Dzwiek silnika 1.6 tgdi

forum użytkowników modelu Optima
Adam K.
Posty: 22
Rejestracja: 29 sie 2019, 20:35
model samochodu: Kia optima

Re: Dzwiek silnika 1.6 tgdi

Post autor: Adam K. »

U mnie też tak jest ale tylko przez kilkanaście sekund jak jest zimna, Ma wtedy podwyższone obroty. Kupiłem optima dobry tydzień temu, w salonie mówili mi o tym, że to normalne i żeby nie myśleć że coś jest nie tak
HubertC
Posty: 127
Rejestracja: 21 cze 2019, 12:06
model samochodu: Kia optima

Re: Dzwiek silnika 1.6 tgdi

Post autor: HubertC »

Ciekawe czy to wada silnika, na tyle poważna i skomplikowana i oraz kosztowana w naprawie że ukrywają to, czy to nie? Ja bym podjechał do niezależnego mechanika, żeby osłuchał?
Adam K.
Posty: 22
Rejestracja: 29 sie 2019, 20:35
model samochodu: Kia optima

Re: Dzwiek silnika 1.6 tgdi

Post autor: Adam K. »

Co tam kombinować. Jest gwarancja 7 lat.
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Dzwiek silnika 1.6 tgdi

Post autor: Eryk93 »

Według mnie to nie jest żadna wada tylko tak po prostu ma być i nie ma co z tym dyskutować ;) to tylko jakieś 15 sekund po starcie przy zimnym silniku, a potem już tego nie ma.
Poza tym jak kolega mówi jest 150kkm lub 7 lat więc żaden problem
Wolan86
Posty: 133
Rejestracja: 31 gru 2018, 13:38
model samochodu: Optima L 2019 1.6 T-GDI DCT

Re: Dzwiek silnika 1.6 tgdi

Post autor: Wolan86 »

Tak maja niemal wszystkie kie i hyundaie nawet 1.0 tgdi ma podobnie. Masa o tym jest na yt i zagranicznych forach
Black Aurora
Posty: 1
Rejestracja: 07 sie 2019, 22:13
model samochodu: 1.6 T L+Nav

Re: Dzwiek silnika 1.6 tgdi

Post autor: Black Aurora »

Cześć
potwierdzam dzwiek silnika,jakby terkotanie .Szczegolnie podczas ruszania i przyspieszania.Czasami mam wrazenie ze ma diesla pod maska.Jak bede na przegladzie zgłosze to.Pozdrawiam
Mateuszsss
Posty: 1
Rejestracja: 08 wrz 2021, 17:24
model samochodu: Optima

Re: Dzwiek silnika 1.6 tgdi

Post autor: Mateuszsss »

Hej
Czy udało się ustalić co to za dźwięk przy przyspieszaniu ? Moja Optime też to boli...
Mrsk at
Posty: 42
Rejestracja: 21 paź 2019, 09:22
model samochodu: Optima

Re: Dzwiek silnika 1.6 tgdi

Post autor: Mrsk at »

Nie mam przy przyspieszaniu żadnych dźwięków. Co do dzwonienia na zimnym, to jest pompa która rusza praktycznie na sucho. (Diagnoza z serwisu)
Optima sedan L biała perełka 1.6
PiterW
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2018, 13:26
model samochodu: Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach (2022)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dzwiek silnika 1.6 tgdi

Post autor: PiterW »

W mojej Optimie siedzi wolnossące 2.0, a nie 1.6 tgdi to się wprost w tym temacie wypowiedzieć nie mogę, ale drugi samochód w garażu to Mazda 3 z 2017 z 2.0 benzyna 120KM - i ta właśnie po odpaleniu zimnego silnika przez ileśdziesiąt sekund pracuje bardzo szorstko na podwyższonych obrotach żeby chwilę później zejść już do obrotów biegu jałowego i pięknie ciuchutko i gładko pracować. Zgłębiałem ten temat jakiś czas temu i konkluzja była taka że euroustawodawcy określający normy spalin Euro 5, 6, 6d, 6d temp etc. dopuszczają że silnik po uruchomieniu przez pierwsze 90 sekund tychże norm spełniać nie musi, a potem już w pełni. I tak producenci silników wykorzystują ten czas aby jak najszybciej dogrzać katalizator spalin do temperatury roboczej (bodajże około 850 stopni C) stosując do tego bogatszą mieszankę, a być może i wtryśniętą albo zapaloną w odrobinę innym momencie niż ma to miejsce po rozgrzaniu silnika, stąd też ten chropowaty dźwięk może się brać. Ot i taka teoria :geek:
Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach, 2022
była: Kia Optima 2.0 DOHC + automat, L + NAV, snow white pearl, 2018
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”