Optima 2014 nie swieci część lampy LED z tyłu.

forum użytkowników modelu Optima
hugo2796@wp.pl
Posty: 5
Rejestracja: 10 lis 2021, 13:44
model samochodu: Kia optima TF FL

Optima 2014 nie swieci część lampy LED z tyłu.

Post autor: hugo2796@wp.pl »

Witam, problem taki jak w tytule, czyli nie swieci część lampy tył LED. Dodam, że lampa jest zaparowana od środka, ostatnio ja zdjąłem, użyłem WD-40 na kostkach i świecenie na jakiś czas powróciło, po czym znów zgasło. Gdzieś wyczytałem, że już ktoś miał taki problem, da się go samemu rozwiązać? Ewentualnie jakoś samemu wysuszyć i uszczelnić lampę? Nie wiem jak tutaj dodać foto, ale nie swieci dół tej części zachodzącej na błotnik.
kristof85s
Posty: 40
Rejestracja: 28 lip 2021, 12:06
model samochodu: Optima

Re: Optima 2014 nie swieci część lampy LED z tyłu.

Post autor: kristof85s »

Witam, miałem taki problem z nieszczelną lampą, która parowała od środka. Problemem była uszczelka pomiędzy lampą a karoserią. Musisz ściągnąć lampę, wysuszyć i dać nową uszczelkę. Ja dociąłem uszczelkę na wymiar starej z karimaty kupionej w markecie za 6zł, od tamtego czasu spokój. Przy okazji sprawdź sobie drugą stronę bo u mnie już też woda tam się przedostawała, ale o dziwo jeszcze lampa druga nie parowała. Wystarczy podjechać na myjnie porządnie polać z tyłu i wtedy sobie sprawdzić od środka lampy wkładając rękę czy jest mokro, w razie dodatkowych pytań śmiało pisz😊
hugo2796@wp.pl
Posty: 5
Rejestracja: 10 lis 2021, 13:44
model samochodu: Kia optima TF FL

Re: Optima 2014 nie swieci część lampy LED z tyłu.

Post autor: hugo2796@wp.pl »

A miałeś problem z tym że połowa lampy nie swieciła?
kristof85s
Posty: 40
Rejestracja: 28 lip 2021, 12:06
model samochodu: Optima

Re: Optima 2014 nie swieci część lampy LED z tyłu.

Post autor: kristof85s »

U mnie świeciła normalnie, może jakieś styki masz od tej wody zasniedziale...
Marek_b
Posty: 12
Rejestracja: 30 wrz 2021, 14:23
model samochodu: KIA OPTIMA SX

Re: Optima 2014 nie swieci część lampy LED z tyłu.

Post autor: Marek_b »

Jest spora szansa że jak wysuszysz lampę to led "wróci" chyba że ta wilgoć w środku jest od dawna. Przerabiałem kilka dni temu ten sam temat:
- wyciągnąłem lampy i wysuszyłem - trochę upierdliwe - karton, dmuchawa i 2 dni manewrowania lampami aby pozbyć się najmniejszego śladu w środku;
- wyczyściłem wąską szczelinę pomiędzy kolszem lapmpy a obudową - miejscami szybki temat, w 2 miejscach narzędzia chirurgiczne niezbędne;
- okleiłem lampę dookoła taśmą klejącą - mniej więcej 1 mm od zgrzewu;
- pomiędzy obudowę a klosz zapakowałem bezbarwny silikon, zebrałem nadmiar, usunąłem taśmę i wygładziłem zamoczonym w płynie do garów palcem to co zostało;
- teoretycznie za tą wilgoć w środku odpowiadają "wygniecione uszczelki lampy" - jest nawet na to TSB ale na tę chwilę w PL tych uszczelek nie ma - czas oczekiwania to ~tydzień i coś koło 50zł sztuka;
- Ja użyłem taśmy "fix tape" i po prostu całość lampy zakleiłem "od tyłu" wycinając tylko ten malutki kwadracik na złączkę. Założyłem nowe żarówki od kierunkowskazów aby tam nie musieć zaglądać jakiś czas;
- poskładałem na starych uszczelkach.
Operacja się udała bo teraz nawet po myjce wysokociśnieniowej wilgoci w lampach brak. Dolna część led zaczęła świecić ponownie po wysuszeniu lampy.
KiaOptima2014
Posty: 1
Rejestracja: 01 sty 2022, 02:48
model samochodu: Kia optima

Re: Optima 2014 nie swieci część lampy LED z tyłu.

Post autor: KiaOptima2014 »

Witam mam ten sam problem u siebie w optimie z 2014 roku ze jedna lampa paruje i mam pytanie.
Jak wyciągnąć lampę z auta próbowałem kiedyś i nie chciała wyjąc tzn odkręciłem śruby widoczne po odchyleniu tapicerki bodajże na klucz 10 ale miałem wrażenie ze lampa jeszcze się trzyma gdzieś w okolicy błotnika jak zachodzi na bok auta jest tam jakoś zatrzask czy coś?
Marek_b
Posty: 12
Rejestracja: 30 wrz 2021, 14:23
model samochodu: KIA OPTIMA SX

Re: Optima 2014 nie swieci część lampy LED z tyłu.

Post autor: Marek_b »

tam są jeszcze tylko takie plastikowe trzpienie ustalające pozycję lampy. Musisz delikatnie ale pociągnąć lampę do tyłu to wyskoczy.
hugo2796@wp.pl
Posty: 5
Rejestracja: 10 lis 2021, 13:44
model samochodu: Kia optima TF FL

Re: Optima 2014 nie swieci część lampy LED z tyłu.

Post autor: hugo2796@wp.pl »

Masz może jakieś zdjęcia z renowacji?
kristof85s
Posty: 40
Rejestracja: 28 lip 2021, 12:06
model samochodu: Optima

Re: Optima 2014 nie swieci część lampy LED z tyłu.

Post autor: kristof85s »

Kolega dobrze mówi, po odkreceniu srubek musisz dość mocno pociągać lampę do tyłu i musi wyjść, ja dorobilem sobie uszczelki z karimaty na wzór starych, jeżdżę już tak pol roku i zero problemów z wodą w lampie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”