Regulacja świateł Optima M

forum użytkowników modelu Optima
Szocior
Posty: 3
Rejestracja: 07 kwie 2021, 13:57
model samochodu: Optima 1,6T

Regulacja świateł Optima M

Post autor: Szocior »

Witam. Temat swego czasu bardzo szeroko opisywany - wiem co trzeba zrobić tylko gdzie???
ASO w którym zlikwidują niewłaściwe ustawienia świateł drogowych w M (żarówki) - wykonałem kilka telefonów w Warszawie i okolicach i nikt się nie chce podjąć.
Czy ktoś to zrobił i gdzie????
Szymon105
Posty: 60
Rejestracja: 18 mar 2021, 21:13
model samochodu: Kia Optima

Re: Regulacja świateł Optima M

Post autor: Szymon105 »

Cześć, mam taką samą optime wersja M z halogenem. Bylem już w Kia Łódź Marvel, Landcar, w Komornikach w Lee Motors i nikt z nich nie dał sobie rady z ustawieniem świateł długich. Kazdy bardziej lub mniej spartolil światła mijania przy okazji. Przeczytałem na forum w dziale full led ze kia Moto Katowice to potrafią, zadzwoniłem faktycznie ktoś wiedział o co chodzi i na 19.04 jestem umówiony na regulację. Całość operacji z tego co się dowiedziałem 3-4 godziny. Dam znać jak będę po wizycie u nich.
Pozdrawiam
Szocior
Posty: 3
Rejestracja: 07 kwie 2021, 13:57
model samochodu: Optima 1,6T

Re: Regulacja świateł Optima M

Post autor: Szocior »

Też czytałem o Katowicach - jeśli nigdzie nie znajdę to pojadę tam mimo że to 400 km. Światła drogowe są tak ustawione że mogłoby ich nie być - nie mają styczności z drogą!!!AM jeszcze zamiar wystąpić do KIA Polska z oficjalnym pisemkiem i prośba o wskazanie serwisu który może to zrobić!!!
Joguslol
Posty: 9
Rejestracja: 21 wrz 2019, 20:48
model samochodu: Kia Optima SW 2.0 PB

Re: Regulacja świateł Optima M

Post autor: Joguslol »

Mnie w Lublinie na al. Warszawskich też olali kompletnie z tym tematem mimo że podałem im nawet na tacy który serwis z Katowic potrafi to ogarnąć żeby się skonsultowali z nimi. Także nie polecam tam auta zostawiać. Ale czekam co z tymi Katowicami wyjdzie u was tym razem bo to niezłe jaja by były gdyby tylko im się chciało zrobić coś w tej sprawie.
Kia Optima SW 2.0 DOHC
Szymon105
Posty: 60
Rejestracja: 18 mar 2021, 21:13
model samochodu: Kia Optima

Re: Regulacja świateł Optima M

Post autor: Szymon105 »

Zgodnie z tym ze wczoraj byłem w Kia Moto Katowice daje znać co ze światłami. Długie ustawione są teraz super i można ich używać. Światła mijania też zostały wyregulowane, ponieważ poprzednie serwisy lekko namieszały. Jedyne co to mam wrażenie że mijania są ciut za nisko ale sam na własne oczy widziałem linie odcięcia na urządzeniu diagnostycznym i wyżej ponoć być nie może (być może wcześniej po prostu były za wysoko)
Reasumując operacja trwała 3h, polecam KIA Moto Katowice , elegancka robota i wszystko ładnie wyjaśnione.
PS. Okazało się jeszcze ze auto ma akcje serwisową na wymianę sondy (czego inne serwisy nie zrobiły) więc kolejne wow dla nich ;)
Pozdrawiam
Szocior
Posty: 3
Rejestracja: 07 kwie 2021, 13:57
model samochodu: Optima 1,6T

Re: Regulacja świateł Optima M

Post autor: Szocior »

Dzięki bardzo. Czyli muszę się do nich udać!!!
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Regulacja świateł Optima M

Post autor: kon »

