Szarpie skrzynia biegów (Optima PHEV)

forum użytkowników modelu Optima
sammy
Posty: 2
Rejestracja: 06 wrz 2021, 14:01
model samochodu: Kia Optima PHEV

Szarpie skrzynia biegów (Optima PHEV)

Post autor: sammy »

Witam! Od ponad pół roku borykam się z szarpaniem w skrzyni biegów na zimnym silniku, wymieniałem już olej i na gwarancji byłem 2 razy, ale mówią że ten typ tak ma i nie chcą nic z tym zrobić. Jakieś pomysły co by mogło być przyczyną szarpania ? Najgorzej jest w chłodne poranki, kiedy po odpaleniu zmienia pierwszy raz z 1 na 2 nie tylko jest duże szarpnięcie, ale też dźwięk jak by ktoś zapinał mi bieg młotem. Nie ma rzadnej różnicy czy jadę w trybie hybrydowym, czy na elektryku, szarpie za każdym razem. Pomocy :cry:

Optima XL PHEV, 2017 rok, przejechane 62k
MWA
Posty: 14
Rejestracja: 26 lip 2019, 02:52
model samochodu: Kia Optima PHEV 2017
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Szarpie skrzynia biegów (Optima PHEV)

Post autor: MWA »

Cześć,
Niestety nie wiem, co to może być, nie rozumiem tylko sytuacji że ASO nic z tym nie chce zrobić i udaje, że problem nie istnieje.
Czy Twoje auto jest jeszcze objęte gwarancją mechaniczną na podzespoły ?, pytam dlatego, że moją ściągnąłem z USA >brak gwarancji> więc nie wiem ile lat KIA dawała jej naszym rynku.
Ja mam dopiero przejechane niecałe 43 tys. km, i nigdy nawet przy -15 na początku tego roku nic takiego mi się nie przydarzyło w żadnym trybie.
Jak uda Ci się rozwiązać problem, napisz proszę na forum co było przyczyną tej usterki.
sammy
Posty: 2
Rejestracja: 06 wrz 2021, 14:01
model samochodu: Kia Optima PHEV

Re: Szarpie skrzynia biegów (Optima PHEV)

Post autor: sammy »

Tak, auto jest jeszcze na gwarancji, wszystkie wymiany na czas, nawet z wyprzedzeniem. Muszę z nimi dalej walczyć, dam znać jak coś ustalą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”