Optima 2018 1.7 141KM 7DCT - "podbijanie" obrotów przy zmianie biegów

forum użytkowników modelu Optima
Goly335
Posty: 78
Rejestracja: 12 wrz 2018, 23:51

Re: Optima 2018 1.7 141KM 7DCT - "podbijanie" obrotów przy zmianie biegów

Post autor: Goly335 »

Endurion pisze: 21 gru 2020, 08:14 To co się działo dzisiaj przerosło wszelkie oczekiwania. Podbicie z 2100 do 4000 rpm i nie odpuszczało przez dłuzsza chwilę. Co nacisnąłem pedał gazu - obroty wystrzeliwały w kosmos. Tak jakby sprzęgło było non stop wciśnięte. Już nie mam siły do tego, zastanawiam się co robić, czy męczyć się z tym samym serwisem, czy próbować gdzie indziej, ale w Łodzi już nie mam specjalnie nikogo innego do wyboru, zostaje mi Wrocek albo Warszawa. Tak zdenerwowany chyba jeszcze nie byłem...
Reklamuj naprawę - przyoszczędzili na pakiecie sprzęgieł, który na 99% jest do wymiany.
Endurion
Posty: 48
Rejestracja: 15 lis 2019, 00:33
model samochodu: Kia Optima L 2018 1.7 CRDi

Re: Optima 2018 1.7 141KM 7DCT - "podbijanie" obrotów przy zmianie biegów

Post autor: Endurion »

Jestem umówiony na zostawienie samochodu w przerwie międzyświatecznej. Ale zaslaniają sie procedurami - póki nie odtworzą problemu, ponoć nic nie zrobią.
Dla ciekawych, filmik z sytuacji która wystąpiła później, już nie było tak źle, no ale..
https://www.youtube.com/watch?v=-ryNBFk02RE
Endurion
Posty: 48
Rejestracja: 15 lis 2019, 00:33
model samochodu: Kia Optima L 2018 1.7 CRDi

Re: Optima 2018 1.7 141KM 7DCT - "podbijanie" obrotów przy zmianie biegów

Post autor: Endurion »

Dzień dobry,
samochód w poniedziałek zostawiłem po raz kolejny. Nie wiedzą o co chodzi (albo udają głupich) i będą szukać. Dostali ode mnie konkretne instrukcje wywołania problemu. Ciekawy jestem, czy się pofatygują czy będą myślec bez końca. @kon, czy Ty już byłeś w ASO? Masz jakies informacje?
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Optima 2018 1.7 141KM 7DCT - "podbijanie" obrotów przy zmianie biegów

Post autor: kon »

Szkoda szczempić ryja...
ASO oczywiście po diagnostyce oraz jeździe próbnej nie stwierdziło nieprawidłowości.
Oczywiście fakt, że problem zgłaszany jest kolejny raz oraz że sprzęgła były już wymieniane nie jest dla nich żadnym powodem żeby zrobić cokolwiek więcej. Absolutnie, zrobić tylko tyle ile musimy. Nic więcej.
Jak to sami stwierdzili - dla nich to najlepiej by było, jakby się zapaliła jakaś kontrolka, bo wtedy przynajmniej wiedzieliby co się dzieje. W skrócie: jeździć dopóki się nie rozpadnie i przywieźć auto na lawecie.
Nawet jazda próbna była taaaaka długa, że licznik w samochodzie nie drgnął nawet o kilometr. Po zgłoszeniu tego telefonicznie zaraz po wyjeździe z serwisu, nie spowodowało to żadnej refleksji u doradcy. Refleksji, że coś chyba poszło nie tak w relacji klient-serwis.
Profesjonalizm pełną gębą. Za to kocham Kie.
lukaszz
Posty: 191
Rejestracja: 01 lut 2019, 21:21

Re: Optima 2018 1.7 141KM 7DCT - "podbijanie" obrotów przy zmianie biegów

Post autor: lukaszz »

Pocieszę Cię i zasmucę jednocześnie - nie tylko serwis KIA tak ma ;)
Kia Optima 1.6 T-GDI GT Line +TECH
Endurion
Posty: 48
Rejestracja: 15 lis 2019, 00:33
model samochodu: Kia Optima L 2018 1.7 CRDi

