersji... chyba, że też mi wycięło znaki... jeszcze nie miałem okazji robić trasy po ostatnim updacie
robertk
Posty: 17
Rejestracja: 11 mar 2021, 00:55
model samochodu: Kia Optima SW L 1.6 T-GDI 7DCT
Lokalizacja: Poznań

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: robertk »

RADA256 pisze: 14 gru 2021, 09:46 A czy ktoś ma tak, że po tej aktualizacji nie ma adresów w Polsce. Można wybrać tylko miejscowość, a ulica się nie uaktywnia.
Ja aktualizowałem 31 stycznia i nie ma tego problemu. Co więcej pojawiły się ulice które wcześniej nie istniały/miały złą nazwę, Teraz są ok.

Natomiast samo wyznaczanie trasy to jakaś tragedia. Jechałem wczoraj z Poznania do Chojnic trasą S5 - to usilnie ciągnęło mnie na Bydgoszcz zamiast w Szubinie pokierować na Nakło ;) Wcześniej nie odwalała takich numerów.

Co do braku prędkości - to zauważyłem że jak auto zostawię np na noc. to rano przez jakieś 500m pokazuje np. 50 w terenie zabudowanym a potem wskazuje (---). Mam wrażenie jakby nawigacja usilnie oczekiwała ze co 1000m będzie znak który odczyta. Nie ma znaku to głupieje.
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: Bandi »

robertk pisze: 13 sty 2022, 12:38
Co do braku prędkości - to zauważyłem że jak auto zostawię np na noc. to rano przez jakieś 500m pokazuje np. 50 w terenie zabudowanym a potem wskazuje (---). Mam wrażenie jakby nawigacja usilnie oczekiwała ze co 1000m będzie znak który odczyta. Nie ma znaku to głupieje.
Moim zdaniem auto nie czyta z map ograniczeń prędkości, tylko jadąc samochodem, jak kamera wyłapie znak to się wyświetli na mapie i po czasie znowu poziome kreski, tak jest u mnie, 100% brak odczytu ograniczeń z map nawigacji.
Kia Optima GT-Line SW
Vertigo414
Posty: 92
Rejestracja: 27 sie 2019, 00:49
model samochodu: Optima 1.6 T-GDi GT Line + TECH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: Vertigo414 »

Zdarza się czasami, że wyświetla ograniczenie prędkości pomimo braku znaków na drodze.
Niestety jest to dość rzadko.
MarcinIKS
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2020, 13:16
model samochodu: Kia Optima SW 1,6 T-GDI GT Line+TECH+SRF '18 Gravity Blue

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: MarcinIKS »

Czy ktoś z Was robił ostatnio aktualizację nawigacji w ASO? Czy tam to co teraz wgrywają będzie miało te same problemy z pokazywaniem ograniczeń prędkości? Zastanawiam się, czy poprosić teraz o aktualizację, ale jak mają coś popsuć to lepiej odpuścić
Awatar użytkownika
renegade
Posty: 159
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:31
model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: renegade »

To zależy czy dane ASO korzysta jeszcze z softu co dostali i używali w zeszłym roku czy może już przeszli na ten nowy portal, na którym sam sobie możesz już zrobić aktualizację. Jeżeli jadą na starym sofcie to problemów nie będziesz miał, a z nowym portalem to trzeba czekać na jakąś poprawkę, która powinna się niedługo ukazać bo z reguły na początku roku był już nowy soft.

Możesz zapytać co wrzucają i wtedy podejmiesz decyzję.
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM FL OPTIMUM - AA1 (infra red) '09
zuk30
Posty: 34
Rejestracja: 20 lip 2021, 19:13
model samochodu: Optima Kombi 1.6 CRDI 7DCT 100kW 2018

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: zuk30 »

jestem po aktualizacji w serwisie ASO i nie widzę teraz ikonki Android Auto na swoim panelu ?
Ktoś miał podobnie ?
magic01001
Posty: 13
Rejestracja: 19 lip 2021, 16:43
model samochodu: Kia Optima GT 2017

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: magic01001 »

U mnie działał po aktualizacji bez żadnych problemów. Sprawdzałeś ustawienia w samochodzie? Gdzieś tam była opcja włącz/wyłącz android auto czy jakoś tak.
zuk30
Posty: 34
Rejestracja: 20 lip 2021, 19:13
model samochodu: Optima Kombi 1.6 CRDI 7DCT 100kW 2018

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: zuk30 »

Zadziałało ale musiałem drugi raz parować telefon z AndroidAuto.
Wszystkie inne ustawienie podczas aktualizacji się zachowały

Niestety nadal udało mi się połączyć z AA tylko przez kabel.
Czy jest szansa zrobić to bezprzewodowo ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt Audio, CB-radio, GPS, GSM”