Obudowa lusterka kierowcy.

forum użytkowników modelu Optima
SnajperGT
Posty: 67
Rejestracja: 04 kwie 2021, 17:19
model samochodu: OPTIMA SPORTSWAGON GT

Obudowa lusterka kierowcy.

Post autor: SnajperGT »

Dzień dobry.
Podczas działania funkcji wspomagania parkowania, prościej mówiąc lusterka się kładą po wrzuceniu R, lusterko kierownika wykonuje minimalny ruch, chciałoby ale nie może. :( Lusterko pasożyta działa bez zarzutu. W ASO chcą samochód na cały dzień, trzeba elektryka albo jakiegoś magika.Zastanawiam się czy sam nie zajrzeć do lusterka, być może uda się znaleźć przyczynę, tylko nie wiem jak rozebrać obudowę bez uszkodzeń. Ktoś mógłby pomoc jak się za to zabrać ?
maronesz
Posty: 39
Rejestracja: 16 paź 2020, 11:14

Re: Obudowa lusterka kierowcy.

Post autor: maronesz »

U mnie ten sam problem. Nawet to samo lusterko :D
Wyłączyłem na razie tę funkcję. Silniczek słychać, że chodzi, więc może styknie przeczyścić czy coś. Jakby się przyjrzeć, to są tam spore szpary, więc jakiś syf się pewnie z łatwością dostaje.
Na razie zbyt leniwy jestem, żeby coś z tym robić, ale może wspomnę przy następnym przeglądzie, żeby ogarnęli.
Jak możesz, to daj znać, co tam wynikło
SnajperGT
Posty: 67
Rejestracja: 04 kwie 2021, 17:19
model samochodu: OPTIMA SPORTSWAGON GT

Re: Obudowa lusterka kierowcy.

Post autor: SnajperGT »

Jasne, jak będę coś wiedział to dam znać. :) Narazie napsiukałem ContactCleanera i WD40 ale nie wiele to pomogło, wyleciało sporo brudu. Niestety, do końca listopada pracuje w godzinach 8-15 a elektryki są w ASO 7-15 więc niema szans... :/ Wydaje mi się, że to będzie prosty problem tylko jak rozebrać to lusterko, żeby nic nie zepsuć :roll:
Lukasz1103
Posty: 31
Rejestracja: 16 lip 2021, 13:42
model samochodu: Optima

Re: Obudowa lusterka kierowcy.

Post autor: Lukasz1103 »

Wyślij mi swój adres e-mail na priw to wyśle Ci foty jak rozebrać lusterka zewnętrzne ,,bezkolizyjnie,,... Walczyłem z tematem niedawno bo wymieniałem w swoim JF kierunkowskazy na pływające.
DanPol
Posty: 26
Rejestracja: 24 kwie 2021, 12:52
model samochodu: KIA OPTIMA 1.7 CRDI 141KM XL -EXECUTIV

Re: Obudowa lusterka kierowcy.

Post autor: DanPol »

A mam pytanie. Czy lusterka zewnetrzne w każdej wersji są podgrzewane?
Luceed
Posty: 44
Rejestracja: 15 sty 2020, 13:03
model samochodu: Optima SW GT 2016

Re: Obudowa lusterka kierowcy.

Post autor: Luceed »

Lukasz1103 pisze: 03 wrz 2021, 07:29 Wyślij mi swój adres e-mail na priw to wyśle Ci foty jak rozebrać lusterka zewnętrzne ,,bezkolizyjnie,,... Walczyłem z tematem niedawno bo wymieniałem w swoim JF kierunkowskazy na pływające.
Kolego wrzuć proszę zdjęcia na przykład na postimage.cc
Idea forum zakłada dzielenie się wiedzą.

Pozdrawiam
Kia Optima SW GT
Lukasz1103
Posty: 31
Rejestracja: 16 lip 2021, 13:42
model samochodu: Optima

Re: Obudowa lusterka kierowcy.

Post autor: Lukasz1103 »

Ok... Postaram się to ogarnąć
Lukasz1103
Posty: 31
Rejestracja: 16 lip 2021, 13:42
model samochodu: Optima

Re: Obudowa lusterka kierowcy.

Post autor: Lukasz1103 »

Udało się szybciej. 😎 8-)

Oto link do strony ze zdjęciami przedstawiającymi demontaż obudowy i samego lusterka w Kia Optima JF z 2016r. (MIRROR REPLACMENT Optima JF).


https://postimg.cc/gallery/xfS1zmR


Aby łatwiej było zdjąć samo lusterko należy wcześniej podważyć jeden z jego uchwytów (jak na foto)... ... Specjalnie porobiłem zdjęcia zdjętych części od wewnątrz aby Wam zobrazować umiejscowienie zaczepów itp.. . . Żeby zdjąć sam kierunkowskaz należy dodatkowo odkręcić dwie śrubki, które znajdują się za zdjętym już lusterkiem.... Ja zamontowałem pływający kierunkowskaz do srebrnej optimy (wcześniej był oryginalny biały) i wygląda to całkiem dobrze.
SnajperGT
Posty: 67
Rejestracja: 04 kwie 2021, 17:19
model samochodu: OPTIMA SPORTSWAGON GT

Re: Obudowa lusterka kierowcy.

Post autor: SnajperGT »

Dziękujemy ! :)

Łukasz, sprawdzałeś te funkcję u siebie ?
DanPol pisze: 08 wrz 2021, 21:44 A mam pytanie. Czy lusterka zewnetrzne w każdej wersji są podgrzewane?
Wydaje mi się, że tak. Włączają się od przycisku ogrzewania tylnej szyby, wraz z nią. Wydaje mi się, że grzeją mega mocno.
Lukasz1103
Posty: 31
Rejestracja: 16 lip 2021, 13:42
model samochodu: Optima

Re: Obudowa lusterka kierowcy.

Post autor: Lukasz1103 »

Moja wersja to L i jeszcze nie sprawdzałem czy są grzane lusterka ale sądzę, że w tego typu i klasie auta powinny być... Najlepiej zadzwonić do salonu kia i oni rozkodują po nr Vin bez problemu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”