Inteligenta klapa bagażnika - kombi

forum użytkowników modelu Optima
SnajperGT
Posty: 67
Rejestracja: 04 kwie 2021, 17:19
model samochodu: OPTIMA SPORTSWAGON GT

Inteligenta klapa bagażnika - kombi

Post autor: SnajperGT »

Hej wszystkim ! :)

Jestem nowym na forum, od kilku dni stałem się posiadaczem Kia Optimy z 2016r SW w wersji GT. :)
Niestety, zaraz po zakupie i zaparkowaniu w garażu nie mogłem otworzyć tylnej klapy bagażnika (kombi) w żadnej sposób. Po naciśnięciu przycisku w listwie na klapie, odskoczyła lekko jakby chciała się otworzyć jednak zaraz z powrotem się zamknęła. To samo z przycisku obok kierownicy, to samo z pilota i oczywiście taka sama sytuacja z funkcja zbliżeniową zwaną inteligentą. Pomogło otworzenie centralnego zamka z przycisku na drzwiach kierowcy mimo, że wszystkie zamki były odryglowane. Dziś ta sama sytuacja. Podchodzę pod klapę, lekko drgnęła i się zamknęła. Z każdego przycisku było tak samo, odryglowanie ponownie zamka przyciskiem z drzwi też nie pomogło. Coś źle robię, coś trzeba przestawić w ustawieniach czy to pierwsza usterka ? Ktoś się spotkał z taką sytuacją ?

Pozdrawiam.
Luceed
Posty: 44
Rejestracja: 15 sty 2020, 13:03
model samochodu: Optima SW GT 2016

Re: Inteligenta klapa bagażnika - kombi

Post autor: Luceed »

Witam kolegę :) wydaje mi się że możesz mieć problem z siłownikiem. Spróbuj podnieść klapę ręką w momencie kiedy widzisz że się unosi.
Kia Optima SW GT
12vigo
Posty: 1
Rejestracja: 23 lip 2021, 09:02
model samochodu: Kia Optima SW GT Line 1.6 T-GDi 7DCT + Tech

Re: Inteligenta klapa bagażnika - kombi

Post autor: 12vigo »

Jeśli ta sytuacja ma miejsce tylko w garażu, to problemem może być wysokość garażu. Fabrycznie klapa otwiera się na pełny "zasięg" i wtedy mogłaby uderzyć w sufit garażu. Mam to samo w garażu. Ta klapa jest programowalna.
Otwórz klapę w dowolny sposób, tak żeby puścił rygiel.
Ręcznie unieś ją na wysokość taką, żeby nie zahaczała o sufit.
wciśnij i trzymaj przez ok 3 s przycisk zamykania na klapie, aż do usłyszenia sygnału dźwiękowego.
Od tego momentu klapa będzie się otwierać do tej wysokości.
W razie potrzeby możesz otworzyć wyżej ręcznie lub przeprogramować klapę.
Ale tak jak wspomniałem na wstępnie dotyczy to sytuacji w garażu, jeżeli tak zachowuję się na "wolnym" powietrzu to coś nie tak jest z klapą.
Kia Optima SW GT Line 1.6 T-GDi 7DCT + Tech
gruber000
Posty: 16
Rejestracja: 10 sie 2020, 21:55

Re: Inteligenta klapa bagażnika - kombi

Post autor: gruber000 »

SnajperGT pisze: 22 lip 2021, 21:44 odskoczyła lekko jakby chciała się otworzyć jednak zaraz z powrotem się zamknęła.
Jeżeli to nie jest sytuacja opisana przez kolegów wyżej, to u mnie np. "sklejają się" uszczelki i trzeba klapie pomóc, ale dzieje się to zazwyczaj po tym jak auto stało na słońcu. Trzeba naszmalcować uszczelki jakimś siliconem i powinno być ok
Kia Optima GT 2016
SnajperGT
Posty: 67
Rejestracja: 04 kwie 2021, 17:19
model samochodu: OPTIMA SPORTSWAGON GT

Re: Inteligenta klapa bagażnika - kombi

Post autor: SnajperGT »

Dokładnie, nasmalciłem uszczelki i lekko się polepszyło. Dodatkowo napsikałem LPS2 (WD-40) bezpośrednio do zamka klapy i ewidentnie pomogło.

Dzięki za pomoc ! :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”