Brzęczenie deski - przyspieszanie/duże prędkości

forum użytkowników modelu Optima
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: Brzęczenie deski - przyspieszanie/duże prędkości

Post autor: hip81 »

KarolRadczyk czy po zastosowaniu tej uszczelki na przednią szybę jest może jakiś efekt dźwiękowy np czy jest ciszej czy silnika mniej słychać bo na stronie z nimi pisze że 20db ciszej,jak twoje odczucia?
Bzyqu
Posty: 35
Rejestracja: 16 sie 2019, 18:48

Re: Brzęczenie deski - przyspieszanie/duże prędkości

Post autor: Bzyqu »

Panowie, chciałbym podbić temat, u mnie tez się zaczęło brzęczenie, nic z wymienionych rzeczy jeszcze nie próbowałem. Dajcie znać co wam ostatecznie pomogło bo problem zaczyna mnie powoli irytować.
Adamian89
Posty: 1
Rejestracja: 26 lip 2021, 18:17
model samochodu: Sorento lll

Re: Brzęczenie deski - przyspieszanie/duże prędkości

Post autor: Adamian89 »

Cześć. Znalazłeś może przyczyne tego irytującego dźwięku? U mnie zaczęło się to jakiś miesiąc temu. Z początku myślałem że to moneta wpadła gdzieś i brzęczy ale to chyba nie to.
Szymon105
Posty: 60
Rejestracja: 18 mar 2021, 21:13
model samochodu: Kia Optima

Re: Brzęczenie deski - przyspieszanie/duże prędkości

Post autor: Szymon105 »

Cześć, też miałem jakiś dziwny dźwięk przy przyspieszaniu i większych prędkościach, znalazłem na rosyjskim forum cały wątek o różnych brzęczących elementach i zastosowałem to co pokazuje ten filmik.

https://youtu.be/dEJF8ke0oEg

Nie ściągałem ramion od wycieraczek tylko ile się dało pod ta maskownice przy szybie wsadziłem ręce i owinąłem te kostki na podszybiu taśma tekstylna i jest cisza. Dodatkowo macie tu wątek, str 22 w połowie jest pokazana taka skrzynka z kostkami przy prawej nodze pasażera:

https://optimaclub.ru/showthread.php?t=4423&page=22

Też to co się dało przykleiłem taśmę tekstylna i od tamtego czasu jest we wnętrzu cicho beż jakiś stuków itp. Mam nadzieję że coś Wam to pomoże i uda się wyeliminować irytujące dźwięki :)
Pozdrawiam
granite
Posty: 128
Rejestracja: 15 lut 2019, 19:24
model samochodu: optima św 2019, 1.6 GDI gt-line, "full"

Re: Brzęczenie deski - przyspieszanie/duże prędkości

Post autor: granite »

Cześć Szymon105,

Dzięki wielkie za te wskazówki.
Czy zdjęcie plastików od strony pasażera tak aby dostać się do tej elektryki obok schowka jest problematyczne?

Pozdrawiam !
Optima SW (MY19) 1.6 GDI GT- Line, tzw. FULL
Szymon105
Posty: 60
Rejestracja: 18 mar 2021, 21:13
model samochodu: Kia Optima

Re: Brzęczenie deski - przyspieszanie/duże prędkości

Post autor: Szymon105 »

granite pisze: 27 lip 2021, 10:47 Cześć Szymon105,

Dzięki wielkie za te wskazówki.
Czy zdjęcie plastików od strony pasażera tak aby dostać się do tej elektryki obok schowka jest problematyczne?

Pozdrawiam !
Cześć, jeśli chodzi o te plastiki to nie jest to jakoś mocno problematyczne. Robiłem to już jakiś czas temu ale na pewno zacząłem od wypięcia tej maskownicy progu, jest na spinkach i później po troszku w stronę tej maskownicy. Pamiętam że jest tam jeden upierdliwy klips czy spinka , uczulam żeby nie szarpać się z tym na siłę. Na pewno wyciągnij też schowek będzie Ci łatwiej. Ja robiłem to na czuja nic nie urwałem i po złożeniu trzyma się kupy:) powodzenia!
Endurion
Posty: 48
Rejestracja: 15 lis 2019, 00:33
model samochodu: Kia Optima L 2018 1.7 CRDi

Re: Brzęczenie deski - przyspieszanie/duże prędkości

Post autor: Endurion »

