Wyświetlacz/ panel dotykowy Infinity

forum użytkowników modelu Optima
GrzegorzŻ
Posty: 16
Rejestracja: 27 paź 2020, 12:49
model samochodu: Kia Optima 2012 1,7crdi 136KM, XL

Wyświetlacz/ panel dotykowy Infinity

Post autor: GrzegorzŻ »

Hej,

Panel dotykowy w mojej KIAnce często nie reaguje na dotyk, a już w ogóle gdy samochód jest "zimny". Zastanawiam się czy to jest taka jego wada czy tylko u mnie tak się dzieje? Jest na nim taka plastikowa folia ochronna, nie wiem czy ktoś ją sobie zakładał czy jest ona od nowości i czy to ona może być przyczyną słabej reakcji na dotyk. Też ją macie u siebie? Z góry dzięki za info :) Pozdrawiam
drythm
Posty: 10
Rejestracja: 08 cze 2021, 15:43
model samochodu: Optima 1.7 crdi 2012 xl

Re: Wyświetlacz/ panel dotykowy Infinity

Post autor: drythm »

Cześć kolego mam to samo... ale zauważyłem inną przyczynę tego problemu której raczej nie da się rozwiązać...
Panel nie reaguje nie dla tego że auto jest ,,zimne" tylko gorące /w zimie jak jest mróz to też efekt podobny/... porostu panel źle działa jak jest nagrzany albo zmrożony /to sprzęt do domu bo w temperaturze pokojowej działa wyśmienicie/włącz klimatyzację przejdź kilka kilometrów i zobaczysz że będzie ok... co do folii ja takowej nie mam i bez niej też nie da się nic wyklikać, kupiłem sobie nawet taki długopis do pisania na telefonie żeby paluchem nie cisnąć ale to też nic nie daje jak jest zimno albo gorąco to albo klika się inne miejsce niż naciskasz albo nic się nie dzieje...
GrzegorzŻ
Posty: 16
Rejestracja: 27 paź 2020, 12:49
model samochodu: Kia Optima 2012 1,7crdi 136KM, XL

Re: Wyświetlacz/ panel dotykowy Infinity

Post autor: GrzegorzŻ »

Dzięki za opdowiedź :) Lipa, wszystko fajnie ale taka pierdoła jest irytująca... no nic, trzeba z tym żyć :/
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyświetlacz/ panel dotykowy Infinity

Post autor: gisio »

Rozwiązaniem problemu jest wymiana urządzenia Navi na nowe.
Użytkownicy, którzy serwisują swoje auta w ASO i na częściach zakupionych w ASO mogą liczyć na gest handlowy od Kia Polska.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
drythm
Posty: 10
Rejestracja: 08 cze 2021, 15:43
model samochodu: Optima 1.7 crdi 2012 xl

Re: Wyświetlacz/ panel dotykowy Infinity

Post autor: drythm »

Gest handlowy? Tzn dostane 10%upustu
Taki panel pewnie z 2 tysie i wymiana ze 300

Pytanue moze ktoś wie ile taki panel kosztuje?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”