Kia Optima stukanie na zimnym KOŁO DWUMASOWE?

forum użytkowników modelu Optima
tomtat0
Posty: 7
Rejestracja: 15 wrz 2021, 16:35
model samochodu: KIA OPTIMA 1,7 CRDI sedan 2017r.

Re: Kia Optima stukanie na zimnym KOŁO DWUMASOWE?

Post autor: tomtat0 »

hip81 pisze: 12 paź 2021, 11:55 A to widzę że w UK gdzie mieszkam jest inaczej, rozmawiałem z menagerem i powidzial że rozbiorą i zrobią pomiary jak wyjdzie że popsute to naprawia na gwarancji, 21 wstawiam i zobaczymy co wyjdzie,ale widzicie u was w pl aktualizacje map macie za darmo w czasie gwarancję a ja 60 funtow muszę płacić, co kraj to obyczaj.
Kurde, wolał bym gwarancję a nie aktualizację mapy. I tak korzystam z android auto :D ale co poradzić, takie zapisy w książce i tyle. Gdyby objawy wystąpiły w ciągu 2 lat od naprawy to bym się jeszcze wykłócał o jakąś rękojmię na wykonaną naprawę itp. ale ten okres już minął :cry:
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: Kia Optima stukanie na zimnym KOŁO DWUMASOWE?

Post autor: hip81 »

To jest tylko jedno wyjście jak chcesz jeszcze trzymać auto to zbieraj i wymień zestaw na LUKa, już chyba wszystko i wszędzie przeczytałem o tym problemie i ludzie piszą że właśnie LUKa wsadzili i problemu już niema, oczywiście ja tego nie robiłem i nie dam ściąć sobie glowy :D.
Byłem i menager mówił że rozbiorą i pomierzą dwumasa i wyślą do kii jak kia stwierdzi że do wymiany to wymienia a jak nie to będę musiał pokryć 4 godziny za rozbiórkę i złożenie. Menager mówił że jeszcze mu nie odmówili a więc na 21-go daje auto i napewno napisze co i jak.
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: Kia Optima stukanie na zimnym KOŁO DWUMASOWE?

Post autor: hip81 »

A więc tak, nie daje auta do serwisu bo menager mówi że jak kia odmówi wymiany na gwarancji bo pomiary wskażą ze jest np ok to ja musze pokryć koszta wyciągnięcia i włożenia skrzyni, wysłałem mu film na którym słychać i mówił że słyszy ale oni chcą pomiary i jak ja nie zgodzę się na pokrycie z własnej kieszeni to oni nawet nie podejdą do sprawy.
Masakra z tym wszystkim, już mam dość klucenia się, a boję sie że jak np nawet menager nawet po tym jak słyszę ze jest coś nie tak i dalej upiera się o pokrycie w razie czego, to mogą odmówić a wtedy podwójny koszt bo ja będę musiał to u jakiegoś innego mechanika zrobić sam, a chcą 427funtow czyli ok 2000zl,ach ta kia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”