Przegląd Optima 1.6tgdi 7dct

forum użytkowników modelu Optima
Cybul
Posty: 2
Rejestracja: 02 lis 2020, 15:54
model samochodu: Optima kombi 1.6 T-GDI

Przegląd Optima 1.6tgdi 7dct

Post autor: Cybul »

Cześć wszystkim 🖐️
Na forum jestem dość świeży, trochę czytam w internetowych ale i tak tutaj wiedzą jaką posiadają konkretne osoby o konkretnych rzeczach jest chyba bardziej przydatna niż wujo Google.
Mam parę pytań odnośnie swojej optimki, a dokładniej serwisów z nią związanych. Jeżdżę nią już ponad rok i za jakieś 4k km będę musiał zrobić przegląd co się robi do 60k km.
Na przeglądzie z tego co się dowiedziałem to wymieniają olej w silniku, płyn hamulcowy filtr kabinowy i jeszcze jakieś pierdoły typu korek wlewu oleju itp.
Pytanie do rzeczy które się wymienia, czy bierzecie oleje i filtry ze sobą czy kupujecie od ASO? ASO wymienia na TOTAL 5w30 C3 a wy bierzecie ze sobą Olek, filtr kabinowy itp? Jak tak to jaki polecacie olej i jaki filtr. Wiem że olej olejowi nie równy ale ja aż takiej wiedzy nie mam. To samo z filtrem kabinowym. Zwykły czy węglowy.jak węglowy to jakiś namiar bym poprosił?
Kolejna sprawa to trochę mnie nurtuje skrzynia biegów a dokładnie wymiana oleju w skrzyni. O dzwoniłem serwisy w okolicy i każdy powiedział że producent nie przewiduję wymiany oleju wcześniej jak 120k i że teraz nie ma potrzeby wymieniać, tym bardziej jak się nic nie dzieje z samochodem. Jak naprawdę bym chciał wymienić to spokojnie mógł bym wymienić w okolicach 80k tym bardziej jak skrzynia nie jest obciążona jakoś targaniem ciężarów (przyczepy)...
ASO za wymianę oleju życzy sobie około 1000-1300 co by nie było zapewniali że nie ma potrzeby wymieniać i że nie zdążyli im się aby jakaś skrzynia była walnięta przez olej...
Jakie jest wasze zdanie i co wy uważacie na temat wymiany oleju w skrzyni.
Dzięki za wyrozumiałość i za wszelkie cenne odpowiedzi oraz rady.
Pozdro
zuk30
Posty: 34
Rejestracja: 20 lip 2021, 19:13
model samochodu: Optima Kombi 1.6 CRDI 7DCT 100kW 2018

Re: Przegląd Optima 1.6tgdi 7dct

Post autor: zuk30 »

Pierwszy właściciel mojej Optimy na przegląd po 30 tyś. /07.2020/ brał własne materiały /na pewno olej i chyba jakieś filtry/
Zostało to odnotowane w książce serwisowej.

Ja mam w tej chwili 40 tyś więc przegląd w przyszłym roku w lipcu, bardziej wynikający z okresu 2 lat niż z przebiegu. Raczej nie wezme swoich materiałów, bo koszt przeglądy 1200-1300 zł co 30 tyś lub 2 lata jest dla mnie akceptowalny
Lukasz1103
Posty: 31
Rejestracja: 16 lip 2021, 13:42
model samochodu: Optima

Re: Przegląd Optima 1.6tgdi 7dct

Post autor: Lukasz1103 »

Do przeglądu w serwisie KIA wykorzystałem swój zestaw - olej plus wszystkie filtry... Wolę mieć wybór niż mieć narzucony komplet przez serwis, który niekoniecznie musi być lepszy niż mój...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”