Odbieranie samochodu - na co zwrócić uwagę?

forum użytkowników modelu Optima
Kuker
Posty: 29
Rejestracja: 08 wrz 2019, 20:41
model samochodu: Optima Sedan L + NAV

Odbieranie samochodu - na co zwrócić uwagę?

Post autor: Kuker »

Cześć!
Wkrótce (połowa listopada) przyjdzie również na mnie pora i odbiorę swoją Optimę 1.6 T-GDI L w automacie :) .
Zaczytuje się w to forum od miesiąca i męczą mnie dwie rzeczy:
  • źle ustawione światła LED
  • szarpiąca skrzynia
Czy podczas odbioru samochodu powinienem na to zwrócić uwagę? Czy są jeszcze jakieś aspekty na które powinienem od razu zwrócić uwagę?
Jest to pierwszy nowy samochód który będę odbierać, więc jeśli macie jeszcze jakieś rady to z chęcią je przeczytam.

Pozdrawiam
Kia Optima 2019 Sedan, L + NAV
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Odbieranie samochodu - na co zwrócić uwagę?

Post autor: Eryk93 »

Sam odbiór samochodu nie przewiduje chyba jazdy próbnej :D
Bierz ze sobą czujnik lakieru pomierz go od dołu do góry w każdym miejscu, sprawdź lakier czy nie ma otarć i jakichkolwiek innych wad fabrycznych. Sprawdź przyciski na kierownicy, na klimatroniku, szyby elektryczne, poziom wszystkich płynów eksploatacyjnych, czy wszystkie światła/żarówki świecą, sprawdź czy wszystkie nalepki masz zerwane w środku.
Poza tym masz sporo checklist na necie jeśli chodzi o rzeczy podstawowe.
mjrPit
Posty: 61
Rejestracja: 26 maja 2019, 21:45
model samochodu: Optima SW 1,6 T-GDI

Re: Odbieranie samochodu - na co zwrócić uwagę?

Post autor: mjrPit »

Poproś żeby przed wydaniem samochodu:
wgrali najnowszy soft do samochodu (skrzynia biegów + silnik)
wgrali najnowszą wersję nawigacji
podpięli interfejs diagnostyczny do kompa i sprawdzili jaki masz tryb świateł - powinien być Europa bi-funkcja a nie Europa - 4 żarówki
obniżyli ciśnienie w oponach do prawidłowego a nie transportowego (za wysokiego)
Sprawdź wzrokowo lakier czy nie ma zacieków, zatopionych paprochów, otarć itp. oraz felgi czy nie mają otarć i opony czy nie mają bąbli i widocznych uszkodzeń. u mnie np. spasowanie spoilera na klapie bagażnika było nierówne (z jednej strony przylegał równo z krawędzią szyby a w z drugiej krawędź szyby lekko wystawała poza spoiler). Najlepiej wziąć ze sobą pryncypialnego ale znającego nieco temat kumpla lub właściwie nastawić żonę - kobieta wszystko znajdzie, pytanie ile czasu przeznaczysz na odbiór auta :lol:
Kuker
Posty: 29
Rejestracja: 08 wrz 2019, 20:41
model samochodu: Optima Sedan L + NAV

Re: Odbieranie samochodu - na co zwrócić uwagę?

Post autor: Kuker »

Dziękuję bardzo za odpowiedzi! Szczerze mówiąc spodziewałem się, że nie za wiele rzeczy przy samym odbiorze będę miał do zrobienia - a tu proszę :).
Idąc za waszymi radami popytam znajomych czy ktoś się zna na takich rzeczach i zabiorę go ze sobą na odebranie samochodu.
Co do czasu przeznaczonego na odbiór - nawet cały dzień z chęcią przeznaczę - byle by potem się nie denerwować :)

Jeśli ktoś coś jeszcze by chciał dopisać - gorąco zachęcam!
Kia Optima 2019 Sedan, L + NAV
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Odbieranie samochodu - na co zwrócić uwagę?

Post autor: Piotrek »

Zrób sobie wydruk z forum albo zdjęcie z tematu "wersje oprogramowania". Będziesz tam miał najnowszą dostepną wersję dla optimy. Daję Ci 90% szansy, że w czasie przeglądu zerowego nie zostanie wgrana najnowsza wersja softu.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
mjrPit
Posty: 61
Rejestracja: 26 maja 2019, 21:45
model samochodu: Optima SW 1,6 T-GDI

Re: Odbieranie samochodu - na co zwrócić uwagę?

