Jak często auto wypala Dpf??

forum użytkowników modelu Optima
Lukasz1103
Posty: 31
Rejestracja: 16 lip 2021, 13:42
model samochodu: Optima

Re: Jak często auto wypala Dpf??

Post autor: Lukasz1103 »

Oczywiście, że wypalanie dpf zużywa do tego procesu paliwo ale czy aż tyle to nie wiem... Forumowicze opisują, iż w przypadku pozostawienia auta na postoju podczas wypalania dpfu podnosi się stan oleju w silniku... Tak więc chyba lepiej pojeździć aż zakończy się proces ewentualnie sprawdzić co się dzieje w swoim aucie.
karolgalaxy
Posty: 36
Rejestracja: 04 lut 2018, 15:33
model samochodu: OPTIMA 1.7 CRDI 3 2012

Re: Jak często auto wypala Dpf??

Post autor: karolgalaxy »

Moim zdaniem skoro auto wypala się co 50km to już jest naprawdę źle i albo robisz coś żeby nie wypalał tak często, lub dajesz dpf do usunięcia i zapominasz o kłopocie. Częste wypalanie źle wpływa na turbinę która jest nad filtrem, ponieważ jest tam wysoka temperatura podczas tego procesu jak i przyspiesza zużycie wtryskiwaczy które muszą lać dużo większą dawkę ropy by ten proces mógł mieć miejsce.
drythm
Posty: 10
Rejestracja: 08 cze 2021, 15:43
model samochodu: Optima 1.7 crdi 2012 xl

Re: Jak często auto wypala Dpf??

Post autor: drythm »

Ok dziękuję za informację

Szkoda że kia nie dała żadnego wskaźnika informującego o wypalaniu dpf ☹️
Lukasz1103
Posty: 31
Rejestracja: 16 lip 2021, 13:42
model samochodu: Optima

Re: Jak często auto wypala Dpf??

Post autor: Lukasz1103 »

Niestety nie tylko kijance szkoda było dodatkowej ikonki wskazującej na wypalanie lub częściowe zapchanie dpfu.... W insigni znajomy wpiął się z diodą led w ogrzewanie tylnej szyby, które się załączało podczas wypalania dpfu i tym samym miał,, samoróbczy,, wskaźnik momentu wypalania.
drythm
Posty: 10
Rejestracja: 08 cze 2021, 15:43
model samochodu: Optima 1.7 crdi 2012 xl

Re: Jak często auto wypala Dpf??

Post autor: drythm »

A więc w mojej optimie to ten dpf /prawdopodobnie bo obserwacja po spalaniu chwilowym/ potrafi załączyć się po 35 kilometrach... dziś jestem umówiony z mechanikiem, będzie badał co to i dlaczego - podobno opcja czyszczenia dpf to max 700 zł w tym montaż demontaż i ,,pranie" wkładu... ciekawi mnie czy ktoś to robił i jak cenowo to wyszło...
tomtat0
Posty: 7
Rejestracja: 15 wrz 2021, 16:35
model samochodu: KIA OPTIMA 1,7 CRDI sedan 2017r.

Re: Jak często auto wypala Dpf??

Post autor: tomtat0 »

Witam,
mam pytanie do modułu ELM327.
1.Czy za jego pomocą (i jakiejś APK-i) można uruchomić wypalanie DPF- a na postoju (procedura, jaką stosują serwisy do wypalania)?
2. Jak rozumiem spokojnie można odczytywać sobie takie dane jak korekty wtrysków w czasie rzeczywistym i stopień zapchania DPF. U mnie puki co jest ok, ale profilaktyka i kontrola jest znacznie tańsza od napraw.
Kanada
Posty: 5
Rejestracja: 12 paź 2021, 19:54
model samochodu: Kia Optima 1.7 Crdi

Re: Jak często auto wypala Dpf??

Post autor: Kanada »

Witam podepne się pod ten temat co koledzy piszą z problemem przybywającym olejem w silniku 1.7 Crdi a zatem mam ten sam problem DPF na maszynie czyszczony oleju przybywa następna diagnoza to może któryś wtrysk leje sprawdzone i wszystko oki parametry się zgadzają i ostatnia czynos która jest do sprawdzenia pompa wysokiego ciśnienia i właśnie tam według mnie jest problem stwardniałe simerinki na walki głównym od strony rozrządu paliwo podcięła i między blokiem silnika a obudowa spływa do miski olejowej na dniach dam relacje z tego zabiegu po wymianie pompy WC jest w drodze.Bo ręce opadają nikt nic nie wie na temat tego silnika i pompy WC
adamr1984
Posty: 53
Rejestracja: 31 sie 2020, 12:26
model samochodu: Optima JF, 1.7 CRDI

Re: Jak często auto wypala Dpf??

Post autor: adamr1984 »

karolgalaxy pisze: 24 lip 2020, 16:36 Mam tam ustawione na pulpicie by pokazywało czujnik Catalyst Temperature Bank 1 Sensor 2 oraz pracę EGR
Czy aby na pewno sensor 2? U mnie ten nic nie wskazuje. Temperatura katalizatora tylko Bank 1 i Sensor 1 jest dostępna i wyświetla wartości.
Exhaust gas temp proszę bardzo, wszystkie czujniki są dostępne. Ale mamy również temperaturę samego DPF. Może po tym idzie się połapać kiedy wypala?
drythm
Posty: 10
Rejestracja: 08 cze 2021, 15:43
model samochodu: Optima 1.7 crdi 2012 xl

Re: Jak często auto wypala Dpf??

Post autor: drythm »

Cześć koledzy...
Wydaje mi się że problem rozwiazany...
Opowiem po kolei
1 dpf wypalał sie co 30-50 km
-pranie filtra i czyszczenie wtrysków (oraz wymiana czpienia w jednym czy dwuch)
Efekt: dpf wypala co 100 190 km lub jak kto woli co 5-6 godzin chodzenia silnika...
W silniku nadwyzka oleju... Okazało się że 3 litry oleju więcej więc wymiana oleju i filtrów...
I nagle szok juz 400 km 8godzin chodzenia silnika i dpf sie nie wypalił jeszcze

Czyli trzeba pilnować poziomu oleju bo taka nadwyzka 3 litry doprowadziła najprawdopodobniej do tego problemu.... /nadmienię że poziom oleju wzrasta gdy wtrakcie wypalania dpf zgasimy samochód /


Szkoda ze nie ma informacji o tym ze dpf się wypala
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”