zewnętrzna klamka kierowcy nie otwiera drzwi

forum użytkowników modelu Optima
yawimaya
Posty: 2
Rejestracja: 17 cze 2021, 15:39
model samochodu: Kia Optima 2016

zewnętrzna klamka kierowcy nie otwiera drzwi

Post autor: yawimaya »

Cześć,
Mam problem, zamknąłem samochód (Optima 2016) z przycisku na pilocie. Kiedy po 10 minutach wróciłem ze sklepu auto z przycisku otworzyło, ale klamka kierowcy już drzwi nie otwiera, jakby auto było nadal zamknięte, klamka nie wychodzi do końca (wszystkie pozostałe ok, od środka da się drzwi kierowcy otworzyć).
Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy? Coś z mechanizmem klamki? Czy jakiś siłownik który nie odblokowuje klamki po otwarciu auta a może jakaś linka która się urwała/wypięła?

Myślę że podołam z naprawą, tylko pytanie co się stało i jaki element muszę wymienić.
Awatar użytkownika
KoLoLoLo
Posty: 297
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:38
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT ON
Lokalizacja: Niebocko

Re: zewnętrzna klamka kierowcy nie otwiera drzwi

Post autor: KoLoLoLo »

yawimaya pisze: 17 cze 2021, 15:47
a może jakaś linka która się urwała/wypięła?
W i30 miałem podobnie, była urwana linka która szła od klamki do zamka.
Pewnie to bolączka koreańczyków.
#K#o#L#o#L#o#L#o#
yawimaya
Posty: 2
Rejestracja: 17 cze 2021, 15:39
model samochodu: Kia Optima 2016

Re: zewnętrzna klamka kierowcy nie otwiera drzwi

Post autor: yawimaya »

Zacząłem od odkręcenia klamki. Śruba z boku nie chciała wyjść, ale była poluzowana, spróbowałem podważyć ten element z zamkiem, ale też nie chciał się wysunąć (jakby śruba go trzymała ale mogłem tą śrubą tak kręcić i kręcić jakby coś ją tam trzymało. Zrobiło się jednak tyle miejsca że udało mi się poruszać trochę przednią częścią klamki i.... odblokowała się. Podejrzewam więc że to nie urwana linka. Zobaczymy jak długo podziała.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”