Dym spod korka wlewu oleju.

forum użytkowników modelu Optima
Wojtek73
Posty: 4
Rejestracja: 26 lis 2020, 12:17
model samochodu: Kia Optima 1.7crdi

Dym spod korka wlewu oleju.

Post autor: Wojtek73 »

Witam wszystkich.Po ostatniej wizycie u mechanika KIA OPTIMA 1.7 2012 przebieg 180K(wymiana podkładek uszczelniających wtryskiwacze,uszczelka kompletna pod pokrywą zaworòw)stwierdziłem zbyt dużą ilość spalin wydostających się spod korka wlewu oleju,a słabo z rury wydechowej.Korek podskakuje po odkręceniu na zapalonym silnika,ale oleju nie wyrzuca.Inny mechanik stawiał na zapchany DPF lub odmę .Po diagnozie komputerowej DPF jest w 48proc.przypchany.Na bagnecie przybyło oleju jest już ponad maximum.Jesli macie jakieś sugestie to z góry dziękuję.Pozdrawiam.
karolgalaxy
Posty: 36
Rejestracja: 04 lut 2018, 15:33
model samochodu: OPTIMA 1.7 CRDI 3 2012

Re: Dym spod korka wlewu oleju.

Post autor: karolgalaxy »

Po pierwsze, jak mechanik rozpoznał że stan zapchania filtra DPF jest 48%, skoro nawet oryginalny komputer diagnostyczny kii nie pokazuje takich rzeczy? Po drugie skąd wiesz że są to spaliny, a nie np rozgrzany olej po prostu? Pytam bo jestem ciekaw.
Wojtek73
Posty: 4
Rejestracja: 26 lis 2020, 12:17
model samochodu: Kia Optima 1.7crdi

Re: Dym spod korka wlewu oleju.

Post autor: Wojtek73 »

Witam.Po odpaleniu silnik zimny po nocy ,spaliny wydostają się po odkręceniu korka.Po rozgrzaniu przy zamkniętym korku wlewu leciutka smużka dymu leci po wyciągnięciu bagnetu.Silnik pracuje równo i cicho.Niestety olej ciągle powyżej maximum.Spaliny słabo wydostają się z rury wydechowej.Obawiam się że czeka mnie poważny remont silnika.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”