Aktualizacja map

forum użytkowników modelu Optima
-kalo
Posty: 28
Rejestracja: 04 cze 2019, 16:02

Re: Aktualizacja map

Post autor: -kalo »

https://www.gov.pl/web/koronawirus/Zasa ... eczenstwa1
Ograniczenie przemieszczania (z wyjątkami)- mój błąd,przepraszam
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Aktualizacja map

Post autor: kon »

-kalo pisze: 03 kwie 2020, 19:34 jak tu zrobic aktualizacje czy przeglad serwisowy zgodnie z książką... gdy mamy zakaz przemieszcznia sie na terenie RP?
sugestie...(?)
pozdrawiam
Jak masz do zrobienia przegląd, to umawiasz się i jedziesz do serwisu. Jak masz jechać na samą aktualizacje map to odpuść sobie.

PS. A ograniczenia działają bardzo zauważalnie.
Wczoraj przejechałem ze Szczecina na Śląsk 600km w 4,5h. Bardzo mało osobówek na drogach.
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Aktualizacja map

Post autor: FISH »

Zgadza się. Byłem kilka dni temu na normalnie umówionym przeglądzie. W salonie pustki całkowite.
Tak poza tematem - myślę, że branża samochodowa dłuuuuugo będzie odczuwała skutki epidemii.
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
-kalo
Posty: 28
Rejestracja: 04 cze 2019, 16:02

Re: Aktualizacja map

Post autor: -kalo »

Dlugo trwal ten przegląd?
Bardziej mi chodzilo o to,co powiedziec w razie zatrzymania/kontroli ;)
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Aktualizacja map

Post autor: Bandi »

Wczoraj byłem w serwisie na wymianie poszycia skórzanego oparcia fotela na gwarancji i przy okazji zrobili mi aktualizację nawigacji, i muszę powiedzieć że jest to pierwsza aktualizacja która wniosła dużo zmian moim zdaniem na lepsze, ładniej to wszystko wygląda, dodali możliwość wyboru już 3 kolorów map, można wybrać kolor znaczka strzałki, zmieniło się miejsce wyświetlania ograniczeń szybkości nad nim może się wyświetlać aktualna szybkość auta, szybkość pobierana z GPSa (można to wł. lub wył) i zmieniła się grafika strony jak gra USB i przede wszystkim o wiele lepiej teraz idzie USB, na stronie radia wyświetla mi się teraz kolorowa grafika. Jest dużo lepiej. Ale zauważyłem brak wyświetlania stanu baterii i siły sygnału GSM na ekranie nawigacji, w serwisie sami się zdziwili bo o tym nie wiedzieli że tak się dzieje?
Kia Optima GT-Line SW
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Aktualizacja map

Post autor: FISH »

Stan baterii i siła sygnału, oraz nazwa operatora Twojej sieci "ujawnia" się na ekranie dopiero wtedy jak prowadzisz rozmowę przez bluetooth. Na 100% przy połączeniu wychodzącym. Czy jest tak samo przy odbieraniu połączenia niestety nie pamiętam. Chyba tak ;)
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Aktualizacja map

Post autor: Bandi »

Dzięki FISH za podpowiedź, ciekawiło mnie to mocno, wiec zagłębiłem się na forum Rosyjski, mają to samo, więc tak widocznie musi być. Muszę sprawdzić czy tak jest z tym co piszesz. Ale ogólnie jest lepiej, oczywiście moim zdaniem, na trasie 80 km nawigacja prowadziła świetnie i komunikaty inaczej jakby się wyświetlały, zobaczymy na dłuższych odcinkach. Może ktoś robił jakiś dłuższy objazd, to się może wypowiedzieć czy się coś poprawiło z mapami.
Kia Optima GT-Line SW
lukaszz
Posty: 191
Rejestracja: 01 lut 2019, 21:21

Re: Aktualizacja map

Post autor: lukaszz »

Ja natomiast zauważyłem dzisiaj stojąc na światłach, że pokazało się na mapie coś co wyglądało na asystenta pasów (w sensie strzałki sygnalizujące gdzie kierują poszczególne pasy). Nie ma tego wszędzie, ale ze 2-3 razy się pokazało. Wcześniej albo tego w ogóle nie było, albo nie zwróciłem uwagi, albo po prostu nie było w miejscach gdzie jeżdżę :D

Ogólnie aktualizacja faktycznie wprowadziła kilka zmian (nie tylko w samej aktualności mapy) :)
Kia Optima 1.6 T-GDI GT Line +TECH
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Aktualizacja map

Post autor: Bandi »

Ja też to zaważyłem, nie działa na wszystkich skrzyżowaniach
Kia Optima GT-Line SW
GrzesB
Posty: 149
Rejestracja: 13 paź 2017, 15:05

Re: Aktualizacja map

Post autor: GrzesB »

Przecież asystent pasa ruchu był "od zawsze"...
Optima GT (2018)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”