Przy naciśnięciu przycisku Start nic się nie dzieje

forum użytkowników modelu Optima
marsel
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2021, 18:58
model samochodu: KIA Optima GT

Przy naciśnięciu przycisku Start nic się nie dzieje

Post autor: marsel »

Witam,
Czy ktoś miał może problem z uruchomieniem samochodu KIA Optima GT polegającym na tym, że przy naciśnięciu przycisku Start nie dzieje się absolutnie nic? Nic nie świeci, nic nie piszczy.
Sprawdzałem zapasowy kluczyk, nadal nic, przykładałem go do przycisku zakładając problem z baterią, bezpiecznik podniesiony, akumulator sprawny, tj. Otwieranie drzwi, lampy w środku, światła stop działają.
Dodam ze jest to automat z 2019 roku. W piątek mam zaplanowany przegląd 2 lata ;)
Jutro dzwonię po assistance.
MarcinIKS
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2020, 13:16
model samochodu: Kia Optima SW 1,6 T-GDI GT Line+TECH+SRF '18 Gravity Blue

Re: Przy naciśnięciu przycisku Start nic się nie dzieje

Post autor: MarcinIKS »

A coś się na zegarach wyświetla? Jakieś kontrolki?
To, że auto się otwiera, czy świecą się w nim światła to jeszcze nie oznacza, że akumulator jest sprawny - do rozruchu silnika potrzeba dużo większego prądu. Ale powinno być słychać przynajmniej cykanie automatu w rozruszniku po naciśnięciu przycisku. Ewentualnie może immobiliser, ale wtedy świeciłaby się kontrolka.
marsel
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2021, 18:58
model samochodu: KIA Optima GT

Re: Przy naciśnięciu przycisku Start nic się nie dzieje

Post autor: marsel »

Nic się nie świeci na desce rozdzielczej. Trochę byłoby dziwne żeby akumulator po 2 latach był rozładowany, ale kto wie.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Przy naciśnięciu przycisku Start nic się nie dzieje

Post autor: kon »

Jeśli chodziło z o akumulator - to mnie nie dziwi, że mógłby być padnięty po takim czasie. Mój ma niecałe 3 lata, ale od początku na każdym sprawdzeniu napięcie na poziomie 12,5V i informacja " naładuj" . Auto jeździ trasy (60kkm rocznie), akumulator był też ładowany zewnętrzną ładowarka, ale nie da rady żeby w aucie było napięcie na poziomie 12,7-12,8V. Myślę że za rok lub dwa zdechnie.

W twoim przypadku sprawdziłbym akumulator, ale nawet przy słabym, spodziewanym się jakiejś reakcji na desce rozdzielczej po wciśnięciu "START"
MarcinIKS
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2020, 13:16
model samochodu: Kia Optima SW 1,6 T-GDI GT Line+TECH+SRF '18 Gravity Blue

Re: Przy naciśnięciu przycisku Start nic się nie dzieje

Post autor: MarcinIKS »

Dokładnie, wyskoczyłby błąd albo słabego aku, albo braku kluczyka, cokolwiek. Wygląda na grubszy problem, skoro np. zamki działają, a na desce ciemno.
maciej.pyza
Posty: 55
Rejestracja: 10 wrz 2021, 18:01
model samochodu: Optima JF SW 2017

Re: Przy naciśnięciu przycisku Start nic się nie dzieje

Post autor: maciej.pyza »

Może nie podaje sygnału z przycisku START. Wypadałoby sprawdzić wszystkie bezpieczniki i przekaźniki może?
marsel
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2021, 18:58
model samochodu: KIA Optima GT

Re: Przy naciśnięciu przycisku Start nic się nie dzieje

Post autor: marsel »

Assistance uruchomiło silnik. Przyczyna do końca niejednoznaczna. Auto podpięte na kablu nie chciało odpalić, jednocześnie okazało się ze bateria w „pastylce” jest na wyczerpaniu. Przez pierwsze kilka minut auto nie odpalali (ale też się ładowało na kablu) aż zaskoczyło. Kluczyk i pastylka obok przycisku start.
Przy kolejnej próbie odpaliło bez problemu na obu kluczykach z pastylkami (w jednej wymieniłem baterie).
Tak wiec albo akumulator albo bateria …
Dziękuje za pomoc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”