Aktualizacja map

forum użytkowników modelu Optima
coy
Posty: 68
Rejestracja: 29 wrz 2019, 12:48
model samochodu: Optima Kombi 1.6 T-GDI 7DCT GT Line +TEC+SRF+MET+PANO

Re: Aktualizacja map

Post autor: coy »

Numerki te same co w poście:

autor: bartreks » 06 mar 2020, 10:32 (strona 3)

Widać aktualizacja była bardzo szybko :-)
schnapsik
Posty: 66
Rejestracja: 28 sie 2019, 20:43
model samochodu: Kia Optima SW 1.7 CRDi

Re: Aktualizacja map

Post autor: schnapsik »

którą właściwie generacje softu ma KIA Optima JF z 2017 roku, bo już sam nie wiem ?
Przecież JF przed i po 2017 miało taką samą nawigację, dopiero MY20 dostało nową.
Albo inaczej idzie to podejrzeć w aucie ? W menu nawigacji ?
maps.PNG
maps.PNG (51.44 KiB) Przejrzano 3364 razy
Awatar użytkownika
Cris G.
Posty: 25
Rejestracja: 18 lut 2020, 21:20
model samochodu: KIA Optima JF MY19 1.6 T-GDI Sedan GT-Line

Re: Aktualizacja map

Post autor: Cris G. »

Witam,
Dziś aktualizowałem nawigację (wraz z całym systemem info-rozrywki) w modelu Optima JF MY19 (wersja z kartą pamięci) i otrzymałem oprogramowanie w wersji jak niżej:

Wersja oprogramowania: JF_PE.EUR.SOP.007.1.191209.STD_M
Wersja firmware: JF_PE.EUR.0.5.354.191120.MICOM
Wersja nawigacji: STD_AVN_MID.EUR.KMC.191119.65ddd9e
Wersja mapy: EUR.12.41.47.551.101.3(D.F9)
Wersja oprogramowania MKBD: 1.6

Pracownik serwisu poinformował mnie że poprawka do tegorocznego wydania firmware nie dotyczy wszystkich wersji tzw. "Gen".
Tak jak jeden z moich przedmówców potwierdzam, że najnowsza wersja systemu wprowadza następujące nowości, które udało mi się zaobserwować:
1. Możliwość wybrania jednego z 3 motywów kolorystycznych oprogramowania;
2. Dodano bieżącą prędkość pojazdu na ekranie mapy;
3. Dodano możliwość informowania o fotoradarach (wymaga aktywacji w ustawieniach przez użytkownika);
4. Dodano tabelę konfiguracji zależności powiększenia mapy w zależności od bieżącej prędkości pojazdu (wcześniej tego nie widziałem);
5. Dodano możliwość wyświetlania wskazówek nawigacji na pasku górnym po przełączeniu ekranu z map na inne np.: radio;
6. W "Informacjach systemowych" teraz podawany jest model nawigacji. W moim przypadku to JFDS.S5ALN.EU;

W KIA Interbis taką czynność można wykonać bez specjalnego umawiania się (brak zajmowanego stanowiska serwisowego), najlepiej stawiając się przed godz. 16:00 kiedy jest jeszcze większa obsługa na serwisie. Proces trwał około 30 minut i został załatwiony "od ręki".
coy
Posty: 68
Rejestracja: 29 wrz 2019, 12:48
model samochodu: Optima Kombi 1.6 T-GDI 7DCT GT Line +TEC+SRF+MET+PANO

Re: Aktualizacja map

Post autor: coy »

3. Dodano możliwość informowania o fotoradarach (wymaga aktywacji w ustawieniach przez użytkownika);
O fotoradarach to już poprzednia wersja informowała. Chyba, że chodzi Ci o jakieś inne "informowanie"?
Awatar użytkownika
Cris G.
Posty: 25
Rejestracja: 18 lut 2020, 21:20
model samochodu: KIA Optima JF MY19 1.6 T-GDI Sedan GT-Line

Re: Aktualizacja map

Post autor: Cris G. »

Fotoradarów nie wyłapałem w nawigacji z edycji 2019 (może nie wystarczająco dokładnie ją przeklikałem), miałem ją zresztą tylko około 3 tygodnie. Cały miniony rok jeździłem na edycji z 2018 roku.
Swoją drogą bardzo chętnie zapoznałbym się z historią zmian oprogramowania (release notes) ale nie mam pojęcia gdzie taki dokument można znaleźć. Być może dostępny jest tylko dla ASO. Nie mniej cieszę się, że produkt jest rozwijany. Osobiście kupując auto myślałem że 7 letniej aktualizacji będą podlegały same mapy a nie cały system info-rozrywki, co mnie bardzo cieszy.
VanB
Posty: 49
Rejestracja: 14 mar 2019, 08:44
model samochodu: Optima GT

Re: Aktualizacja map

Post autor: VanB »

W edycji 2019 fotoradary są po podpięciu samochodu do netu. Bez tego nie ma widocznych nawet opcji w menu.
Optima GT 2.0T MY19
coy
Posty: 68
Rejestracja: 29 wrz 2019, 12:48
model samochodu: Optima Kombi 1.6 T-GDI 7DCT GT Line +TEC+SRF+MET+PANO

Re: Aktualizacja map

Post autor: coy »

Podpięcie auta do netu przy korzystaniu z nawigacji to podstawa. Dociąga sobie parę drobiazgów (radary i jeszcze coś ale nie wnikałem), pokazuje korki, szuka szybszej trasy.
Wiadomo, że nie są to idealne mapy ale da się na nich jeździć. Zdecydowanie są dokładniejsze niż "Atlas samochodowy" a przecież wielu z nas przejechało Europę na takich "atlasach". Dało się wtedy więc teraz tym bardziej :-).
Osobiście wszędzie jeżdżę na tej nawigacji jeżeli chodzi o dalsze trasy. Na krótszych trasach (do 200km) to praktycznie nie używam navi.
hip81
Posty: 199
Rejestracja: 08 gru 2017, 16:43
model samochodu: Kia Optima 2015 1.7 crdi 136KM

Re: Aktualizacja map

Post autor: hip81 »

Czy ktoś ma z was ma aktualizacje do nawigacji Optimy z 2014 -2015 tej na pen driva ?czy może podesłać na meila?,mieszkam w UK i UK nie jest w Europie według Kia i za aktualizację trzeba płacić,są na eBay jakieś aktualizacje max za 50zl ale boje się bo niewiem czy zadziała i czy czegoś nie popsuje a jak ktoś ma i lądował do modelu taki jak mój to mógłby się podzielić bo chyba 50zl to nie są jakieś pieniądze żeby skapic :D ,pozdro
-kalo
Posty: 28
Rejestracja: 04 cze 2019, 16:02

Re: Aktualizacja map

Post autor: -kalo »

jak tu zrobic aktualizacje czy przeglad serwisowy zgodnie z książką... gdy mamy zakaz przemieszcznia sie na terenie RP?
sugestie...(?)
pozdrawiam
murgal
Posty: 189
Rejestracja: 13 maja 2019, 09:12
model samochodu: Ceed GT 2019

Re: Aktualizacja map

Post autor: murgal »

Zakaz przemieszczania ? Mamy stan wyjątkowy? Godzinę policyjna?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”