Optima 2018 1.7 141KM 7DCT - "podbijanie" obrotów przy zmianie biegów

forum użytkowników modelu Optima
Robsoon
Posty: 5
Rejestracja: 13 paź 2020, 11:10
model samochodu: Kia Optima L 2017 1.7 CRDi 7DCT

Re: Optima 2018 1.7 141KM 7DCT - "podbijanie" obrotów przy zmianie biegów

Post autor: Robsoon »

Gdyby ktoś miał podobny problem to byłem na weryfikacji w aso, będzie wymiana sprzęgieł na gwarancji.
Endurion
Posty: 48
Rejestracja: 15 lis 2019, 00:33
model samochodu: Kia Optima L 2018 1.7 CRDi

Re: Optima 2018 1.7 141KM 7DCT - "podbijanie" obrotów przy zmianie biegów

Post autor: Endurion »

Zazdroszczę :)
U mnie temat tak "na poważnie" wlecze się od miesiaca.
1. Przegląd na 60k, zgłoszenie, pomiary wskazały na wibrację sprzęgieł, "robimy na gwarancji"
2. Kilka dni później telefon, "potrzebujemy dodatkowych pomiarów"
3. Pomiary na nic nie wskazują ale wysyłamy do KMP
4. 3 tygodnie ciszy. Dwa dni próbowałem się dobić. Dobilem się. Odrzucenie przez gwaranta ale możemy rozebrac i sprawdzić a potem się uśmiechać do gwaranta. Ale nie mamy wolnego auta zastępczego. Trzeba czekać.

Czy to rozbiorą, porobią fotki i złożą, czy będą czekać - nie dowiedziałem się.
Robsoon
Posty: 5
Rejestracja: 13 paź 2020, 11:10
model samochodu: Kia Optima L 2017 1.7 CRDi 7DCT

Re: Optima 2018 1.7 141KM 7DCT - "podbijanie" obrotów przy zmianie biegów

Post autor: Robsoon »

No to faktycznie nie wygląda to ciekawie..
Dla odmiany u mnie wszystko poszło bardzo sprawnie. Na weryfikacji byłem w środę w zeszłym tygodniu, auto wstawiłem o 8 rano, o 14 telefon że można odbierać. Równo po tygodniu (czyli wczoraj) dostałem telefon że jest pozytywna decyzja z KMP i będą wymieniać oba sprzęgła i koło dwumasowe. Części zamówili już wczoraj więc wymiana prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Mam nadzieję że załatwi to sprawę, bo wydaje mi się, że z dnia na dzień przy ruszaniu szarpie coraz bardziej, a oprócz tego jest coraz więcej sytuacji w których skrzynia jakby się "gubi" i nie wie co zrobić.
Endurion
Posty: 48
Rejestracja: 15 lis 2019, 00:33
model samochodu: Kia Optima L 2018 1.7 CRDi

Re: Optima 2018 1.7 141KM 7DCT - "podbijanie" obrotów przy zmianie biegów

Post autor: Endurion »

A co Ci robili na tej weryfikacji tyle czasu? Rozbierali? Wydaje się za szybko. Pomiary za to trwają dużo krócej. A, i jaki masz przebieg?
Ja w poniedziałek zostawiam auto, nie wiem w sumie na jak długo, zagwarantowano mi auto zastępcze. Ciekawe czy w tym roku się ten temat skończy.
Robsoon
Posty: 5
Rejestracja: 13 paź 2020, 11:10
model samochodu: Kia Optima L 2017 1.7 CRDi 7DCT

Re: Optima 2018 1.7 141KM 7DCT - "podbijanie" obrotów przy zmianie biegów

Post autor: Robsoon »

Raczej nic nie rozbierali, z tego co kojarzę to mieli tylko podpiąć auto pod kompa i przeprowadzić jakaś "procedurę testową" która trwa kilka godzin. No i oprócz tego oczywiście jazda testowa, myślałem że będę mógł pojechać z pracownikiem serwisu żeby przekazać swoje uwagi, ale widocznie ze względu na okres w jakim teraz jesteśmy nic takiego nie zaproponowali. Przebieg w tej chwili to 94k km.
Endurion
Posty: 48
Rejestracja: 15 lis 2019, 00:33
model samochodu: Kia Optima L 2018 1.7 CRDi

Re: Optima 2018 1.7 141KM 7DCT - "podbijanie" obrotów przy zmianie biegów

Post autor: Endurion »