Szymon105 pisze: 20 kwie 2021, 07:43....
Jedyne co to mam wrażenie że mijania są ciut za nisko ale sam na własne oczy widziałem linie odcięcia na urządzeniu diagnostycznym i wyżej ponoć być nie może (być może wcześniej po prostu były za wysoko)
...
Technikę ustawiania przyrządu do świateł (a nie świateł do przyrządu) w Moto mają opanowana perfekcyjnie. Wsadzili mnie tak pięknie na minę kiedyś. W piątek pod fajrant przestawiali mi typ LEDów. Logiczne jest, że po tym zabiegu trzeba obniżyć mechanicznie światła mijania, co im powiedziałem. Wjechali na halę i za chwilę zapraszają mnie żeby zobaczył. Proszę nic nie trzeba przedstawiać, wszystko pięknie. Wyjechałem, zamknęli bramę, a ja zostałem z samochodem który święcił ludziom na osiedlu w blokach po oknach. Światła wywalone totalnie w kosmos.
Jak przystawili przyrząd do samochodu i zobaczyli że trzeba dużo krecič (piątek, koniec dnia), to uznali że łatwiej dopasować przyrząd do stanu zastanego.
Szymon105
Posty: 60
Rejestracja: 18 mar 2021, 21:13
model samochodu: Kia Optima

Re: Regulacja świateł Optima M

Post autor: Szymon105 »

kon pisze: 20 kwie 2021, 12:00
Szymon105 pisze: 20 kwie 2021, 07:43....
Jedyne co to mam wrażenie że mijania są ciut za nisko ale sam na własne oczy widziałem linie odcięcia na urządzeniu diagnostycznym i wyżej ponoć być nie może (być może wcześniej po prostu były za wysoko)
...
Technikę ustawiania przyrządu do świateł (a nie świateł do przyrządu) w Moto mają opanowana perfekcyjnie. Wsadzili mnie tak pięknie na minę kiedyś. W piątek pod fajrant przestawiali mi typ LEDów. Logiczne jest, że po tym zabiegu trzeba obniżyć mechanicznie światła mijania, co im powiedziałem. Wjechali na halę i za chwilę zapraszają mnie żeby zobaczył. Proszę nic nie trzeba przedstawiać, wszystko pięknie. Wyjechałem, zamknęli bramę, a ja zostałem z samochodem który święcił ludziom na osiedlu w blokach po oknach. Światła wywalone totalnie w kosmos.
Jak przystawili przyrząd do samochodu i zobaczyli że trzeba dużo krecič (piątek, koniec dnia), to uznali że łatwiej dopasować przyrząd do stanu zastanego.

Dobrze wiedzieć, ja jak narazie nic już nie robiłem ze światłami. Pojezdzilem trochę w nocy i jest lepiej ale faktycznie podjadę jeszcze przy okazji na stację diagnostyczna i poproszę aby sprawdzili czy aby wszystko jest dobrze
-kalo
Posty: 28
Rejestracja: 04 cze 2019, 16:02

Re: Regulacja świateł Optima M

Post autor: -kalo »

Szymon105 pisze: 20 kwie 2021, 07:43 PS. Okazało się jeszcze ze auto ma akcje serwisową na wymianę sondy (czego inne serwisy nie zrobiły) więc kolejne wow dla nich ;)
Pozdrawiam
napiszesz coś więcej???
Szymon105
Posty: 60
Rejestracja: 18 mar 2021, 21:13
model samochodu: Kia Optima

Re: Regulacja świateł Optima M

Post autor: Szymon105 »

-kalo pisze: 12 maja 2021, 16:55
Szymon105 pisze: 20 kwie 2021, 07:43 PS. Okazało się jeszcze ze auto ma akcje serwisową na wymianę sondy (czego inne serwisy nie zrobiły) więc kolejne wow dla nich ;)
Pozdrawiam
napiszesz coś więcej???
Ciężko mi powiedzieć coś więcej niż to, że po regulacji świateł Pan z serwisu zaprosił mnie aby zobaczyć jak to wygląda i wtedy poinformowano mnie że na numerze vin wyszło im że jest sonda do wymiany. Dodał również, że sonda u mnie w aucie nie była uszkodzona ale przy okazji wymienili z racji tej akcji. Tyle wiem kolego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”