Żarówki mijania h11b

forum użytkowników modelu Optima
umbro
Posty: 133
Rejestracja: 03 paź 2017, 20:46
model samochodu: optima

Żarówki mijania h11b

Post autor: umbro »

Cześć Forumowicze,
Czy moglby mi ktoś polecić markę , model żarówek mijania z oznaczeniem h11b ? Mam obecnie oryginały od Osram, odnoszę wrażenie , że już słabiej świecą. Najchętniej kupiłbym po prostu takie same ale może istnieje coś lepszego ?
Kia Optima 2013 SXL , 2.0 T-GDI 278KM
Awatar użytkownika
Cris G.
Posty: 25
Rejestracja: 18 lut 2020, 21:20
model samochodu: KIA Optima JF MY19 1.6 T-GDI Sedan GT-Line

Re: Żarówki mijania h11b

Post autor: Cris G. »

Witam,
Żarówki oparte konstrukcyjnie na emisji światła z podgrzewanego przez prąd żarnika czyli np.: halogenowe w naturalny sposób zużywają się z czasem właśnie poprzez odparowywanie fragmentów żarnika przy świeceniu. Z tego powodu lampy oparte na żarówkach halogenowych świecą już dużo słabiej niż pierwotnie po upływie 2-3 lat eksploatacji. W swoim poprzednim aucie wymieniałem żarówki mijania co 2 lata (na ogół na początku jesieni) mimo tego że nadal były sprawne. Snop światła na 2-3 letnich żarówkach może być słabszy nawet o kilkadziesiąt procent.
Marka Osram dostarcza bardzo dobre produkty i osobiście nie szukałem nigdy tzw. "lepszej firmy". Korzystam z ich produktów także w oświetleniu domowych i tam też sprawdzają się bez zastrzeżeń. Alternatywnie można sięgać po Philips lub nieco tańszą markę Tungsram.
Ważne jest aby wymieniać żarówki halogenowe (zwłaszcza w światłach mijania) nie zanim się przepalą ale kiedy zaczniemy obserwować, że święcą już "jakby słabiej".
umbro
Posty: 133
Rejestracja: 03 paź 2017, 20:46
model samochodu: optima

Re: Żarówki mijania h11b

Post autor: umbro »

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Po rozebraniu lampy okazało się, że mam Ksenony xD
Kia Optima 2013 SXL , 2.0 T-GDI 278KM
maronesz
Posty: 39
Rejestracja: 16 paź 2020, 11:14

Re: Żarówki mijania h11b

Post autor: maronesz »

Oddaj soczewki do regeneracji. Koszt 400-800zł za obie jeśli się nie mylę. Różnica powinna być znacząca
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”