Szarpanie przy ruszaniu w opcji Ecco

forum użytkowników modelu Optima
grzesiu_j
Posty: 53
Rejestracja: 28 lip 2021, 07:39
model samochodu: Kia Optima 1,7 DCT

Re: szarpanie

Post autor: grzesiu_j »

Jest super koleś od automatów, robi tylko automaty, nie należy do najtańszych (co wsumie nie powinno dziwić) ale robi wszystko z największą starannością. Od Kielc jakieś 10 km. U mnie wymienił sprzęgła z dwumasami itp. Polecam gościa i po tabicach na placu widziałem, że z połowy POlski ludzie do niego przywożą auta http://www.zapala-automatic.pl/strona/kontakt.html
DanPol
Posty: 26
Rejestracja: 24 kwie 2021, 12:52
model samochodu: KIA OPTIMA 1.7 CRDI 141KM XL -EXECUTIV

Re: Szarpanie przy ruszaniu w opcji Ecco

Post autor: DanPol »

Witam.
Dziś dodam moje uwagi do całej sytuacji z szarpaniem u mnie. Zmuszony byłem moją KIA prawie 2 tygodnie postawić na klockach bo koła poszły do regeneracji plus przy okazji wymiana tarcz hamulcowych i całego osprzętu z tym. Akumulator był odpięty przez ten czas. Przyszedł czas odebrać auto i co dziwnego auto przez około tygodnia zero porannego szarpania, wszystko glanc cacuś, i dziś powrót choroby. Skoro wszyscy na pierwszą diagnozę stawiają wadliwe tarcze sprzęgła to jak się ma owa sytuacja do tego? Czy tu czasem coś z oprogramowaniem nie będzie coś nie tak? Dziwna sytuacja.
grzesiu_j
Posty: 53
Rejestracja: 28 lip 2021, 07:39
model samochodu: Kia Optima 1,7 DCT

Re: Szarpanie przy ruszaniu w opcji Ecco

Post autor: grzesiu_j »

olej w skrzyni się ustał i przestało szarpac:P wymieszał i sie i siup - szrpanie ;P
DanPol
Posty: 26
Rejestracja: 24 kwie 2021, 12:52
model samochodu: KIA OPTIMA 1.7 CRDI 141KM XL -EXECUTIV

Re: Szarpanie przy ruszaniu w opcji Ecco

Post autor: DanPol »

Czyli zly olej?
Endurion
Posty: 48
Rejestracja: 15 lis 2019, 00:33
model samochodu: Kia Optima L 2018 1.7 CRDi

Re: Szarpanie przy ruszaniu w opcji Ecco

Post autor: Endurion »

Raczej nie zły, tylko może za stary już? ;)
Olej w skrzyni wymienia się co 60 tys km/3 lata. A może to miec wpływ na szarpanie. Chociaz ja bym i tak obstawiał sprzęgła. Mi się ślizgały w kompletnie różnych momentach. Żeby ASO mi zatwierdziło wymiane musiałem robić trasę z nimi ponad 200km żeby problemy wystąpiły.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”