Brzęczenie deski - przyspieszanie/duże prędkości

forum użytkowników modelu Optima
Awatar użytkownika
Cris G.
Posty: 25
Rejestracja: 18 lut 2020, 21:20
model samochodu: KIA Optima JF MY19 1.6 T-GDI Sedan GT-Line

Re: Brzęczenie deski - przyspieszanie/duże prędkości

Post autor: Cris G. »

Czy w powyższym przypadku dotyczy to konsoli dla skrzyni manualnej czy automatycznej?
KarolRzadczyk
Posty: 50
Rejestracja: 24 gru 2018, 09:05
model samochodu: Optima GT 2017

Re: Brzęczenie deski - przyspieszanie/duże prędkości

Post autor: KarolRzadczyk »

Cris G. pisze: 26 lut 2020, 23:14 Czy w powyższym przypadku dotyczy to konsoli dla skrzyni manualnej czy automatycznej?
W automacie ale sądzę, że problem dotyczy pewnie obu, bo to trzeszczą zaczepy w tym plastiku.
Kia Optima GT 2.0 T-GDI (gravity blue)
bs84
Posty: 10
Rejestracja: 02 lis 2019, 08:26
model samochodu: Optima

Re: Brzęczenie deski - przyspieszanie/duże prędkości

Post autor: bs84 »

U mnie podobnie (Optima 2018) aczkolwiek bardziej podchodzi to pod stuki/trzeszczenie samej deski rozdzielczej (okolice nawiewu na przednią szybę). Na razie ASO rozkłada ręcę tłumacząc.....że jak zaczną grzebać to może być tylko gorzej :D. Samemu udało mi się zauważyć kilka szcegółów. Stuki są na nierównościach, a także podczas dodawania i odejmowania gazu - ewidentnie przy zmianie "srodka ciezkosci". Dodatkowo, przy uruchomionym nawiewie na szybe na najwyzsza temperature po chwili stuki znikają, więc obstawaim ze coś jest nie halo z montażem właśnie wspomnianej powyżej kratki.
W przyszłym tygodniu będę nadal walczył z ASO.
KarolRzadczyk
Posty: 50
Rejestracja: 24 gru 2018, 09:05
model samochodu: Optima GT 2017

Re: Brzęczenie deski - przyspieszanie/duże prędkości

Post autor: KarolRzadczyk »

Ja nie probuje nawet z nimi walczyć, ostatnio usłyszałem że trzeszczenie nie jest aż tak uciążliwe ich zdaniem ale jak chcą mogą zdjąć deskę choć na bank już drugi raz tak nie nałożą.

Niestety kostka w podszybiu to nie było to i też widzę, że to może być nawiew pod szybą. Plan mam wyjąć radio licząc na to, że jakieś minimalne dojście do kratki będzie.
Kia Optima GT 2.0 T-GDI (gravity blue)
bs84
Posty: 10
Rejestracja: 02 lis 2019, 08:26
model samochodu: Optima

Re: Brzęczenie deski - przyspieszanie/duże prędkości

Post autor: bs84 »

Ja jestem umówiony w czwartek na jazdę z serwisantem. Zobaczy co powie. Czy masz gdzieś schemat / filmik jak dobrać si do radia??
MarcinIKS
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2020, 13:16
model samochodu: Kia Optima SW 1,6 T-GDI GT Line+TECH+SRF '18 Gravity Blue

Re: Brzęczenie deski - przyspieszanie/duże prędkości

Post autor: MarcinIKS »

Jeśli chodzi o brzęczenie gdzieś zza deski rozdzielczej w 1,6T-GDI (w dieslu nie wiem, może jest podobnie) to sprawdźcie sobie osłonę turbiny z tyłu silnika. U mnie na pewno brzęczy na większych nierównościach jak kocie łby. Wydaje mi się, że też odpowiada za delikatne odgłosy dochodzące przy przyśpieszaniu, ale naprawdę ciężko to u mnie wyłapać.
https://youtu.be/tjju32ZszA0
https://zapodaj.net/6479acc111d3c.jpg.html
Tak jest to fabrycznie zrobione i niestety nie mam pomysłu jak to dokręcić - w blasze są zamontowane specjalne "gniazda" pod śruby przez co danie tam podkładki nic nie da - widać, że ktoś dużo wysiłku włożył w zaprojektowanie tej osłony i pewnie ma to sens, tylko niestety lata luzem czasem rezonując. Może coś Wam w serwisie na to poradzą, to dajcie znać jak to ogarnęli :)
bs84
Posty: 10
Rejestracja: 02 lis 2019, 08:26
model samochodu: Optima

Re: Brzęczenie deski - przyspieszanie/duże prędkości

Post autor: bs84 »

U nas chyba to jednak deska. Jak dociskamy daszek nad radiem to stuki ustępują. Zatem to raczej nie osłona przy silniku ;-)
KarolRzadczyk
Posty: 50
Rejestracja: 24 gru 2018, 09:05
model samochodu: Optima GT 2017

Re: Brzęczenie deski - przyspieszanie/duże prędkości

Post autor: KarolRzadczyk »

Mam nadzieję, że u was wszystko dobrze :).

Mam mały update, jakiś czas temu na aliexpress zamówiłem coś co wydawało mi się, że nie ma szans że może pomóc ale skoro kosztuje tylko 12zł to nie zaszkodzi spróbować.

Sam przedmiot w transporcie był ponad 2 miesiące ale nie wiem może to wina aktualnej sytuacji.

Najciekawsze jest to, że owe brzęczenie/trzeszczenie ustało w 100%, jeżdzę autem już z tydzień jak nie lepiej i problemu nie ma. Sam fix nie jest za piękny(guma jak z dętki rowerowej) i pewnie skończy się na tym że poniższą uszczelką zdiagnozuję, który fragment deski brzęczy i coś tam napcham albo poszukam może są dostępne tego typu uszczelki w lepszej jakości bo sama w sobie nie wygląda jakoś źle (nadmiar do ucięcia).

Ale jestem w szoku że to jednak coś koło szyby brzęczało/trzeszczało... Może jednak wymiana szyby coś z tym wspólnego miała ?
Załączniki
94723815_250181706102030_8114388202304831488_n.jpg
Kia Optima GT 2.0 T-GDI (gravity blue)
granite
Posty: 128
Rejestracja: 15 lut 2019, 19:24
model samochodu: optima św 2019, 1.6 GDI gt-line, "full"

Re: Brzęczenie deski - przyspieszanie/duże prędkości

Post autor: granite »

Dzięki, zdrowie jest.

Czy dobrze rozumiem, że Ty miałeś szybę przednią wymienianą?
Optima SW (MY19) 1.6 GDI GT- Line, tzw. FULL
KarolRzadczyk
Posty: 50
Rejestracja: 24 gru 2018, 09:05
model samochodu: Optima GT 2017

Re: Brzęczenie deski - przyspieszanie/duże prędkości

Post autor: KarolRzadczyk »

granite pisze: 27 kwie 2020, 08:53 Dzięki, zdrowie jest.

Czy dobrze rozumiem, że Ty miałeś szybę przednią wymienianą?
Tak i jakieś 2 miesiące po wymianie owe brzęczenie ujawniło się.
Kia Optima GT 2.0 T-GDI (gravity blue)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”