Nie otwiera się bagażnik / Optima JF 2016 GT Line

forum użytkowników modelu Optima
PatrykWT
Posty: 5
Rejestracja: 12 lip 2021, 21:56
model samochodu: KIA Optima SW GT Line 1.7 CRDi 2016

Nie otwiera się bagażnik / Optima JF 2016 GT Line

Post autor: PatrykWT »

Witam, wczoraj po załadowaniu bagażnika nie zauwazylem ze kawałek walizki wystawał i nacisnąłem przycisk zamykania klapy, po opadnięciu klapy, siłowniki próbowały dopchnąć klapę by ją zatrzasnąć co spowodowało wypięcie jednego siłownika przy klapie, siłownik włożyłem z powrotem na miejsce lecz pojawił się problem, przy zamkniętym bagażniku gdy naciskam przycisk na pilocie/w aucie słychać jak otwiera się zatrzask klapy lecz ona się nie unosi i z powrotem się zamyka, mam wrazenie ze siłowniki teraz automatycznie nie unoszą klapy w momencie zwalniania zatrzasku. Gdy podniosę ją ręcznie i nacisnę przycisk zamknięcia, zamyka się normalnie automatycznie, problem jest z całkowitym otwarciem, gdy otworze ją minimalnie ręcznie a potem nacisnę przycisk, dalej otwiera się sama, ale zauwazylem ze trochę nizej niż zwykle, po podniesieniu wyżej ręcznie i przytrzymaniu przycisku zamykania kilka sekund by zapamiętał pozycje znow się podniesie do tego pierwszego niższego poziomu.

Miał ktoś podobna sytuacje lub jakieś porady? Pozdrawiam
grzesiu_j
Posty: 53
Rejestracja: 28 lip 2021, 07:39
model samochodu: Kia Optima 1,7 DCT

Re: Nie otwiera się bagażnik / Optima JF 2016 GT Line

Post autor: grzesiu_j »

poczytaj w instrukcji obslugi o programowaniu wysokosci otwierania klapy, moze to rozwiaze twoj problem?
PatrykWT
Posty: 5
Rejestracja: 12 lip 2021, 21:56
model samochodu: KIA Optima SW GT Line 1.7 CRDi 2016

Re: Nie otwiera się bagażnik / Optima JF 2016 GT Line

Post autor: PatrykWT »

Czytałem, nie znalazłem tam odpowiedzi na rozwiązanie problemu, dlatego napisałem tutaj.
maciej.pyza
Posty: 51
Rejestracja: 10 wrz 2021, 18:01
model samochodu: Optima JF SW 2017

Re: Nie otwiera się bagażnik / Optima JF 2016 GT Line

Post autor: maciej.pyza »

Otwórz ręcznie klapę na maksa i przytrzymaj klawisz zamykania na klapie aż usłyszysz kilkukrotny sygnał dzwiekowy
PatrykWT
Posty: 5
Rejestracja: 12 lip 2021, 21:56
model samochodu: KIA Optima SW GT Line 1.7 CRDi 2016

Re: Nie otwiera się bagażnik / Optima JF 2016 GT Line

Post autor: PatrykWT »

Robiłem tak, zamyka się automatycznie, ale dalej się sama nie otwiera
SnajperGT
Posty: 67
Rejestracja: 04 kwie 2021, 17:19
model samochodu: OPTIMA SPORTSWAGON GT

Re: Nie otwiera się bagażnik / Optima JF 2016 GT Line

Post autor: SnajperGT »

PatrykWT pisze: 17 wrz 2021, 14:10 ...przy zamkniętym bagażniku gdy naciskam przycisk na pilocie/w aucie słychać jak otwiera się zatrzask klapy lecz ona się nie unosi i z powrotem się zamyka, mam wrazenie ze siłowniki teraz automatycznie nie unoszą klapy w momencie zwalniania zatrzasku.
Cześć.
Miałem pewnego dnia identyczny problem jak Twój. Tak po prostu...
U mnie pomogło otworzenie ręcznie klapy do samej góry i napsikanie WD40 w zamek w klapie. Dużo brudu wypłukałem tylko trzeba uważać na głowę :lol: Do tej pory mam spokój. Czy u Ciebie to coś zmieni to wątpię ale spróbuj. Też się bałem, że może to siłowniki albo inna usterka. Czułem, że będzie drogo ale uff...udało się :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”