jak podłączyć wideo rejestrator do skrzynki z bezpiecznikami tak aby nie wyładowywali mi akumulatora?

forum użytkowników modelu Optima
Cybul
Posty: 2
Rejestracja: 02 lis 2020, 15:54
model samochodu: Optima kombi 1.6 T-GDI

jak podłączyć wideo rejestrator do skrzynki z bezpiecznikami tak aby nie wyładowywali mi akumulatora?

Post autor: Cybul »

Cześć!
Może jest tutaj osoba która ogarnia jak podłączyć wideo rejestrator do skrzynki z bezpiecznikami tak aby nie wyładowywali mi akumulatora.
Wideo rejestrator to Kenwood na przód i tył. Fachowcy z ASO za bardzo nie wiedzą. Dziękuję za odpowiedź
KarolRzadczyk
Posty: 50
Rejestracja: 24 gru 2018, 09:05
model samochodu: Optima GT 2017

Re: Wideorejestrator

Post autor: KarolRzadczyk »

Ja mam tak jak poniżej:

Jeżeli nie masz modułu do sprawdzania napięcia akumulatora to podłączasz tylko pod zapłon, wtedy kamera startuje jak odpalasz auto.

Obrazek
Kia Optima GT 2.0 T-GDI (gravity blue)
cypkos
Posty: 16
Rejestracja: 10 sie 2021, 10:28
model samochodu: Kia Optima Sportswagon II 2016 1.7 CRDI 141KM

Re: Wideorejestrator

Post autor: cypkos »

Gdyby ktoś poradził jak zdjąć osłony słupka A i podsufitkę, byłbym wdzięczny. Chciałbym zamontować przedni wideorejestrator, ale tak by nie plątały mi się kable. Boję się, że zaraz mi coś tam popęka przy demontażu osłon słupków...
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Wideorejestrator

Post autor: Bandi »

Tu masz jak bezpiecznie rozebrać ten słupek, mam nadzieję że ci pomoże.
Załączniki
słupek demontaż.jpg
słupek demontaż.jpg (116.26 KiB) Przejrzano 2911 razy
Kia Optima GT-Line SW
MariuszS
Posty: 42
Rejestracja: 16 sie 2020, 11:48
model samochodu: Kia optima gt line 1.6

Re: Wideorejestrator

Post autor: MariuszS »

cześć Koledzy,
jaki rozmiar przejściówki do bezpieczników trzeba kupić do kia optima? znalazłem że są 4 rozmiary https://allegro.pl/oferta/4x-przejsciow ... 7549818033 oraz jakie bezpieczniki do kamery trzeba zastosować?
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Wideorejestrator

Post autor: kon »

Ostatnia Optima ma bezpieczniki Micro2.
Bezpiecznik 5A na kamerę będzie OK.
MariuszS
Posty: 42
Rejestracja: 16 sie 2020, 11:48
model samochodu: Kia optima gt line 1.6

Re: Wideorejestrator

Post autor: MariuszS »

dziękuję
MariuszS
Posty: 42
Rejestracja: 16 sie 2020, 11:48
model samochodu: Kia optima gt line 1.6

Re: Wideorejestrator

Post autor: MariuszS »

dzień dobry, dzisiaj chciałem podłączyć kamerą viofo z modułem do skrzynki bezpiecznikowej zgodnie z powyższą instrukcją Karola, ale okazało się ze jedno z miejsc jest nie dostępne bo mam już wpięte 2 bypassy od haka. Załączam zdjęcie. Po prawej stronie zgodnie z instrukcją Karola wpiąłem bypass od czerwonego kabla modułu zasilania, a po lewej stronie chciałem wpiąć kabel żółty, ale przeszkadza już inny bypass od haka. Czy można ten żółty kabel podłączyć jeszcze w innym miejscu?

Obrazek

a masę podłączyłem pod śrubkę u góry
Obrazek
Awatar użytkownika
renegade
Posty: 159
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:31
model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Wideorejestrator

Post autor: renegade »

MariuszS pisze: 26 gru 2021, 15:51 Czy można ten żółty kabel podłączyć jeszcze w innym miejscu?
Tak można, podpinasz pod dowolny bezpiecznik gdzie masz stałe 12V, nawet po wyjęciu kluczyka, więc bierzesz miernik lub kontrolkę i szukasz, oczywiście nie zapomnij właściwego bezpiecznika włożyć, do tej przelotki.
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM FL OPTIMUM - AA1 (infra red) '09
MariuszS
Posty: 42
Rejestracja: 16 sie 2020, 11:48
model samochodu: Kia optima gt line 1.6

Re: jak podłączyć wideo rejestrator do skrzynki z bezpiecznikami tak aby nie wyładowywali mi akumulatora?

Post autor: MariuszS »

Sprawdziłem probówką 12v, znalazłem że można w kilku miejscach i pechowo wybrałem bezpiecznik podpisany ECS dla kabla żółtego modułu kamery :twisted: . Po uruchomieniu silnika kamera działa prawidłowo podczas jazdy i parkingu. Niestety po chwili po uruchomieniu silnika zaświeciły się wszystkie kontrolki pomiędzy zegarami, auto zwariowało, błyskało jak na choince. Odłączenie kamery nic nie pomogło, błędy zapamiętane. Czy te błędy można zresetować odłączając akumulator czy inaczej to zrobić?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”