Auto hold nie działa

forum użytkowników modelu Optima
Muerte80
Posty: 2
Rejestracja: 02 paź 2019, 17:44
model samochodu: Optima

Auto hold nie działa

Post autor: Muerte80 »

Witam.
Jestem posiadaczem Kia optima 2014 lift.
Włączam auto hold ikona swieci na biało, włączam "d" i jadę po chwili staje i kontrolka nie robi się zielona. Gdy puszczę hamulec auto rusza. Próbowałem włączać auto hold na hamulcu, na d na r na p i nie działa. Nie wiem może robię coś źle lub jakieś inne ustawienia trzeba poprawić. Proszę o pomoc.
coy
Posty: 68
Rejestracja: 29 wrz 2019, 12:48
model samochodu: Optima Kombi 1.6 T-GDI 7DCT GT Line +TEC+SRF+MET+PANO

Re: Auto hold nie działa

Post autor: coy »

Muerte80 pisze: 02 paź 2019, 17:57 Witam.
Jestem posiadaczem Kia optima 2014 lift.
Włączam auto hold ikona swieci na biało, włączam "d" i jadę po chwili staje i kontrolka nie robi się zielona. Gdy puszczę hamulec auto rusza. Próbowałem włączać auto hold na hamulcu, na d na r na p i nie działa. Nie wiem może robię coś źle lub jakieś inne ustawienia trzeba poprawić. Proszę o pomoc.
A ten hamulec jak już stoisz to dociskasz troszkę mocniej?? U mnie jak lekko trzymam hamulec to też nie zaskakuje ale docisnę i zaraz ikona jest zielona.
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Auto hold nie działa

Post autor: zetek »

Spróbuj jak kolega. Jeżeli to działa tylko przy większym naciśnięciu to jest coś nie tak. Ja wcale mocno nie muszę. Proponuję pod komputer. Jeżeli brak błędów to sprawdzić w odczytach jakie ciśnienie w układzie. Jak słabe to wymienił bym płyn hamulcowy ( ja wymieniam co 2 lata ).
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Auto hold nie działa

Post autor: FISH »

Zgoda z coy.
1. Lekkie naciskanie hamulca NIE uruchamia AUTO HOLD. Trzeba wcisnąć pedał nieco mocniej.
2. AUTO HOLD nie działa na wstecznym.
3. AUTO HOLD działa tylko jeżeli auto zatrzyma się do zera i nadal trzymamy nogę na pedale hamulca (z uwzględnieniem punktu 1).
Pozdrawiam.
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
Muerte80
Posty: 2
Rejestracja: 02 paź 2019, 17:44
model samochodu: Optima

Re: Auto hold nie działa

Post autor: Muerte80 »

Postępowałem tak jak radziliście. Docisnąłem pedał do podłogi i nie zadziałał. Czekam mnie wizyta u mechanika.
McGregor2020
Posty: 12
Rejestracja: 01 mar 2022, 19:21
model samochodu: KIA Optima 2,0 Hybryd FULL
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Auto hold nie działa

Post autor: McGregor2020 »

I jak kolego udało Ci się dojść co było nie tak ?
U mnie jest tak samo zapala się tylko biały komunikat może też robię coś nie tak. Autko mam dopiero od 2 tygodni
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”