Amortyzatory adaptacyjne awaria

forum użytkowników modelu Optima
KarolRzadczyk
Posty: 50
Rejestracja: 24 gru 2018, 09:05
model samochodu: Optima GT 2017

Re: Amortyzatory adaptacyjne awaria

Post autor: KarolRzadczyk »

Tak, w moim przypadku wymiana amorka była bez sensu zmarnowany czas tylko. Niech zaczną od wiązki taniej i szybciej a dowiesz się co było winne.
Kia Optima GT 2.0 T-GDI (gravity blue)
Luceed
Posty: 44
Rejestracja: 15 sty 2020, 13:03
model samochodu: Optima SW GT 2016

Re: Amortyzatory adaptacyjne awaria

Post autor: Luceed »

jacijohn pisze: 18 sie 2020, 22:21 No 3,5 juz mi mówili ale jeszcze nie stwierdzili czy jest do wymiany . To mówisz ze czujnik ABS. I działa wszystko ok?
Kolego jak sprawa się zakończyła? Od wczoraj mam takie same objawy i nie wiem co mnie czeka.
Kia Optima SW GT
Parada
Posty: 117
Rejestracja: 15 sie 2017, 23:46
model samochodu: Optima SW 1.7
Lokalizacja: Maikammer

Re: Amortyzatory adaptacyjne awaria

Post autor: Parada »

I jak ? wiadomo co w tym temacie?

U mnie od 1k km pojawia się ten problem. Kia Kalisz otworzyła amor a od góry pełno wody i rdzy. Lewy tylni spróbują mi puścić przez gwarancję, prawy na mój koszt, chyba, że po otwarciu będzie woda...
Koszt 4600 brutto z robotą za amor, czujnik i jakieś części montażowe amortyzatora, bo są zardzewiałe.
Teraz się zastanawiam, czy w 4 letnim aucie po 75 tyś km mają prawo skończyć się amortyzatory? co prawda z 40 tyś to trasy po autostradzie w zestawie 2+3dzieci + dachbox... mimo to, nie spodziewałem się w ciągu 5 lat takich wymian.
Hamulce przód też już po wymianie, jakies 10k km.
Kia Optima SW GT Line 1,7Crdi 7DCT Pluto Brown + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(08/2017r)
KarolRzadczyk
Posty: 50
Rejestracja: 24 gru 2018, 09:05
model samochodu: Optima GT 2017

Re: Amortyzatory adaptacyjne awaria

Post autor: KarolRzadczyk »

A w GT Linie są takie same amortyzatory adaptacyjne jak w GT? U mnie wymiana amortyzatora nie pomogłą, dopiero wymiana czujnika abs. Choć ciekawe skąd ta woda u Ciebie
Kia Optima GT 2.0 T-GDI (gravity blue)
Parada
Posty: 117
Rejestracja: 15 sie 2017, 23:46
model samochodu: Optima SW 1.7
Lokalizacja: Maikammer

Re: Amortyzatory adaptacyjne awaria

Post autor: Parada »

W GT line, który był zakupiony w Niemczech również montowane były amortyzatory ECS, nie mam możliwości manualnie zmieniać ustawienia ich, natomiast auto samo dostosowuje te ustawienia do prędkości i drogi, którą jadę. Wymiana czujnika abs? Mi mówili, że tam w amortyzatorze jest jakiś czujnik, który został zalany stąd te problemy, ale czy to czujnik abs? tego nie wiem. Skąd woda - nie wiem, ale mówili, że jakiś rok temu też mieli taki przypadek i górna gumowa pokrywa nie jest szczelna i KIA o tym wie, dlatego oni ją teraz montują dodatkowo na silikon... Oby oba amortyzatory i czujniki załapały się na wymianę..
Kia Optima SW GT Line 1,7Crdi 7DCT Pluto Brown + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(08/2017r)
KarolRzadczyk
Posty: 50
Rejestracja: 24 gru 2018, 09:05
model samochodu: Optima GT 2017

Re: Amortyzatory adaptacyjne awaria

Post autor: KarolRzadczyk »

U mnie było tak, że wymienili mi amortyzator i problem po chwili wrócił, chcieli znów go wymienić ale chyba elektryk pomyślał i wymienili mi wiązek wraz z czujnikiem abs i od tej pory po problemie.
Kia Optima GT 2.0 T-GDI (gravity blue)
Luceed
Posty: 44
Rejestracja: 15 sty 2020, 13:03
model samochodu: Optima SW GT 2016

Re: Amortyzatory adaptacyjne awaria

Post autor: Luceed »

U mnie elektryk dłubał kilka godzin, poprawił styki i na razie 2 miesiące jest OK.
Kia Optima SW GT
Parada
Posty: 117
Rejestracja: 15 sie 2017, 23:46
model samochodu: Optima SW 1.7
Lokalizacja: Maikammer

Re: Amortyzatory adaptacyjne awaria

Post autor: Parada »

Tak jak wspomniałem w poprzednim poście, za 4 tys z hakiem wymienili mi oba amorki, dodatkowo uszczelnili tak aby do czujnika nie dostawała się woda. (zalana strona na gwarancję, druga strona na mój koszt).

Polecam Kia Kalisz. Chłopacy wiedzą co robią, dotrzymują terminów i danego słowa.
Kia Optima SW GT Line 1,7Crdi 7DCT Pluto Brown + Pakiet Technologiczny + Panorama Dach(08/2017r)
Luceed
Posty: 44
Rejestracja: 15 sty 2020, 13:03
model samochodu: Optima SW GT 2016

Re: Amortyzatory adaptacyjne awaria

Post autor: Luceed »

U mnie po większym deszczu problem wrócił więc amortyzator został wymieniony, niestety na mój koszt. Amortyzatory mają tylko 3 lata gwarancji, jestem ciekaw na jakiej podstawie kolega Parada miał zrobione to na gwarancji. Nie bardzo chcieli to uszczelniać więc zostało fabrycznie.
Kia Optima SW GT
alpine81
Posty: 8
Rejestracja: 08 lut 2020, 08:14
model samochodu: Kia Optima

Re: Amortyzatory adaptacyjne awaria

Post autor: alpine81 »

Po drugiej wymianie i uszczelnieniu silikonem obu tylnych amortyzatorów przez serwis w lutym 2020 do dnia dzisiejszego jest spokój. Jeżeli się to znowu rozsypie będę próbował wymienić na zwykłe amortyzatory. Może uda się jakoś oszukać komputer…
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”