Post autor: mjrPit »

Takie czasy, że nie wiesz co kupujesz nawet prosto z salonu. Kuzyn pracował w salonie VW przy wydawaniu nowych aut, klient miał odebrać nowe Polo więc przygotował auto, zdjął wszystkie zabezpieczenia folie itp, wjechał na myjnie przy serwisie, gdy wyjeżdżał zerwała się brama i spadła na maskę wgniatając ją. Co tu zrobić? klient dziś ma odebrać nowe auto a tu taki zonk, dokumenty wydane tablice przykręcone więc auta nie zamienią, szef nie myślał długo - na zapleczu salonu czekał do odbioru za kilka dni taki sam samochód, kazał przełożyć maskę a uszkodzoną naprawić i założyć do tamtego samochodu. Na forum też mamy kolegę który kupił nową Optimę z przebiegiem 20 km i paprochami zatopionymi w lakierze - jak nic była uszkodzona w transporcie i niefachowo naprawiana.
PabloPL
Posty: 92
Rejestracja: 10 lis 2019, 11:34
model samochodu: Kia Optima MY19, 1.6 T-GDI, 7DCT

Re: Odbieranie samochodu - na co zwrócić uwagę?

Post autor: PabloPL »

mjrPit pisze: 14 paź 2019, 21:58 Poproś żeby przed wydaniem samochodu:
wgrali najnowszy soft do samochodu (skrzynia biegów + silnik)
wgrali najnowszą wersję nawigacji
Dziś mi sprzedawca powiedział, że takie luksusy to tylko w Erze😉 Oni soft aktualizują tylko jak jest jakaś kampania naprawiania wadliwych egzemplarzy. A jak nic się nie dzieje w aucie to mimo że mają nowszy soft to nie wgrywają 😕
Ankieta: viewtopic.php?f=21&t=3492
Optima Sedan MY19, 1.6 T-GDI, L+NAV, biała perła
PabloPL
Posty: 92
Rejestracja: 10 lis 2019, 11:34
model samochodu: Kia Optima MY19, 1.6 T-GDI, 7DCT

Re: Odbieranie samochodu - na co zwrócić uwagę?

Post autor: PabloPL »

Kuker pisze: 15 paź 2019, 21:55 Dziękuję bardzo za odpowiedzi! Szczerze mówiąc spodziewałem się, że nie za wiele rzeczy przy samym odbiorze będę miał do zrobienia - a tu proszę :).
Idąc za waszymi radami popytam znajomych czy ktoś się zna na takich rzeczach i zabiorę go ze sobą na odebranie samochodu.
Co do czasu przeznaczonego na odbiór - nawet cały dzień z chęcią przeznaczę - byle by potem się nie denerwować :)

Jeśli ktoś coś jeszcze by chciał dopisać - gorąco zachęcam!
To ile zajął odbiór auta i jaką check-listę miałeś?
Wgrali Ci najnowszy soft do skrzyni/silnika/navi ?
Pochwalili się co zrobili w ramach przeglądu zerowego?
Ankieta: viewtopic.php?f=21&t=3492
Optima Sedan MY19, 1.6 T-GDI, L+NAV, biała perła
Kuker
Posty: 29
Rejestracja: 08 wrz 2019, 20:41
model samochodu: Optima Sedan L + NAV

Re: Odbieranie samochodu - na co zwrócić uwagę?

Post autor: Kuker »

Odbiór koło dwóch godzin, sprzedawca pokazywał każda funkcje możliwa w samochodzie. Trochę się gubil bo czasem opowiadał o funkcjach z wersji z pakietem tech (asystent świateł drogowych) a ja mam tylko NAV.
Co do przeglądu zerowego to dostałem informację że wszystko o co prosiłem zostało zrobione, innych dodatkowych rzeczy chyba nie robili
Kia Optima 2019 Sedan, L + NAV
mjrPit
Posty: 61
Rejestracja: 26 maja 2019, 21:45
model samochodu: Optima SW 1,6 T-GDI

Re: Odbieranie samochodu - na co zwrócić uwagę?

Post autor: mjrPit »

PabloPL pisze: 16 lis 2019, 18:35
mjrPit pisze: 14 paź 2019, 21:58 Poproś żeby przed wydaniem samochodu:
wgrali najnowszy soft do samochodu (skrzynia biegów + silnik)
wgrali najnowszą wersję nawigacji
Dziś mi sprzedawca powiedział, że takie luksusy to tylko w Erze😉 Oni soft aktualizują tylko jak jest jakaś kampania naprawiania wadliwych egzemplarzy. A jak nic się nie dzieje w aucie to mimo że mają nowszy soft to nie wgrywają 😕
ale jaja, co to za salon? :shock: jak będzie ankieta po zakupie auta to szczerze wygarnij jak Cię potraktowali, zaraz się okaże że takie luksusy to tylko w KIA - będą mieli na karku plany naprawcze z centrali KIA. W Długołęce koło Wrocławia poprosiłem żeby przy okazji jak będę u nich poprawiał światła wgrali mi nowe oprogramowanie nawigacji, soft silnika i skrzyni biegów i wszystko zrobili bez marudzenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”