U mnie temat stoi w martwym punkcie...
W poniedziałek minęły dwa tygodnie jak zostawiłem auto, mieli rozbierać, zero kontaktu. Dzisiaj się w końcu dodzwoniłem po wielu próbach, okazuje się że auto nie jest rozebrane i robią kolejne pomiary. Dlaczego nie rozebrali? Bo za duże ryzyko że centrala za to nie zwróci w razie odmowy :)
I podobno bujają się z kolejnymi wykresami i innymi dziwnymi testami, podobno wysłali już 7. pomiar i czekają na kolejne wieści. Ech...
Endurion
Posty: 48
Rejestracja: 15 lis 2019, 00:33
model samochodu: Kia Optima L 2018 1.7 CRDi

Re: Optima 2018 1.7 141KM 7DCT - "podbijanie" obrotów przy zmianie biegów

Post autor: Endurion »

UPDATE: podobno padło koło dwumasowe. Jest zgoda na wymianę. Ale czy to rozwiąże problemy? Trochę w to wątpię... Podbijanie obrotów to chyba problem sprzęgieł niż dwumasy...
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Optima 2018 1.7 141KM 7DCT - "podbijanie" obrotów przy zmianie biegów

Post autor: kon »

kon pisze: 21 maja 2020, 16:17 ALLELUJA!!!

Jest postęp. Po 10 miesiącach i 45tys km od pierwszych objawów, udało się popchnąć temat mojego ślizgającego sprzęgła do przodu.
Euro-Kas w Katowicach, po wielu jazdach testowych i drobnych ;) moich naciskach w końcu zdecydował, że demontuje skrzynię. Póki co, z krótkiej rozmowy telefonicznej wiem tyle że jest wyraźna różnica w zużyciu sprzegieł. Są też jakieś wytarcia na docisku. Póki co nie dopytywałem o szczegóły, więc to co tu pisze to tak z pobieżnej rozmowy.
W każdym razie zamówiony został komplet sprzęgła, docisku i chyba koła. W przyszłym tygodniu samochód ma być składany.
Update:
Po przejechaniu około 30tys po zmianie kompletu sprzęgła, problemy ze sporadycznym poślizgiem sprzęgła na biegach nieparzystych tryumfalnie powrócił!
Objawy są identyczne, póki co stosunkowo rzadko występują, ale za to poślizgu są spektakularne.
Dokładnie tyle samo przejechało fabryczne sprzęgło.
Wniosek z tego prosty (i tak typowałem jeszcze przed pierwszą naprawą): problemem nie jest sprzęgło samo w sobie, tylko jego sterowanie.
W serwisie już na pewno cieszą się na myśl o mojej wizycie.
Endurion
Posty: 48
Rejestracja: 15 lis 2019, 00:33
model samochodu: Kia Optima L 2018 1.7 CRDi

Re: Optima 2018 1.7 141KM 7DCT - "podbijanie" obrotów przy zmianie biegów

Post autor: Endurion »

To i ja robię Update.
Po 5 tygodniach auta na serwisie (!) wymieniony został dwumas. Czuć, że tamten musiał być walnięty, wibracje (które wtedy wydawały sie naturalne) kompletnie zniknęły, jest przyjemniej, płynniej. Natomiast czy to pomogło na problem z obrotami? Nie jestem przekonany. Wydaje mi się, że widziałem na przestrzeni 300km 2 poślizgi, ale jakby mniej spektakularne niż wcześniej. Będe jeszcze obserwował, ale wydaje mi sie że szybko do nich wrócę. Nie odpuszczę tego.
Endurion
Posty: 48
Rejestracja: 15 lis 2019, 00:33
model samochodu: Kia Optima L 2018 1.7 CRDi

Re: Optima 2018 1.7 141KM 7DCT - "podbijanie" obrotów przy zmianie biegów

Post autor: Endurion »

To co się działo dzisiaj przerosło wszelkie oczekiwania. Podbicie z 2100 do 4000 rpm i nie odpuszczało przez dłuzsza chwilę. Co nacisnąłem pedał gazu - obroty wystrzeliwały w kosmos. Tak jakby sprzęgło było non stop wciśnięte. Już nie mam siły do tego, zastanawiam się co robić, czy męczyć się z tym samym serwisem, czy próbować gdzie indziej, ale w Łodzi już nie mam specjalnie nikogo innego do wyboru, zostaje mi Wrocek albo Warszawa. Tak zdenerwowany chyba jeszcze nie byłem...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”