Re: Optima 2018 1.7 141KM 7DCT - "podbijanie" obrotów przy zmianie biegów

Post autor: Endurion »

Ja ciekawy jestem, czy pojadą na trasę - zobowiązali się rzeczywiście pojechać. Zalałem auto do pełna, będę widział czy gdzieś byli. Jutro mija tydzień, zastanawiam się czy się coś odzywać, czy czekać. Ale nie brzmi to wszystko optymistycznie. Ech...
Endurion
Posty: 48
Rejestracja: 15 lis 2019, 00:33
model samochodu: Kia Optima L 2018 1.7 CRDi

Re: Optima 2018 1.7 141KM 7DCT - "podbijanie" obrotów przy zmianie biegów

Post autor: Endurion »

Robię aktualizację tematu: wczoraj minęły 3 tygodnie jak zostawiłem samochód, rozmawialiśmy dość dlugo z doradcą, który przepraszał mnie wielokrotnie, ale... problemu nie znaleźli. Zrobili trasę według moich wytycznych (łącznie ok. 300km) z wykresem sprzęgieł, sprawdzali czujniki, sondy - nic. Ostatnie co nam zostało to wspólna przejażdżka - założyłem, że mnie się uda problem wywołać. Jeśli nie, to chyba trzeba będzie jeździć aż do lawety.

EDIT: Rozmawiałem też z jednym z polecanych na grupach serwisów - odmówili podjęcia się diagnostyki. To wszystko zaczyna się już robić kuriozalne.
adamr1984
Posty: 53
Rejestracja: 31 sie 2020, 12:26
model samochodu: Optima JF, 1.7 CRDI

Re: Optima 2018 1.7 141KM 7DCT - "podbijanie" obrotów przy zmianie biegów

Post autor: adamr1984 »

Podbijania obrotów na jednym biegu u siebie nie zaobserwowałem. Moim zdaniem ze skrzynią nie dzieje się nic złego (rusza płynnie, nie poszarpuje itd). przebieg już ponad 52 tyś ale to co mnie dziwi to jakby spóźniona reakcja na przyspieszanie. Uściślając jadę sobie powiedzmy 130km/h na tempomacie a więc 7 bieg i chcę wyprzedzić - całe wyprzedzanie odbywa się na 7 biegu - zmieniam z powrotem pas na właściwy, puszczam gaz, samochód wraca do ustalonej prędkości i dopiero wtedy w międzyczasie jakby sterownik skrzyni się zorientował, że ktoś gaz wciskał, zmienia bieg na 6,5 a więc obroty lecą w górę. Sytuacja trwa może z 10 sekund, po czym do sterownika dociera, że już po ptakach i wraca 6-7.
Jak się domyślam ten typ tak ma?
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Optima 2018 1.7 141KM 7DCT - "podbijanie" obrotów przy zmianie biegów

Post autor: kon »

U mnie też tempomat działa fatalnie. Każdy zjazd/podjazd pod wzniesienie to zmiana prędkości nawet +/-10km/h i długi powrót do zadanej wartości. Dotknięcie gazu tak samo. Często nawet samo włączenie tempomatu i puszczenie gazu to spadek prędkości i dopiero po kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu sekundach ślamazarne wyrównanie do właściwej.
Czasem też mam paniczne redukcje, ale tylko na podjazdach.
adamr1984
Posty: 53
Rejestracja: 31 sie 2020, 12:26
model samochodu: Optima JF, 1.7 CRDI

Re: Optima 2018 1.7 141KM 7DCT - "podbijanie" obrotów przy zmianie biegów

Post autor: adamr1984 »

Jakby nie patrzeć to nie hydrokinetyk tylko w zasadzie manual ze sterowaniem elektronicznym więc działa tak jakbyś to zrobił ręką i nogą. Osobiście jeśli muszę gdzieś faktycznie podjechać pod większą górkę to blokuje na "manualu" niższy bieg żeby nie obciążać sprzęgieł. Na tempomacie wszak nie jeździmy w górach a takie normalne wzniesienia tras to jakoś nie zauważyłem żeby głupiał. Jedyne co mnie śmieszy to właśnie ta opóźniona reakcja na krótkotrwałe przyśpieszenie "nogą" mając ustawiony tempomat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”