Aktualizacja map

forum użytkowników modelu Optima
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Aktualizacja map

Post autor: Bandi »

Już ogarnięte, ale dzięki za zainteresowanie tematem.
Kia Optima GT-Line SW
dino6213221
Posty: 41
Rejestracja: 17 paź 2018, 21:51
model samochodu: KIA OPTIMA XL 2015 2.0Pb 163KM AT
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Aktualizacja map

Post autor: dino6213221 »

Cześć czołem!

Wie ktoś skąd mogę ściągnąć aktualizację do GEN2 (Optima)?

Ściągnąłem program do aktualizacji ale są tam opcje tylko do Gen 4 i 5.
Kia Optima 2015 XL 2.0 Pb AT
Nordin
Posty: 42
Rejestracja: 10 sie 2019, 22:46
model samochodu: Optima kombi 1.6 t-gdi srebrna strzała

Re: Aktualizacja map

Post autor: Nordin »

Ostatnio po podróżach po Europie zaobserwowałem, że we Włoszech, Austrii, Niemczech i innych są wyświetlane loga stacji radiowych. W Polsce oczywiście nie. Czym jest to spowodowane? Nasi nie nadają? Dodatkowo po aktualizacji map dalej jest dramat A1 koło Częstochowy nie istnieje, w Gdańsku nie ma kilku ulic m. in. Adamowicza. Lepiej jeździć na googlu bo za dużo braków.
No i spikerka nawigacji... Żeby nie ogarnąć polskiej mowy to już dramat, uszy więdną jak się słucha tego kaleczenia naszej mowy.
PiterW
Posty: 159
Rejestracja: 19 kwie 2018, 13:26
model samochodu: Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach (2022)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Aktualizacja map

Post autor: PiterW »

No niestety, aktualizacje map mają spore opóźnienie w stosunku do rzeczywistości...
Jednakże na obronę map - sporo ostatnio jeżdżę z prezentacją danych LIVE i myślę że jakość tych danych i częstotliwość odświeżania znacznie się poprawiła, proponowane dobór trasy na ominięcie korków myślę ze działa całkiem skutecznie.

Co do logo stacji radiowych - też myślałem że u nas żadne nie są prezentowane, a tylko piktogram rodzaju audycji w danym momencie, ostatnio odkryłem że się myliłem - jest stacja w Polsce (testowane w Gdańsku) której logo jest prezentowane, a ta stacja to... Radio Maryja. Weszli na wyższy level, już nie tylko mają zasięg tam gdzie nikt inny nie ma ;-)
Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach, 2022
była: Kia Optima 2.0 DOHC + automat, L + NAV, snow white pearl, 2018
Milamber
Posty: 144
Rejestracja: 17 wrz 2019, 09:02
model samochodu: Optima 1.6 GT line SRF, TEC, Red.

Re: Aktualizacja map

Post autor: Milamber »

Loga są w stacjach nadawanych w DAB a nie zwykłych FM.
Oprócz tego DAB serwuje zwykle informacje tekstowe i obrazkowe, które można wyświetlić.
MarcinIKS
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2020, 13:16
model samochodu: Kia Optima SW 1,6 T-GDI GT Line+TECH+SRF '18 Gravity Blue

Re: Aktualizacja map

Post autor: MarcinIKS »

No właśnie Radia Maryja jako jedyne w PL ma logo w zakresie FM. Za granicą takich stacji FM jest znacznie więcej.
magic01001
Posty: 13
Rejestracja: 19 lip 2021, 16:43
model samochodu: Kia Optima GT 2017

Re: Aktualizacja map

Post autor: magic01001 »

Świeżo po aktualizacji, na szybko ze zmian zauważyłem:
-zmiana grafik nawigacji - przycisków, ikon, mapa, ekran ładowania nawigacji
-dźwięki natury w menu głównym
-redukcja szumów w radiu
-radio - zmiana layoutu + w końcu można usunąć stację z ulubionych
-odtwarzanie muzyki po BT - różne predefiniowane grafiki jako tła podczas odtwarzania (nie zrobiłem zdjęcia)
Załączniki
kia.png
schnapsik
Posty: 66
Rejestracja: 28 sie 2019, 20:43
model samochodu: Kia Optima SW 1.7 CRDi

Re: Aktualizacja map

Post autor: schnapsik »

A generalnie jakie są Twoje odczucia. Jest lepiej z każdą aktualizacją czy gorzej ? Ja narazie jeżdżę na aktualizacji z grudnia 2019
GrzesB
Posty: 149
Rejestracja: 13 paź 2017, 15:05

Re: Aktualizacja map

Post autor: GrzesB »

Też mam tą wersję i nie jest ani lepiej ani gorzej moim zdaniem. Tu naprawią, tam zepsują a reszta to kwestia gustu. Przestało mi działać na przykład przełączanie stacji radiowych następna /poprzednia zgodnie z ustawioną przeze mnie kolejnością stacji. Przełącza ale swoim algorytmem.
Tak więc mam wrażenie, że nie chodzi o to żeby złapać króliczka, ale go gonić - w nowej wersji ma być coś nowego. Osobiście nie jestem zadowolony z takiego podejścia (ale to moja subiektywna opinia).
Optima GT (2018)
magic01001
Posty: 13
Rejestracja: 19 lip 2021, 16:43
model samochodu: Kia Optima GT 2017

Re: Aktualizacja map

Post autor: magic01001 »

Fakt, pomieszali zapisane stacje radiowe i teraz kolejność jest inna, można sobie dodać jeszcze raz i będzie jak być powinno.
Mam wrażenie że system działa szybciej, ogólnie poza gorszym layoutem radia i brakiem numeracji zapisanych stacji, bieżąca wersja jest okej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”