Kia Optima USA - zderzak pasujący z USA czy wersja europejska?

forum użytkowników modelu Optima
Optimakia
Posty: 5
Rejestracja: 17 kwie 2021, 00:12
model samochodu: Kia Optima

Kia Optima USA - zderzak pasujący z USA czy wersja europejska?

Post autor: Optimakia »

Cześć, kupiłem kia optima iv 2016. Auto uderzone przodem. W wersji usa auto występuje bez spryskiwaczy lamp, dlatego mam pytanie czy ktokolwiek z użytkowników forum "składał" podobne auto. Chodzi mi o to skąd braliście zderzak pasujący z USA lub też czy zastąpiliście go wersja europejska? Dzięki za pomoc.
Felek
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2021, 15:01
model samochodu: Kia optima sxl turbo

Re: Kia Optima USA

Post autor: Felek »

Cześć
Robiłem kia z Kanady
Zderzak mam Europa spryski zaślepki bo mam fulled i nie musi być parktroniki zaślepki jest pamera więc też nie robiłem i belkę musiałem zmienić i tyle
Jak coś to pytaj
Optimakia
Posty: 5
Rejestracja: 17 kwie 2021, 00:12
model samochodu: Kia Optima

Re: Kia Optima USA

Post autor: Optimakia »

A z mocowaniem zderzaka nie było problemu i brałes oryginalny czy zamiennik? Lampy musiałeś zmieniać czy były całe??
kysior
Posty: 139
Rejestracja: 15 sty 2018, 21:51

Re: Kia Optima USA

Post autor: kysior »

Felek pisze: 17 kwie 2021, 15:04 Cześć
Robiłem kia z Kanady
Zderzak mam Europa spryski zaślepki bo mam fulled i nie musi być parktroniki zaślepki jest pamera więc też nie robiłem i belkę musiałem zmienić i tyle
Jak coś to pytaj
Z tym, że fulled nie wymaga spryskiwaczy to się nie zgodzę. W wersji europejskiej przynajmniej, po lifice z 2018 roku zmieniono światła i wtedy można było nie dawać spryskiwaczy, wersje fulled przed liftem musiały mieć spryskiwacze. Nie pamiętam - chyba po lifcie jest mniej lumenów? Czegoś tam jest mniej, nie chcę namieszać :D
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 529
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kia Optima USA

Post autor: gisio »

Zamów zderzak w ASO Kia pod numer VIN i nie będziesz musiał kombinować, podobnie sprawa ma się z lampami i innymi elementami.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Dudek89
Posty: 116
Rejestracja: 01 cze 2019, 21:32

Re: Kia Optima USA

Post autor: Dudek89 »

I zapłaci jak za zboże w Kambodży ;) belka jest europejska chyba troszkę cieńsza i zderzak ma dwa uchwyty do przestawienia. Jutro dokładnie mechanika zapytam.
Optimakia
Posty: 5
Rejestracja: 17 kwie 2021, 00:12
model samochodu: Kia Optima

Re: Kia Optima USA

Post autor: Optimakia »

Ponawiam pytanie, czy jeżeli zamiast zderzaka oraz belki z USA wsadzę zderzak belkę oraz osłonę zderzaka spod spodu to ślizgi oraz mocowania będą pasowały? Próbował już ktoś tak zrobić?
Matys
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2021, 16:57
model samochodu: Kia optima 2.4

Re: Kia Optima USA

Post autor: Matys »

Witam
Ja od niedawna wszedłem w posiadanie Kia optima 2.4 2017r benzyna wersja Kanada.
Pytanie smoje jest składanie lusterek, domykanie szyb z pilota potrzebny dodatkowy moduł?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”