Zwiększenie siły hamowania silnikiem

forum użytkowników modelu Optima
PanBambaryla
Posty: 74
Rejestracja: 11 wrz 2020, 18:32
model samochodu: Kia Optima SW GT Line 1.6 T-GDI 7DCT (2019 JF)

Zwiększenie siły hamowania silnikiem

Post autor: PanBambaryla »

Czołem!

Czy w mojej Optimie (patrz ramka użytkownika) istnieje możliwość programowego zwiększenia siły hamowania silnikiem?

Nie wiem, jakie są Wasze odczucia - ale gdy puszczam gaz samochód jedzie i jedzie... aż w końcu muszę nacisnąć hamulec czego nie lubię. Oczywiście alternatywą jest odpuszczać gaz znacznie wcześniej - ale nie o to chodzi. Obecnie jeżdżę zastępczo Skodą i tam, przy mniejszym silniku benz. 1.5 jest odczuwalnie większa siła hamowania, która bardziej mi odpowiada. Wiem, że np. w VW można ustawić czy silnik ma być rozłączony przy odpuszczeniu gazu i wolno się toczyć czy też nim hamować - być może więc w przypadku mojego auta jest to też do zmiany/ustawienia?
Pzdr, Bam
SnajperGT
Posty: 67
Rejestracja: 04 kwie 2021, 17:19
model samochodu: OPTIMA SPORTSWAGON GT

Re: Zwiększenie siły hamowania silnikiem

Post autor: SnajperGT »

U mnie w wersji GT 245KM to samo. Pierwsze 100m razem i chciałem go oddać poprzedniemu właścicielowi bo myślałem, że zepusty jest. :lol: Jedziemy 60km/h, noga z gazu i auto zwalnia bardzo bardzo wolno....58, 56 , 54 , 50 i niestety trzeba używać hamulca. Zrzucanie biegu łopatkami też niewiele zmienia. W Mondeo w dieslu autko od razu dość mocno hamowało silnikiem :/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”