Niedziałające czujniki parkowania tył i przód

forum użytkowników modelu Optima
Lukasz1103
Posty: 31
Rejestracja: 16 lip 2021, 13:42
model samochodu: Optima

Niedziałające czujniki parkowania tył i przód

Post autor: Lukasz1103 »

Witam.
Może miał ktoś problem z niedziałającymi czujnikami parkowania przód i tył (u mnie optima z 2016r.).. Niestety pomimo podłączania pod komputer u kilku dobrych moim zdaniem lokalnych elektroników problem jest wciąż niezidentyfikowany gdyż komputery te nie widzą kompletnie żadnych błędów, a komunikaty (żółte trójkąty z wykrzyknikiem) wyświetlają się na małym wyświetlaczu.. Dodam, że autko było po wymianie zderzaka, wiązka była rozpinana ale wraz z czujnikami nie była uszkodzona.. Macie jakiś pomysł?? 🧐🧐
romanhoks
Posty: 306
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Niedziałające czujniki parkowania tył i przód

Post autor: romanhoks »

Masz zaczep przyczepy?
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
Lukasz1103
Posty: 31
Rejestracja: 16 lip 2021, 13:42
model samochodu: Optima

Re: Niedziałające czujniki parkowania tył i przód

Post autor: Lukasz1103 »

Nie mam haka, a bynajmniej nie widać pod tylnym zderzakiem czegokolwiek.
Autko mam od miesiąca więc może jest to w Kijankach zabudowane.... ???? Nie wiem
PanBambaryla
Posty: 74
Rejestracja: 11 wrz 2020, 18:32
model samochodu: Kia Optima SW GT Line 1.6 T-GDI 7DCT (2019 JF)

Re: Niedziałające czujniki parkowania tył i przód

Post autor: PanBambaryla »

Lukasz1103 pisze: 30 sie 2021, 19:27 Dodam, że autko było po wymianie zderzaka, wiązka była rozpinana ale wraz z czujnikami nie była uszkodzona.. Macie jakiś pomysł?? 🧐🧐
Sądzę, że tutaj jest źródło problemu - czyli trzeba sprawdzić, czy została w poprawnie spięta lub czy przypadkiem z nowym, gotowym zderzakiem nie otrzymałeś zestawu czujników np. do nowszego auta, które nie są kompatybilne.
Pzdr, Bam
Lukasz1103
Posty: 31
Rejestracja: 16 lip 2021, 13:42
model samochodu: Optima

Re: Niedziałające czujniki parkowania tył i przód

Post autor: Lukasz1103 »

Wiązka plus czujniki są że starego zderzaka... Ale zauważyłem, że są one jakby krzywo osadzone w gniazdach, tzn. Nie licują się że zderzakiem jak tylne... Może tu szukać przyczyny????
grzesiu_j
Posty: 53
Rejestracja: 28 lip 2021, 07:39
model samochodu: Kia Optima 1,7 DCT

Re: Niedziałające czujniki parkowania tył i przód

Post autor: grzesiu_j »

U mnie od dziś ten sam problem, auto mam juz okolo roku i nie bylo do tej pory problemu. Zapalają się wykrzykniki żółte symbolizyjące brak działąnia czujników, ale da się ten alert wyłączyć przyciskiem obok dżwigni biegów. Ja bym to łączył z ulewami (może woda gdzieś w czasie jazdy chlapnęła i zamoczyła jakiś styk?).
PanBambaryla
Posty: 74
Rejestracja: 11 wrz 2020, 18:32
model samochodu: Kia Optima SW GT Line 1.6 T-GDI 7DCT (2019 JF)

Re: Niedziałające czujniki parkowania tył i przód

Post autor: PanBambaryla »

Lukasz1103 pisze: 31 sie 2021, 06:49 Wiązka plus czujniki są że starego zderzaka... Ale zauważyłem, że są one jakby krzywo osadzone w gniazdach, tzn. Nie licują się że zderzakiem jak tylne... Może tu szukać przyczyny????
Przyczyny najpierw szukaj w zmianie, która bezpośrednio spowodowała problem. Jeśli kable są poprawnie podłączone ale czujniki krzywo osadzone, to może zachodzić np. takie zjawisko, że ich autotest nie przechodzi, bo czujnik ma odbicie od gniazda zamiast odczytu wolnej przestrzeni przed nim. Działaj!
Pzdr, Bam
Lukasz1103
Posty: 31
Rejestracja: 16 lip 2021, 13:42
model samochodu: Optima

Re: Niedziałające czujniki parkowania tył i przód

Post autor: Lukasz1103 »

Dziś auto jedzie do,, sprawcy,, złego montażu czujników.. Zobaczymy co z tego wyjdzie
grzesiu_j
Posty: 53
Rejestracja: 28 lip 2021, 07:39
model samochodu: Kia Optima 1,7 DCT

Re: Niedziałające czujniki parkowania tył i przód

Post autor: grzesiu_j »

romanhoks a jeśli mogę spytac: pytasz czy kolega ma zaczep przyczepy, może być z tym związan ta usterka? bo ja mam hak, ale ostatnio nie ciągnąłem nic za sobą...
romanhoks
Posty: 306
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Niedziałające czujniki parkowania tył i przód

Post autor: romanhoks »

Zalezy jaki masz gniazdo.W 7 pin powinien byc mikro wylacznik .On robi problemy.
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”