Szymon, czy pamiętasz w ktorą stronę to odpinałeś? Do góry, czy w stronę fotela? I czy to wychodzi z tą osłoną pod drzwiami, czy to jest podzielone? Próbowałem wczoraj, ale bez skutku, boję się żeby nie urwać. A próbując zlokalizować hałas, wyszło mi właśnie tam na dole, tak jak wskazywaleś na rosyjskim forum.
Wrzucam nawet link do wideo, ale nie wiem czy ktoś kto nie wie o czym mówię to wychwyci :)
https://drive.google.com/file/d/11skBOi ... sp=sharing

I jak coś to zwykła izolacja wystarczy, czy muszę szukać gdzieś tekstylnej?
Szymon105
Posty: 60
Rejestracja: 18 mar 2021, 21:13
model samochodu: Kia Optima

Re: Brzęczenie deski - przyspieszanie/duże prędkości

Post autor: Szymon105 »

Endurion pisze: 09 sie 2021, 08:44 Szymon, czy pamiętasz w ktorą stronę to odpinałeś? Do góry, czy w stronę fotela? I czy to wychodzi z tą osłoną pod drzwiami, czy to jest podzielone? Próbowałem wczoraj, ale bez skutku, boję się żeby nie urwać. A próbując zlokalizować hałas, wyszło mi właśnie tam na dole, tak jak wskazywaleś na rosyjskim forum.
Wrzucam nawet link do wideo, ale nie wiem czy ktoś kto nie wie o czym mówię to wychwyci :)
https://drive.google.com/file/d/11skBOi ... sp=sharing

I jak coś to zwykła izolacja wystarczy, czy muszę szukać gdzieś tekstylnej?
Co do taśmy to ja stosowałem tekstylna bo taka zamówiłem, być może zwykła też da radę aby to się nie telepało w tej kostce :)
Sam demontaż, aż poszedłem do auta zobaczyć jak to było, zacząłem od maskownicy progu, (takie łączenie mniej więcej w połowie dywanika) później wziąłem się za górę. Na początku odciągałam w lewo (czyli do środa auta, wypięły się jakieś spinki) I tu najgorsza jest taka spinka/klips w szczycie tego plastiku na górze prawie że na wysokości schowka. Ruszałem tym w stronę fotela i na boki z wyczuciem aż puściło. Musisz popróbować jak masz łyżki do demontażu plastików to możesz sobie nimi pomóc. Ja to robiłem już parę miesięcy temu, ale jak wapomialem wcześniej nic się nie urwało więc na pewno dasz radę!
Endurion
Posty: 48
Rejestracja: 15 lis 2019, 00:33
model samochodu: Kia Optima L 2018 1.7 CRDi

Re: Brzęczenie deski - przyspieszanie/duże prędkości

Post autor: Endurion »

Dziękuję, poradziłem sobie :D Było sporo strachu, ale dałem radę. Twoje informacje o tym ostatnim zatrzasku na górze okazały się szczególnie pomocne, bo wiedziałem jak się z tym obchodzić. Skrzyneczka latała we wszystkie strony, zabezpieczyłem filcową podkładką pod krzesła 8-) Dodatkowo pospinałem kable, usztywniłem je. Jeszcze nie wiem czy problem udało sie wyeliminować, mam nadzieję że tak. Dziś w nocy jazda testowa.
Szymon105
Posty: 60
Rejestracja: 18 mar 2021, 21:13
model samochodu: Kia Optima

Re: Brzęczenie deski - przyspieszanie/duże prędkości

Post autor: Szymon105 »

Endurion pisze: 13 sie 2021, 10:40 Dziękuję, poradziłem sobie :D Było sporo strachu, ale dałem radę. Twoje informacje o tym ostatnim zatrzasku na górze okazały się szczególnie pomocne, bo wiedziałem jak się z tym obchodzić. Skrzyneczka latała we wszystkie strony, zabezpieczyłem filcową podkładką pod krzesła 8-) Dodatkowo pospinałem kable, usztywniłem je. Jeszcze nie wiem czy problem udało sie wyeliminować, mam nadzieję że tak. Dziś w nocy jazda testowa.
Świetnie, że Ci się udało! Ja owijalem ta skrzynkę i też ta kostkę pod maskownica przy szybie, i już nic nie stuka , puka , brzęczy przy żadnej prędkości:)
Daj znać jak po testach na drodze :)
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”