Aktualizacja Nawigacji

W tym dziale poruszamy wszelkie sprawy związane z CB-radiem, sprzętem audio, telefonami, nawigacją.
Artoids
Posty: 25
Rejestracja: 13 sie 2021, 19:51
model samochodu: Optima

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: Artoids »

Ja również dziś zrobiłem aktualizację.
Dzieki autorowi za wstawienie linka ;)
kysior
Posty: 139
Rejestracja: 15 sty 2018, 21:51

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: kysior »

Hej

Optima jest w wersji MY'17 i MY'18, natomiast kombi tylko wersja MY'17 - ktoś wie, jakie są różnice?
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: Bandi »

Najlepiej żeby było 100% bez pomyłki czy wybrałeś dobry soft, wpisz model z twojej nawigacji w to miejsce i po sprawie
Załączniki
wpisz te symbole tylko z twojej nawigacji
wpisz te symbole tylko z twojej nawigacji
w to miejsce
w to miejsce
Optima.jpg (111.65 KiB) Przejrzano 1373 razy
Kia Optima GT-Line SW
kysior
Posty: 139
Rejestracja: 15 sty 2018, 21:51

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: kysior »

Tak zrobiłem, ciekaw jestem tylko dlaczego kombi nie rozdzielili na roczniki a sedany tak.
Awatar użytkownika
KoLoLoLo
Posty: 297
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:38
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT ON
Lokalizacja: Niebocko

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: KoLoLoLo »

Nie wiem czy tylko u mnie ale miałem przypadek że ściągając pliki Updaterem i zapisując bezpośrednio na oryginalnej karcie SD wywaliło pod koniec błąd że sobie nie może zapisać jakiegoś tam pliku na SD. Pojawił się komunikat żeby najpierw zapisać pliki na PC i później spoza programu wrzucić na SD. W ten sposób poszło bez problemu.
Cały zabieg trwał prawie 2h pomimo szybkiego internetu.

W samochodzie trwało to może z 10min. Wszystko przebiegło poprawnie.
Obecnie stacje radiowe mają swoje logotypy. I zauważalnie szybciej działa sterowanie z kierownicy jeśli chodzi o zmienianie ulubionych stacji radiowych.
#K#o#L#o#L#o#L#o#
kysior
Posty: 139
Rejestracja: 15 sty 2018, 21:51

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: kysior »

Czyli ściągamy katalog na komputer, wyciągamy kartę SD z samochodu i nagrywamy ściągnięty katalog na tą kartę? Jakoś z jakiegoś filmiku kojarzyło mi się, że na pendrive trzeba przegrać i z pendrive w aucie aktualizować.
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: Bandi »

Ze strony podanej instalujesz na komputerze Navigation Updater, otwierasz aplikację ustawiasz swój model nawigacji w aplikacji i zasysasz oprogramowanie do komputera, w miedzy czasie możesz się udać do samochodu po kartę z nawigacji. Jak program się ściągnie na komputer to wkładasz kartę SD z samochodu do komputera, aplikacja ją sformatuje i następnie przekopiuje ściągnięte wcześniej oprogramowanie, jak skończy to cię o tym fakcie poinformuje. Następnie bierzesz kartę SD i udajesz się do auta wkładasz z powrotem skąd ją wcześniej wyjąłeś i odpalasz auto żeby chodziło na silniku dla bezpieczeństwa wgrania żeby nie przerwało, ewentualne wyłączenie radia przed rozładowaniem akumulatora, radio same wykryje że jest nowa aktualizacja i cię zapyta czy ją zrobić. Wszystko czytelne, radio po drodze kilka razy się wyłączy i włączy, a na sam koniec się zresetuje i uruchomi i to wszystko, można się cieszyć z samodzielnej pracy i nowego oprogramowania. Czas max do 15 min, możesz zmierzyć?
Kia Optima GT-Line SW
kysior
Posty: 139
Rejestracja: 15 sty 2018, 21:51

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: kysior »

Bandi pisze: 15 lis 2021, 20:14 Czas max do 15 min, możesz zmierzyć?
U mnie wyszło jakieś 12-13 minut. Robiłem podczas drogi do pracy, więc nie ze stoperem, ale tyle wyszło. Przy czym po pierwszych 3 minutach system się wyłączył i parę minut był wyłączony bez żadnych oznak działąnia - trochę się zestresowałem :D Ale potem się włączył i aktualizował dalej.
d410
Posty: 18
Rejestracja: 12 lis 2018, 11:14
model samochodu: Optima IV

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: d410 »

Trzymam kciuki za kolegów i obserwuję. Po ostatniej trasie Warszawa - Wrocław, navi po zeszłorocznej aktualizacji przy przeglądzie jest żenująca. Pozdrawiam odkrywców!
schnapsik
Posty: 66
Rejestracja: 28 sie 2019, 20:43
model samochodu: Kia Optima SW 1.7 CRDi

Re: Aktualizacja Nawigacji

Post autor: schnapsik »

Panowie, jak działa i mówi nawigacja po najnowszej aktualizacji ?
Pobrałem całość ale przedmówca mnie wystraszył i wstrzymuje się z aktualizacją całego systemu.

Swoją drogą to ciekawe czy jest jakiś sposób zrobienia backupu, kopii binarnej aktualnego systemu i karty aby w razie niezadowolenia cofnąć aktualizacje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt Audio, CB-radio, GPS, GSM”