Ledowe podświetlenie tablicy rejestracyjnej

forum użytkowników modelu Optima
kazaa
Posty: 95
Rejestracja: 23 gru 2019, 22:07
model samochodu: Optima SW 1.6 T-GDI L + NAV + TECH
Lokalizacja: Wawa

Re: Ledowe podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: kazaa »

bs84 pisze: 07 lut 2021, 14:40 Działają bez problemu już prawie rok.
Ja kupiłem takie, teraz widzę cena troche wyższa niż wtedy.
https://joom.app.link/cVN8QtVqGdb
Dzięki, tak się składa, że gdzieś mi zalegają identyczne w garażu nie wykorzystane.
Wyjmowałeś oprawkę? Podlutowałeś się do oprawki czy jak to zainstalowałeś?
adamr1984
Posty: 53
Rejestracja: 31 sie 2020, 12:26
model samochodu: Optima JF, 1.7 CRDI

Re: Ledowe podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: adamr1984 »

Czy ktoś wie jak się dobrać do podświetlenia tablicy w kombi? W instrukcji to pominęli - dosłownie jest dla sedana a kombi nie ma :D
W sedanie praktycznie wszystko wymaga zdjęcia całej osłony. W kombi są klapki rewizyjne do reszty lamp. Do podświetlenia tablicy nie ma więc na chłopski rozum bezsensem była by konieczność zdejmowania całej osłony więc domyślam się, że można to zrobić od zewnątrz?
schnapsik
Posty: 66
Rejestracja: 28 sie 2019, 20:43
model samochodu: Kia Optima SW 1.7 CRDi

Re: Ledowe podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: schnapsik »

Tak, wyjmuje się od zewnątrz (inni pisali o ściąganiu plastików w kombi ale potem to wszystko złożyć...) ale w mojej wszystko jest mega ciasno spasowane i palcami nie szło odciągnąć plastiku lampki wiec można to zrobić wsuwając szpagat lub inna nić np. kord
Z tego co pamietam jest tam też zrobiony zamek z blaszki sprężynującej. Chyba gdzies mam zdjęcie zdjętej lampki wiec moge Ci wysłać ale to dopiero w poniedziałek wieczorem bo nie mam dostępu do kompa

W każdym bądź razie można to otworzyć z zewnatr jak w VAGach :lol: te mają przewagę bo ich plastiki po 15 tysiącach same wypadają
adamr1984
Posty: 53
Rejestracja: 31 sie 2020, 12:26
model samochodu: Optima JF, 1.7 CRDI

Re: Ledowe podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: adamr1984 »

schnapsik pisze: 06 mar 2021, 11:17 te mają przewagę bo ich plastiki po 15 tysiącach same wypadają
Koreańska technologia :D
Jak możesz to wrzuć, wyślij. Nie ma pośpiechu bo wszystko świeci, po prostu chciałem podmienić na LEDy ale skoro tak kiepsko to schodzi to poczekam aż się zrobi ciepłej. Jeszcze pamiętam ile kurw rzuciłem przy wymianie ksenonów.
schnapsik
Posty: 66
Rejestracja: 28 sie 2019, 20:43
model samochodu: Kia Optima SW 1.7 CRDi

Re: Ledowe podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: schnapsik »

no więc proszę oto zdjęcia, musisz działać na zamek (ta metalowa blaszka) i próbować ją wcisnąć tak jak zamek przy klapce od baterii w pilocie. Wtedy lampka z jednej strony sama wyskoczy. Nie jest to łatwe, nie polecam śrubokrętów bo można łatwo zarysować. Przyda Ci się druga osoba która będzie trzymała klapę tak aby lampki były na wysokości oczu i żeby było wygodnie operować.

Obrazek

Obrazek
adamr1984
Posty: 53
Rejestracja: 31 sie 2020, 12:26
model samochodu: Optima JF, 1.7 CRDI

Re: Ledowe podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: adamr1984 »

schnapsik pisze: 08 mar 2021, 23:47 no więc proszę...
Podziękować :)
kazaa
Posty: 95
Rejestracja: 23 gru 2019, 22:07
model samochodu: Optima SW 1.6 T-GDI L + NAV + TECH
Lokalizacja: Wawa

Re: Ledowe podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: kazaa »

schnapsik pisze: 08 mar 2021, 23:47 no więc proszę...

dzięki również, w końcu ciepło i auto czyste to zabrałem się, dobry sznurek i zero problemu, robota na 2 minuty :)

podpytam się przy okazji, ktoś zmieniał może lampy cofania na LED? Jest rewizja w klapie i nie powinno być chyba problemu z dostępem :)
może jakiś konkretny model dobrych ledów też podeśle :)
adamr1984
Posty: 53
Rejestracja: 31 sie 2020, 12:26
model samochodu: Optima JF, 1.7 CRDI

Re: Ledowe podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: adamr1984 »

Cofania to W16W - można znaleźć nawet na wiadomym portalu aukcyjnym Osramy tego typu.
kazaa
Posty: 95
Rejestracja: 23 gru 2019, 22:07
model samochodu: Optima SW 1.6 T-GDI L + NAV + TECH
Lokalizacja: Wawa

Re: Ledowe podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: kazaa »

adamr1984 pisze: 03 kwie 2021, 22:34 Cofania to W16W - można znaleźć nawet na wiadomym portalu aukcyjnym Osramy tego typu.
dzięki, a wyjmowałeś może oprawkę lampki bagażnika? Próbowałem podważyć w miejscu zaznaczonym, ale strasznie sztywno siedzi, a nie chce jej zniszczyć. Jakiś patent?
adamr1984
Posty: 53
Rejestracja: 31 sie 2020, 12:26
model samochodu: Optima JF, 1.7 CRDI

Re: Ledowe podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: adamr1984 »

Tego jeszcze nie ale, że mam kombi to jakoś mnie ta lampka ani ziębi ani parzy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”