Awarie w Optimie

forum użytkowników modelu Optima
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Awarie w Optimie

Post autor: Piotrek »

Przepraszam bardzo, miałem francuza przez 2 lata, zrobiłem nim 120k km i z rzeczy francuskich padły mi trzy amortyzatory i końcówka drążka stabilizatora. Cała reszta (o której pisałem w innym wątku) to był produkt niemiecki (a konkretnie dzieło BMW).
Wcześniej miałem dwa inne francuzy i też z elektroniki (poza radiem) i zamkiem klapy bagażnika nie zepsuło mi się nic, więc złego słowa o francuzach powiedzieć nie mogę :)
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Awarie w Optimie

Post autor: kon »

Fonsitio pisze: 11 paź 2019, 09:59.. I uwaga tu najciekawsze... cześć ta jest bardzo trudno dostępna i czas oczekiwania na nią może wynieść od kilku do nawet kilkunastu tygodni :!:
Witamy w świecie KIA.
Ja czekam na podkładkę żelowa pod czujnik deszczu od 3,5 miesiąca (od wymiany rozbite szyby). Najgorsze jest to, że nadal nie wiadomo kiedy będzie, a serwis ma to w dupie. Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobisz...
I tak już będzie prawie 20tys km bez automatycznych wycieraczek.
HubertC
Posty: 127
Rejestracja: 21 cze 2019, 12:06
model samochodu: Kia optima

Re: Awarie w Optimie

Post autor: HubertC »

Mam do Was pytanie. Czy u kogoś taki objaw występuje i co mu ewentualnie powiedziano w serwisie, czy coś zrobiono Przy pracy silnika i włączonej klimatyzacji co raz słychać dźwięki przypominające szmery, tarcie, przelewanie i obroty przerywane jakby wentylatora. Wygląda mi to na kompresor i wentylator klimatyzacji, bo dźwięki ustają po wyłączeniu klimatyzacji. Przy czym klimatyzacja pracuje cały czas poprawnie. Ktoś ma jakieś takie dziwne odgłosy dźwięki i wie co to może być i czy trzeba z tym zrobić, czy tak może być.
ziomek
Posty: 50
Rejestracja: 07 lut 2017, 22:52
model samochodu: Optima SW 2017 2.0 Pb L+Nav (AT) Snow White Pearl

Re: Awarie w Optimie

Post autor: ziomek »

Też mam te dźwięki... jak by piszczało coś na rolkach / łożyskach wentylatora... i towarzyszy temu bulgotanie. Jak wyłaczę nadmuch to po sekundzie / dwóch nastaje błoga cisza.
Mam wrażenie że bardziej to słychać przy niskich temp.
Nie mam pojęcia co to, ale jak ogarniesz to podziel się informacją 😁
Optima SW 2017 2.0 Pb L+Nav (AT) Snow White Pearl
Łukasz555
Posty: 189
Rejestracja: 16 wrz 2019, 19:02
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Awarie w Optimie

Post autor: Łukasz555 »

Mam podobnie w Auris, takie dziwne odgłosy które ustają po wyłączeniu AC. Raz są raz nie ma, klima chłodzi bardzo dobrze, a że gwarancji już nie mam to tak jeżdżę już 4 rok z tym i specjalnie się nie przejmuję, nie jest to jakoś bardzo uciążliwe, podczas jazdy 60+ praktycznie nie słyszalne
Kia Optima 1.6 t-gdi 7DCT Czarne Kombi w M-ce
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Awarie w Optimie

Post autor: zetek »

Oczywiście na odległości nie da się stwierdzić, ale wygląda na mała ilość czynnika co bardziej objawia się w chłodne dni.
Haggard
Posty: 73
Rejestracja: 18 cze 2018, 23:05

Re: Awarie w Optimie

Post autor: Haggard »

Ja z kolei mam tak w rocznym Civicu. Takie jakby świergotanie wtedy, gdy na zewnątrz nie jest bardzo ciepło i klima nie musi mocno pracować. Pytałem w ASO i problem jest im znany i nawet wymieniali jakąś przyczynę (coś z wężykiem chyba), ale ostatecznie akurat jak moje auto u nich było nie stwierdzili tego. Na razie olałem temat, zwykle zagłusza to muzyka. Podobnie jak u Was klima działa bez zastrzeżeń. W sumie dokładnie to samo miałem w Insignii. Też przypuszczałem, że to kompresor i że może soft głupieje, jak różnica temperatur nie jest odpowiednio duża i uruchamia kompresor, po czym go wyłącza i stąd przerywany charakter tego odgłosu, ale pewnie się myliłem.
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Awarie w Optimie

Post autor: Piotrek »

No i dopadła mnie pierwsza awaria w optimie. Po 87k km padły styki przy rozruszniku co objawiło sie tym, że samochód odmówił odpalenia. Wymiana styków odbyła się na gwarancji - przejażdżka lawetą plus jeden dzień czekania na samochód i po sprawie.

Awaria objawia sie podobnie jak rozładowany akumulator - coś cyknęło pod maską i tyle, podpięcie pod drugie źródło prądu niestety nie pomogło.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
optima12
Posty: 163
Rejestracja: 21 paź 2018, 08:22
model samochodu: OPTIMA 2012 2.0 Pb

Re: Awarie w Optimie

Post autor: optima12 »

Problemy z odpalaniem przy ok 100 tyś. km walka z serwisem nie widzą problemu. Nagrywałem każde odpalanie silnika i wysłałem im filmiki dopiero wtedy zabrali się do roboty. Pismo do kia bo kończyła się gwarancja i naprawili w jeden dzień. Okazało się że przerywał imobilaizer. Po gwarancji pewnie by mnie skasowali w serwisie i naprawili.
Kia Optima 2012r. "L" Sedan 2.0 Pb Automat
murgal
Posty: 189
Rejestracja: 13 maja 2019, 09:12
model samochodu: Ceed GT 2019

Re: Awarie w Optimie

Post autor: murgal »

Haggard pisze: 16 paź 2019, 17:34 Ja z kolei mam tak w rocznym Civicu. Takie jakby świergotanie wtedy, gdy na zewnątrz nie jest bardzo ciepło i klima nie musi mocno pracować. Pytałem w ASO i problem jest im znany i nawet wymieniali jakąś przyczynę (coś z wężykiem chyba), ale ostatecznie akurat jak moje auto u nich było nie stwierdzili tego. Na razie olałem temat, zwykle zagłusza to muzyka. Podobnie jak u Was klima działa bez zastrzeżeń. W sumie dokładnie to samo miałem w Insignii. Też przypuszczałem, że to kompresor i że może soft głupieje, jak różnica temperatur nie jest odpowiednio duża i uruchamia kompresor, po czym go wyłącza i stąd przerywany charakter tego odgłosu, ale pewnie się myliłem.
Kolego, też miałem Civica 2019, ten sam problem. Wyminili wężyk, potem wymienili całą chłodnice klimatyzacji - bo ona przecieka, ubywa czynnika i tak świergocze. Polecam Krężel Kraków, ogarniają temat mocno i bezproblemowo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”